Πορτοκαλιζετε χωρα που απλα πηγατε στο αερδρομιο?

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Οχι και εγω συμφωνω με αυτα που λετε.Απλα βασικα ειχα συζητηση με καποιους φιλους/φιλες μου που ειδαν οτι χρησιμοποιω το forum και το ειχα σαν απορια τι κανετε εσεις.Πχ εγω τα μονα αεροδρομια που εχω απο την ακομα μικρη μου ιστορια στα ταξιδια επισφθει και να μηνε χω δει χωρα ειναι Φρανκφουρτη,Μοναχο και Ζυριχη αλλα προφανως και δεν τις πορτοκαλιζω τις χωρες.Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Και για να πω και εγω την γνωμη μου πιστευω οτι θα ηταν ωραιο με πολεις αλλα νομιζω θα ηταν επισης ωραιο πχ με επαρχιες η κατι τετοιο.Αλλα πιστευω οτι οτιδηποτε το μικροτερο απο κρατος θα μπερδεψει.Anyway!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω. Κι εγώ έχω πάει μόνο Αγ.Πετρούπολη στη Ρωσία και πορτοκαλίζει η μισή Ευρασία...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Γιατί τέτοια τρέλλα με τον χάρτη?Αν δηλαδή μαρκάρουμε πόλεις τι θά αλλάξει?Δεν μπορεί κάποιος πάλι νά μαρκάρει ότι θέλει?

Για μένα οι χώρες είναι μια ενδειξη για τις προτιμήσεις κάποιου,π.χ αν έχει πάει σε 10 χώρες σε μια ήπειρο και καμμιά σε άλλη κάτι λέει για τις προτιμήσεις του.Και φυσικά μιλάμε μόνον για ανθρώπους που έχω εκτιμήσει απο τοα γραφόμενα τους.Οχι για τον καθένα που έχει μερικά πόστ και έχει μαρκάρει πχ 50 χώρες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Θα πρότεινα λοιπόν να μην αλλάξει τίποτα και να μην μπλέξουμε μέ πόλεις,επαρχίες κτλ.

Ταπεινή γνώμη πάντα.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Πορτοκαλίζω ό,τι έχω επισκεφθεί και δει, αλλιώς η Ολλανδία θα ήταν μαρκαρισμένη επίσης, αφού έχω περάσει από το Άμστερνταμ αμέτρητες ώρες αλλά μόνο στο αεροδρόμιο.

@fotast αυτό που λες κατά ένα μεγάλο ποσοστό, είναι αληθές, ωστόσο για τις προτιμήσεις π.χ. δεν είναι πάντα σωστό. Εμένα για παράδειγμα θα μου άρεσε να έχω γυρίσει όλη τη Ν. Αμερική, συντρέχουν ωστόσο λόγοι -κυρίως οικονομικοί- που δεν έχει γίνει ακόμη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Πορτοκαλίζω ό,τι έχω επισκεφθεί και δει, αλλιώς η Ολλανδία θα ήταν μαρκαρισμένη επίσης, αφού έχω περάσει από το Άμστερνταμ αμέτρητες ώρες αλλά μόνο στο αεροδρόμιο.

@fotast αυτό που λες κατά ένα μεγάλο ποσοστό, είναι αληθές, ωστόσο για τις προτιμήσεις π.χ. δεν είναι πάντα σωστό. Εμένα για παράδειγμα θα μου άρεσε να έχω γυρίσει όλη τη Ν. Αμερική, συντρέχουν ωστόσο λόγοι -κυρίως οικονομικοί- που δεν έχει γίνει ακόμη.
Το δέχομαι αλλά και αυτό κάτι δείχνει.Για την Ν.Αμερική ισχύει και για μένα(το έχω και σάν ταξιδι-όνειρο άλλωστε) αλλά για λόγους επαγγελματικούς/οικονομικούς δεν μπορώ νά φύγων για 20 συνεχόμενες(τουλάχιστον) μέρες που χρειάζονται(κατά την γνώμη μου) για αυτο το ταξίδι.Ετσι προτιμώ να πορτοκαλίζω την Ευρώπη.Και αυτό μια τάση είναι.

Τέλος πάντων όπως είπα άς μην κάνουμε τα πράγματα πιο περίπλοκα.Δεν είναι και τίποτα σπουδαίο άλλωστε.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω παλι μαρκαρω οσες χωρες επισκεπτομαι με το google earth:cool:
δεν ειναι εμπειρια αυτη?και εχω επισκευτει ολες τις ηπειρους ετσι!!!!!

περα απ την πλακα εγω θα ελεγα να μαρκαρετε ολη η χωρα αλλα να εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις και την συγκεκριμενη πολη που πηγες.αυτο θα ηταν το καλυτερο..

δηλαδη εγω που εχω περασει πολλες φορες τα συνορα στα σκοπια για να βαλω βενζινη η να παω στα καζινο πρεπει να την μετρησω?
ε οχι!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
εγω παλι μαρκαρω οσες χωρες επισκεπτομαι με το google earth:cool:
δεν ειναι εμπειρια αυτη?και εχω επισκευτει ολες τις ηπειρους ετσι!!!!!
................. εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα.... τέλος.-
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
................. εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα.... τέλος.-
μα οχι πες..δεν μετραει αυτο?!!!!!!!!
τι εξωτικα νησια,τι κοιλαδες,τι βουνα,αποκοσμες πολεις,υποαναπτικτα χωρια,ξενοδοχεια με χλιδη...οτι θες!!!!!!!!!!!!!!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom