Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Το Καρλοβι Βαρυ δε μου άρεσε ποτέ. Πόσο μάλλον τώρα που θα είναι γεμάτο τουρίστες από την Κίνα και Ρωσία. Θα διάλεγα Δρέσδη από την Πράγα αντί για Καροβι Αρυ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Η τρίτη επιλογή μου φαίνεται σκότωμα. Πολύ τρέξιμο χωρίς να ευχαριστηθείς μία πόλη. Η δεύτερη κάπως καλύτερη. Το Τσεσκυ Κρουμλωβ είναι πανέμορφο και σαν τοπίο και σαν αρχιτεκτονική.
 

georgis000

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ-ΠΡΑΓΑ-ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Το Καρλοβι Βαρυ δε μου άρεσε ποτέ. Πόσο μάλλον τώρα που θα είναι γεμάτο τουρίστες από την Κίνα και Ρωσία. Θα διάλεγα Δρέσδη από την Πράγα αντί για Καροβι Αρυ.
Ευχαριστώ Θανάση για την πληροφορία..αλλά εννοώ ποια εκδρομή να διαλέξω απ'τις 3.. Βιέννη,Πράγα ή συνδυασμό

Στο παππού και στη γιαγιά σας να πάτε ,αν τους έχετε ;)
Έλα ρε φίλε..ο αστείος του γκρουπ;;!

Η τρίτη επιλογή μου φαίνεται σκότωμα. Πολύ τρέξιμο χωρίς να ευχαριστηθείς μία πόλη. Η δεύτερη κάπως καλύτερη. Το Τσεσκυ Κρουμλωβ είναι πανέμορφο και σαν τοπίο και σαν αρχιτεκτονική.
Ναι alma..αυτό φοβάμαι αν κ θα ήθελα να τις δω κ τις 2,ότι θα'ναι πασάλειμμα..
Κ εγώ προς Πράγα κλείνω γιατί διαβάζω πως είναι λιγότερο συντηρητική από Βιέννη αν κ οι 2 πόλεις είναι πολύ ωραίες
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα, ας βοηθήσουν οι γνωστές. Χριστούγεννα με παιδι 4 ετών πάμε καλύτερα στη Βαρσοβια ή στη Μπρατισλάβα.
Η μήπως κάπου άλλου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Καλησπέρα, ας βοηθήσουν οι γνωστές. Χριστούγεννα με παιδι 4 ετών πάμε καλύτερα στη Βαρσοβια ή στη Μπρατισλάβα.
Η μήπως κάπου άλλου;
Μετά το -1 ( αίσθηση -5 λόγω αέρα) τώρα το Πάσχα, θα συνιστούσα νότο και παλι νότο για το παιδάκι.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.063
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα, ας βοηθήσουν οι γνωστές. Χριστούγεννα με παιδι 4 ετών πάμε καλύτερα στη Βαρσοβια ή στη Μπρατισλάβα.
Η μήπως κάπου άλλου;
Η Μπρατισλάβα είναι για ημερήσια μαξ 2 μέρες εκδρομή
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Καλησπέρα, ας βοηθήσουν οι γνωστές. Χριστούγεννα με παιδι 4 ετών πάμε καλύτερα στη Βαρσοβια ή στη Μπρατισλάβα.
Η μήπως κάπου άλλου;
Χριστουγεννα ειχα παει Βερολινο το 2011. Σταθερα -15 βαθμους το μεσημερι. Οπως ειπε και η @paefstra, λογω του παιδιου, καλυτερα να πατε καπου πιο νοτια.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Σας έμεινε η Μαδρίτη, αν δεν είναι θέμα το κόστος των αεροπορικών, που την έχω πιο πάνω απο τη Βαρκελώνη. Επίσης, Ιταλία δεν είναι μόνο η Ρώμη..., Γαλλία δεν είναι μονο το Παρίσι, κλπ.
Αν θέλετε νέα κουκκίδα στο χάρτη, Μαλτα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ψάχνω νότια για ταξίδι τα Χριστουγεννα με παιδί 4 ετών αλλά δεν μπορω να καταλήξω. Μάλαγα η Τουλούζη η Μασσαλια η μήπως κατι άλλο; έχει ταξιδέψει κάποιος εκεί χειμώνα; είναι ωραια; 6-7 διανυκτερεύσεις είναι πολλές;
Μήπως υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;
Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψάχνω νότια για ταξίδι τα Χριστουγεννα με παιδί 4 ετών αλλά δεν μπορω να καταλήξω. Μάλαγα η Τουλούζη η Μασσαλια η μήπως κατι άλλο; έχει ταξιδέψει κάποιος εκεί χειμώνα; είναι ωραια; 6-7 διανυκτερεύσεις είναι πολλές;
Μήπως υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;
Ευχαριστώ εκ των προτερων
Santiago de Compostela, η πιο ομορφη πόλη στον κόσμο και τα σπάει τα Χριστούγεννα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom