Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα τρελλαθούμε απόψε. Νομίζω είχε αποκλειστεί και η Αγγλία. Επιμένω τότε το κέντρο ισλαμικών μελετών στη Β.Ιταλία....δεν θυμάμαι τη πόλη όμως
Συνδράμετε συμφορουμίτες γιατί είναι κι αργά και θα κάνω ανήσυχο ύπνο αν δεν λύσω το αίνιγμα. Ένα τέτοιο κτίσμα, με σαφείς αραβικές αναφορές, δημοφιλέστατο κατά τα λεγόμενα και να μην μπορούμε να το εντοπίσουμε. Καλά τι βλέπουμε στα ταξίδια που πηγαίνουμε τελικά;;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ουφ εντάξει.... εκείνο το νότια ισχύει ??? ή είναι πάνω από το αυλάκι ???:haha:
Εεεεε, δεν είπαμε; πάνω από το αυλάκι :bleh::haha: Τυνησία, Μαρόκο, Αίγυπτος έχουν απορριφθεί :lol:

Συνεχίστε εσείς να σκέπτεστε και να συσκέπτεστε όλο το βράδυ και τα λέμε αύριο ξανά, ε; :)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα τρελλαθοιύμε απόψε. Νομίζω είχε αποκλειστεί και η Αγγλία. Επιμένω τότε το κέντρο ισλαμικών μελετών στη Β.Ιταλία....δεν θυμάμαι τη πόλη όμως
Ε...κάτσε ψάξε ντε ! :shock: Βρες την πόλη γιατί θα ξημερωθούμε απόψε...:bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ε...κάτσε ψάξε ντε ! :shock: Βρες την πόλη γιατί θα ξημερωθούμε απόψε...:bleh:
Ψάχνω ο δύσμοιρος, αλλά δεν το θυμάμαι. Επέλαση Αλτσχλαιμερ νυχτιάτικα. Θυμάμαι όμως στα ξεκούδουνα ένα τέτοιο κτίσμα, με είχε τότε εντυπωσιάσει. Νομίζω Μπέργκαμο; Είναι κάποια χρόνια τώρα:roll::roll::roll:
Γιατί και να βρούμε τη χώρα, ακολουθεί η πόλη και θα πρέπει να βρούμε και ποιό κτήριο είναι.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Εγώ εγκαταλείπω για απόψε.....

Αντε και που θα πάει, όλο και κάποιος θα το βρει.... αλλιώς η συνέχεια αύριο :haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ψάχνω ο δύσμοιρος, αλλά δεν το θυμάμαι. Επέλαση Αλτσχλαιμερ νυχτιάτικα. Θυμάμαι όμως στα ξεκούδουνα ένα τέτοιο κτίσμα, με είχε τότε εντυπωσιάσει. Νομίζω Μπέργκαμο; Είναι κάποια χρόνια τώρα:roll::roll::roll:
Γιατί και να βρούμε τη χώρα, ακολουθεί η πόλη και θα πρέπει να βρούμε και ποιό κτήριο είναι.
Δεν θυμάμαι τέτοιο κτίριο εκεί...:roll: Πότε πήγες εσύ ?:roll:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Και κάτι τελευταίο... Για να μην έχετε αγωνία:bleh:: μέχρι τώρα κανένας δεν έχει δώσει τη σωστή απάντηση... :lol:

Απάντησα σε τόσες απορίες... εμένα μπορείτε να μου λύσετε μία μόνο; Αν έβαζα ένα δέντρο σε μία παραλία ή ένα βράχο μέσα στη θάλασσα είμαι 100% σίγουρη ότι θα το βρίσκατε :haha: Τώρα;;;

Εδώ έχουμε ένα κτήριο "προσεγμένο" και "αποτέλεσμα δουλειάς ψαγμένου αρχιτέκτονα" (όπως πολύ σωστά είπε ο hydronetta) και έχουν περάσει 8 σελίδες χωρίς καν να πλησιάσουμε στην περιοχή που ζητάμε...

Άντε για ψάξτε λίγο ακόμα και τα λέμε αύριο :grouphug:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.132
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Την Ελλάδα γιατί την αποκλείσαμε?
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Έχει δει κανείς κάτι τέτοιο εδώ στην Ελλάδα;
Να πω για άλλη μια φορά κι εγώ Ισπανία
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Κάποιες από τις προηγούμενες απαντήσεις με έβαλαν σε σκέψη
at1_gstatic_com_images_5ed6e6f473ca50bc703807f34cdf5822._.jpg


Εχω την εντύπωση ότι μία από αυτές τις μέρες έχουν συγκέντρωση-συνέδριο στο ΣΕΦ Ινδοι-πακιστανοί μουσουλμάνοι Σιίτες (κατοικούντες εν ελλάδι) .... έχει καμμιά σχέση με αυτό ?????????

Δεν αποκαλύπτω την σκέψη μου... αλλά, Βahari, θυμάσαι-γνωρίζεις χρονολογία κατασκευής του ?...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom