Ποιο ταξιδιωτικο περιοδικο διαβαζουμε και γιατι?

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.933
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δυσάρεστη είδηση βγαίνει απόψε εδώ!!!
Αρθρα της Τσόκλη, "κλεμμένα" ως προς το περιεχόμενό τους!:roll:
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
λιγες πληροφοριες για το travel chanell?ειναι συνδρομητικο?πρωτη φορα το ακουω
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Δυσάρεστη είδηση βγαίνει απόψε εδώ!!!
Αρθρα της Τσόκλη, "κλεμμένα" ως προς το περιεχόμενό τους!:roll:
thanos ενοείς οτι τα πλασάρει για δικά της και ειναι copy-paste???
αν το κάνει αυτό και αναφέρει και την πηγή ειναι εντάξει,άν τώρα αντι για αυτό τα οικειοποιείται,χμμμ δεν μου αρέσει ....:roll:
 
Μηνύματα
39
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Εμ...ο γύρος του κόσμου;
Renata διάβασε την προηγούμενη σελίδα, τα εξηγώ όλα. Κανονική κλοπή, καμία αναφορά στην πηγή.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
λιγες πληροφοριες για το travel chanell?ειναι συνδρομητικο?πρωτη φορα το ακουω
Το travel channel είναι συνδρομητικό και περιλαμβάνεται στα κανάλια των πακέτων που προσφέρει το Nova.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ η συζήτηση να επικεντρωθεί στο θέμα της.

Γνωρίζετε ότι στο forum απαγορεύεται η δυσφήμιση οποιουδήποτε επαγγελματία (και όχι μόνο του ταξιδιωτικού χώρου). Παρακαλώ η συγκεκριμένη κουβέντα να σταματήσει εδώ.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δύο παράγραφοί του γίνανε copy paste με το νι και με το σίγμα σε άρθρο που υπογράφει η Μάγια Τσόκλη. Το αν το έγραψε η Τσόκλη ή όχι δε μειώνει την ευθύνη της κλοπής, από τη στιγμή που είναι δική της η υπογραφή. Απλά έπεσε σε καλό παιδί που δεν ασχολήθηκε να τραβήξει το θέμα στα άκρα - εγώ θα το τράβαγα. Επειδή δεν ξέρω αν θέλει να εκτεθεί το θέμα, δε δημοσιεύω τον προορισμό γιατί αυτόματα αποκαλύπτω και τον ίδιο. Δεν αρθρογραφεί εδώ, τουλάχιστον απ'όσο ξέρω.

quote]

Νομίζω πως οι κανόνες δεοντολογίας επιβάλουν πλέον να αναφέρεις και τον προορισμό. Όπως αποκάλυψες την "απάτη" που έκανε η συγκεκριμένη δημοσιογράφος, εκθέτοντας την δημοσίως, θα πρέπει να αποκαλύψεις και την πηγή σου. Αλλιώς όλες οι κατηγορίες πέφτουν στο κενό.
Τα εισαγωγικά στη λέξη απάτη μπήκαν μέχρι να αποδειχτεί ότι η εν λόγω κυρία έκανε αυτό για το οποίο κατηγορείται.
 
Μηνύματα
39
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Εμ...ο γύρος του κόσμου;
Νομίζω πως οι κανόνες περιέργειάς σου και όχι δεοντολογίας το επιβάλουν. Ας ζητήσει η Μάγια Τσόκλη, η οποία και θίγεται από τα λεγόμενά μου, ή όποιος συνεργάτης της και εγώ θα το πω δημοσίως. Καθαρά και μόνο για να μη με πεις συκοφάντη, σου στέλνω σε πμ τον προορισμό. Δημοσίως δε θα το πω. Το γεγονός ότι σε επιβεβαίωσε και έτερος συνταξιδιώτης, θα έπρεπε να σε προβληματίσει πριν με αμφισβητήσεις και βάλεις απάτη σε εισαγωγικά κάνοντάς την δήθεν απάτη και εμένα αφερέγγυο.

Δε θα ξανααναφερθώ στο θέμα σεβόμενος τον defkalion, παρά μόνο με πμ.
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Ειμαι φανατικη αναγνωστρια του Icons διοτι παντα δινει καλες ιδεες για επιλογη εστιατοριων, ξενοδοχειων κτλ. Επιπλεον, παντα οι αφηγησεις απο τα μερη ειναι πολυ καλες, μου αρεσουν και τα DVD που δινουν σε καθε τευχος και τελος ολα τα editorial του κ. Δουση ειναι επικαιρα και εξυπνα!Βεβαια περιστασιακα παιρνω και αλλα περιοδικα αλλα σαν το ICONS κανενα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καποιες φορες εχω ξετρυπωσει και το Ισπανικο Islas που αναφερεται μονο σε νησια και παραλιες - η χαρα της go2dbeach :clap: και ειναι και στα ισπανικα..διπλη χαρα!
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παλιάααα έπαιρνα το Γεω(τρόπιο). Συνήθως απλώς το ξεφύλλιζα μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εκτός από πρόχειρα κείμενα ήταν πολύ ερασιτεχνικές και οι φωτογραφίες (κάποιες φορές).

Όταν πρωτοκυκλοφόρησε το Passport πήρα λίγα τεύχη κι απ' αυτό (μιας και μου άρεσαν πολύ οι εκπομπές της Μάγιας), αλλά γρήγορα μου φάνηκε ότι δεν έχει τόσα πολλά να πει σε μηνιαία βάση και τα κείμενα της Μάγιας ήταν ελάχιστα (και δεν ήθελα κάτι τόσο συνηθισμένο όπως το να γυρνάει η θεματολογία σε ελληνικά νησιά όταν έπιανε καλοκαίρι).

Τελικά πιστεύω ότι με τα χρήματα για περιοδικά καλύτερα αγοράστε ένα lonely planet ή ακόμη καλύτερα ψάξτε στο internet. Και πολύ ωραίες φωτογραφίες θα δείτε και πολλές πληροφορίες για όποιο μέρος θέλετε.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εχοντας διαβασει τις αποψεις σας για αυτο το θεμα ,και επειδη σιγουρα κατι παραπανω γνωριζεται απο μενα,την τελευταια φορα που πηγα στο περιπτερο βρηκα και το icons αλλα και το voyager.μου αρεσαν και τα δυο ,αλλα μαλλον το δευτερο καπως περισσοτερο.μαλιστα το voyager εχει και δωρο εναν οδηγο dk top10 για παρισι "η σαν δευτερη επιλογη μιλανο και λιμνες.και τα δυο περιοδικα εχουν ενδιαφερον υλικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.241
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom