Πολύχρωμες πόλεις

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παντως εγω τις συγκεκριμενες φωτος δεν τις βλεπω και υπερβολικα επεξεργασμενες χρωματικα...
Αλλωστε οπως καταγραφεται μια εικονα στη φωτογραφια ειναι πολυ πιο αχρωμη απ' οτι την "βλεπει" στην πραγματικοτητα το ανθρωπινο ματι, οποτε μια "ωθηση" χρωματικη την φερνει πιο κοντα σε αυτο που θα βλεπαμε αν ημαστε εκει... (αναθεμα κι αν καταλαβε κανεις τι ειπα, δεν μπορω να γραψω σημερα...:D)
Ναι βρε, πώς δεν καταλάβαμε... Και συμφωνώ απόλυτα. Δυστυχώς, αυτό που βλέπει το μάτι εκείνη την ώρα, δεν μπορεί με τίποτα να καταγραφεί στον φωτογραφικό φακό. Και ευτυχώς δηλαδή. Έτσι, ποτέ δεν είναι αρκετές οι φωτογραφίες και πάντα πρέπει να πάμε αυτοπροσώπος στο μέρος που μας ενδιαφέρει! :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
8.160
Ναι βρε, πώς δεν καταλάβαμε... Και συμφωνώ απόλυτα. Δυστυχώς, αυτό που βλέπει το μάτι εκείνη την ώρα, δεν μπορεί με τίποτα να καταγραφεί στον φωτογραφικό φακό. Και ευτυχώς δηλαδή. Έτσι, ποτέ δεν είναι αρκετές οι φωτογραφίες και πάντα πρέπει να πάμε αυτοπροσώπος στο μέρος που μας ενδιαφέρει! :D
Α να γεια σου!! ;)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παντως εγω τις συγκεκριμενες φωτος δεν τις βλεπω και υπερβολικα επεξεργασμενες χρωματικα...
Αλλωστε οπως καταγραφεται μια εικονα στη φωτογραφια ειναι πολυ πιο αχρωμη απ' οτι την "βλεπει" στην πραγματικοτητα το ανθρωπινο ματι, οποτε μια "ωθηση" χρωματικη την φερνει πιο κοντα σε αυτο που θα βλεπαμε αν ημαστε εκει... (αναθεμα κι αν καταλαβε κανεις τι ειπα, δεν μπορω να γραψω σημερα...:D)
Μια ώθηση να τη δώσουμε, δε λέω, αλλά το σούρουπο επιμένω (γιατί την έχω δει από κοντά) πως η Vernazza δεν είναι έτσι υπερβολική:
 

Attachments

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Πολυχρωμες πολεις-χωρια που θυμαμαι ειναι το Rothenburg και το Bernkastel-Kues στη Γερμανια,το Stein am Rhein στην Ελβετια και η Varenna με τη Lucca στην Ιταλια.Α,και το Porvo στη Φινλανδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.271
Μηνύματα
885.855
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom