Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σας έμεινε η Μαδρίτη, αν δεν είναι θέμα το κόστος των αεροπορικών, που την έχω πιο πάνω απο τη Βαρκελώνη.
Εφ'όσον βλέπω ότι είσαι από Σέρρες, έχεις και την επιλογή του να πετάξεις από Σόφια προς Μαδρίτη (κατα μ.ο 60 ευρώ πανέλα). Το Σέρρες-Σόφια είναι φθηνό, άμα κλειστεί ονλάην είναι ~26 ευρώ με επιστροφή. Δες εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Σερρες-Σοφια-λεωφορειο.56845/#post-656810
Βέβαια οι πτήσεις ενδεχομένως να είναι λίγο ταλαιπωρία για το παιδάκι, το ίδιο και η μετάβαση στη Σόφια, αλλά συνήθως τα μικρά κοιμούνται παντού;)
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Εφ'όσον βλέπω ότι είσαι από Σέρρες, έχεις και την επιλογή του να πετάξεις από Σόφια προς Μαδρίτη (κατα μ.ο 60 ευρώ πανέλα). Το Σέρρες-Σόφια είναι φθηνό, άμα κλειστεί ονλάην είναι ~26 ευρώ με επιστροφή. Δες εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Σερρες-Σοφια-λεωφορειο.56845/#post-656810
Βέβαια οι πτήσεις ενδεχομένως να είναι λίγο ταλαιπωρία για το παιδάκι, το ίδιο και η μετάβαση στη Σόφια, αλλά συνήθως τα μικρά κοιμούνται παντού;)
Η αλήθεια είναι ότι το αεροδρόμιο της Σοφιας το χρησινοποιουμε αλλά το αποφεύγουμε το χειμώνα λόγω χιονιού στη διαδρομή. Επίσης η πτήση επιστροφής φτάνει μετά τα μεσάνυχτα. Άλλος ένας περιορισμός με το παιδί είναι ότι ψάχνουμε για μεσημεριανές πτησεις
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Καλησπέρα σε όλους.
Σκεφτόμαστε με την παρέα μου για ένα ταξιδάκι μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων. Θα είμαστε 5 άτομα και έπεσε η ιδέα για Λισαβόνα Πόρτο ή Μαδρίτη Βαρκελώνη. Είδαμε πως έχει καλές τιμές για αεροπορικά εισιτήρια και ωραίες και φθηνές προτάσεις για διαμονή (apartments). Υπάρχουνε βέβαια κάποιες σκέψεις πως αυτοί είναι πιο καλοκαιρινοι προορισμοί και μήπως απογοητευτουμε.

Εσεις τι λέτε παιδιά; Καμιά άλλη φθηνή και πέρα των συνηθισμένων πρόταση για Ευρώπη; Μας ενδιαφέρουν αεροπορικά και διαμονή για 4-5 νύχτες να μην περάσουν τα 250 ευρώ. Σας ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Μιλάμε για ολόκληρε πόλεις(ίσως με μικρή εξαίρεση το Πόρτο).Γιατί δεν θα βρείτε να κάνετε κάτι σε πόλεις τέτοιου μεγέθους;Δεν νομίζω να ισχύει.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Μαλιστα. Ευχαριστω πολυ!
Αναμεσα σε αυτες τις πολεις ποια πιστευεις κατα τη γνωμη σου ειναι ιδανικοτερη για τις γιορτες;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αεροπορικα και διαμονη για Ισπανια 4-5 βραδια ειναι αδυνατον με 250 ευρω.
Μονο καμια Πολωνια η Σλοβακια η πιο ανατολικα Ρουμανια- Σερβια και μονο σε διαμερισμα
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Αεροπορικα και διαμονη για Ισπανια 4-5 βραδια ειναι αδυνατον με 250 ευρω.
Μονο καμια Πολωνια η Σλοβακια η πιο ανατολικα Ρουμανια- Σερβια και μονο σε διαμερισμα
Γιατι βρηκαμε 113 ευρω το ατομο αεροπορικα για Λισαβονα και 110 ευρω το ατομο apartment για 4 βραδια.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Έχουμε κάνει Χριστουγεννα το 2015 στη Λισαβόνα, και ήταν από τα πιο ωραια ταξίδια. Ο καιρός ήταν ιδανικός. Δεν έβρεξε ούτε μια μέρα κ ήταν περίπου στους 10-15 βαθμούς. Καθήσαμε 5 βραδιά κ ήταν οσο χρειαζόταν. Πήγαμε κ ημερήσια στο Πόρτο. Πολύ ωραια πολη αλλά δε θα την πρότεινα για ημερήσια. Η Λισαβόνα καλύπτει άνετα τις 5 μερες. Στη Βαρκελώνη έχω πάει άνοιξη. Ωραια πόλη αλλά κατ εμε η Λισαβόνα είναι μακραν πιο ενδιαφερουσα. Στη Μαδρίτη δεν έχω πάει. Είναι το ταξίδι της φετινής Πρωτοχρονιάς
Καλά να περασετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom