Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Δίκιο έχει ο Παναγιώτης, το Νταρ ες Σαλάμ είναι γνωστό πως βρίσκεται σε πολύ υποβαθμισμένη περιοχή και δεν φημίζεται για το εξωτερικό του αλλά για τα πλήθη των ινδουιστών που συρρέουν το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη για προσευχή. Το συγκεκριμένο κτίριο φαίνεται πολύ λεπτοδουλειά . Πιθανολογώ πως είναι μουσείο σε χώρα ιδιαίτερα αναπτυγμένη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν είναι φωτοσοπ θα διαμαρτυρηθώ για παραπλάνηση. Όντως το βραδυνό πλάνο δεν βοηθά πολύ να εντρυφήσω στις λεπτομέρειες.
Bahari μιας και το είδες μήπως είχε στους τοίχους πλακάκια ιζνικ;;
Μήπως είναι το κέντρο μελέτης κορανίουπου χτίστηκε από σαουδαραβικά πετρελαιοδόλλαρα στην βόρεια Ιταλία. Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου,α λλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος αν είναι αυτό
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τι να πω βρε παιδιά;;; Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει :shock::shock::shock:
Είναι δυνατόν να μην έχει βρεθεί σε αυτό το κτήριο κανένας άλλος;;;:roll:
Εγώ πάντως την τελευταία φορά που βρέθηκα εκεί γινόταν χαμός από κόσμο ... και κάθε μέρα περνάει από κει κόσμος και ντουνιάς...

@christos71, τι υπονοείς;;; :lol: Η φωτο είναι αυθεντική, αυθεντικότατη :D Απλά είναι νυκτερινό πλάνο...

@malysa, διαμαρτύρομαι :bleh::haha: Ε, όχι και να μου βγάζεις τις χώρες "μου" 10 :shock: Είδαμε και πάθαμε να τις κάνουμε 12 :bleh:, κι έρχεσαι τώρα εσύ και μας κόβεις 2 :haha: Ξεχνάς το Βατικανό και το Γιβραλτάρ :lol:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η Γαλλία πότε αποκλείστηκε? (Ρε μπας και είναι καμιά περίεργη γωνία στο Mosque de Paris ή στο Institut du Monde Arabe?)
Τώρα που το λες θα συμφωνήσω σε γαλλία με πάει κι επιμένω. Άλλωστε αυτοί έχουν αρκετούς μουσουλμάνους μετανάστες
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Τώρα που το λες θα συμφωνήσω σε γαλλία με πάει κι επιμένω. Άλλωστε αυτοί έχουν αρκετούς μουσουλμάνους μετανάστες
Αααα αν είναι Γαλλία, εγώ αποσύρομαι (ντεν την έχω επισκεφτεί)...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εγώ πάντως την τελευταία φορά που βρέθηκα εκεί γινόταν χαμός από κόσμο ... και κάθε μέρα περνάει από κει κόσμος και ντουνιάς...
Φοράγανε τσαντόρ και κρατάγανε κοράνι;; Περιέγραψέ μας το πλήθος. Ήταν επισκέπτες δυτικοί τουρίστες; Γιατί τότε είναι MUST και απορώ πώς διαφεύγει σε τόσο κόσμο ένα τόσο δημοφιλές μνημείο
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Είναι δυνατόν να μην έχει βρεθεί σε αυτό το κτήριο κανένας άλλος;;;:roll:
Εγώ πάντως την τελευταία φορά που βρέθηκα εκεί γινόταν χαμός από κόσμο ... και κάθε μέρα περνάει από κει κόσμος και ντουνιάς...

Μπορεί βρε Bahari μου να μην είναι του γούστου τους τα μέρη εκείνα και να μην έχουν πάει ποτέ:D
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Βρε Bahari, δεν μου είπες...μήπως είναι το Βέλγιο ?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Βρε Bahari, δεν μου είπες...μήπως είναι το Βέλγιο ?
Άντε να σου πω, όχι δεν είναι το Βέλγιο... Και απορώ πώς σου πέρασε από το μυαλό αυτή η χώρα με την οποία έχω κακά προηγούμενα... Είπαμε δεν ασχολούμαι με αυτή τη χώρα ;)
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
σιγουρα οχι νταρ εσ Σαλαμ ουτε νταραμσαλα, μαλλον κανενα παρισι θα ειναι, στο μπιρ ακιμ, ή σε κανενα μπανλιέ, υποβαθμισμενο προαστιο και τετοια, κανουνε κατι τζαμια- μεντρεσεδες γκαγκαν και καλα οτι ειμαστε καλοι μουσουλμανοι κ τα τοιαυτα. λεγε μπαχαρι , ειμαι κοντα ή να ντυθω σπορ;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Άντε να σου πω, όχι δεν είναι το Βέλγιο... Και απορώ πώς σου πέρασε από το μυαλό αυτή η χώρα με την οποία έχω κακά προηγούμενα... Είπαμε δεν ασχολούμαι με αυτή τη χώρα ;)
Καλά ντε...μια ΄ρώτηξις έκανα...:bleh: Αφού μετράμε τις χώρες στο χάρτη σου:D
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.137
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom