Προσοχή με τις "χρεωστικές κάρτες" σας...

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Σου την στείλανε πρόσφατα; Γιατί συνέβη ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Μου ήρθε χρέωση για συνδρομή της χρεωστικής 10 ευρώ η οποία αντικατέστησε μια πολύ παλιά σε έναν αδρανή μέχρι πρότινος λογαριασμό. Η χρεωστική αποδείχτηκε ότι όντως έχει συνδρομή γιατί είναι αυτή
https://www.alphabankcards.gr/Default.aspx?Tabid=369&xmid=4350
Μη χ@@@!
Εννοείται ότι όταν η υπάλληλος μου ζήτησε την έγκριση για να την εκδώσει δεν μπήκε στον κόπο να αναφέρει αυτήν την μικρή λεπτομέρεια της συνδρομής.
Ήθελα να το κανονίσω αυτό το θέμα, αλλά με πρόλαβαν τα capita controls!
Δεν είναι πρόσφατη. Μου την αντικατέστησαν πέρσυ. Στο link που έχεις βάλει αναφέρει για την enter Bonus American Express και ίσως λόγω της συλλογής πόντων να έχει συνδρομή. Η δική μου είναι η απλή κλασική enter visa (θαλασί χρώμα) χωρίς συλλογή πόντων, γιά αναλήψεις και χρεώσεις μόνο.
Πάντως σας ευχαριστώ γιά τις απαντήσεις. Ελπίζω σε ενημέρωση από την τράπεζα.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Όλα τα ΑΤΜ έχουν κάμερα εδώ στην Ελλάδα ;;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σήμερα κάνοντας ανάληψη από την Alpha με την χρεωστική enter visa διαπίστωσα ότι μου κράτησαν από τον λογαριασμό μου 10€ με τη δικαιολογία ''Συνδρομή κάρτας'', ενώ όπως γράφει και στο site της Alpha, αλλά και όπως όλοι γνωρίζουμε οι χρεωστικές κάρτες είναι χωρίς συνδρομή.
Οι χρεωστικές κάρτες bonus της alpha έχουν ετήσια συνδρομή 10 ευρώ. Με έχει ξενερώσει απίστευτα η συγκεκριμένη τράπεζα.

Εντιτ: Σόρρυ, δεν είδα ότι συζητήθηκε περαιτέρω το θέμα.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Με έχει ξενερώσει απίστευτα η συγκεκριμένη τράπεζα.
Αν λάβουμε υπόψη και την αύξηση που έκανε (28000 πόντοι), για ένα εισιτήριο εξωτερικού.
Μάλλον θα πρέπει να ξανασκεφτούμε την χρησιμότητα της συγκεκριμένης κάρτας...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μάλλον θα πρέπει να ξανασκεφτούμε την χρησιμότητα της συγκεκριμένης κάρτας...
Ετσι κι αλλιώς απ' ότι φαίνεται πνέει τα λοίσθια η συγκεκριμένη τράπεζα, οπότε περιμένουμε τις εξελίξεις για να δούμε πώς θα διαμορφωθεί το τραπεζικό σύστημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom