Προσφορά Air Baltic 100.000 θέσεις!

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Δεν μου έχουν απαντήσει στο Μάιλ απο το μεσημέρι για αλλαγή της ημερομηνίας αναχώρησης σε απευθείας πτήση 2 μέρες πριν....και αναχώρηση όπως την έχει αλλάξει η εταιρεία.. Με τα ίδια χρήματα...μάλλον θα ζητήσω επιστροφή να τελειώσω....δεν βαριέσαι άλλη φορά..δεν χάλασε και ο κόσμος!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
μάλλον θα ζητήσω επιστροφή να τελειώσω....δεν βαριέσαι άλλη φορά..δεν χάλασε και ο κόσμος!
Ούτε εμένα μου απαντάνε οπότε κι εγώ το ίδιο θα κάνω.Δε νομίζω ότι θα βγάλω άκρη.Απλά το θεωρώ τουλάχιστον αντιεπαγγελματικο από μέρους τους.Βγάζουν δήθεν μια προσφορά κράχτη και μετά τα κάνουν μπάχαλο χωρίς καμία διάθεση για εξυπηρετηση των πελατών .Και μη μου γράψει κανείς ότι αφού σου επιστρέφουν τα χρήματα είναι οκ διότι ο σκοπός που κλείνει κανείς αεροπορικά είναι για να ταξιδέυει όχι για να βλέπει η εταιρία τι ζήτηση υπάρχει και μετα να σε παταει στον κάλαθο διότι δεν την βολεύεις.Μεγάλη συζήτηση...όπως το έγραψες δεν χάλασε κι ό κόσμος κάτι καλύτερο θα βρεθεί για όλους μας!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
.
Τα καλύτερα θα έρθουν απο μόνα τους και όχι με πίεση και άγχος...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
.
Τα καλύτερα θα έρθουν απο μόνα τους και όχι με πίεση και άγχος...
Έτσι ακριβώς.

Update για όσους ενδιαφέρονται: Δεν ξέρω τι απάντησαν (αν απάντησαν) σε όσους υπέβαλαν ερωτήματα/αιτήματα στην εταιρία. Στη δική μας περίπτωση, ωστόσο, η ανταπόκρισή τους ήταν άμεση (απάντηση την επόμενη μέρα στο μέιλ) και η αλλαγή που ζητήσαμε - στις ημερομηνίες που αυτοί είχαν προτείνει - έγινε δεκτή (σε ημερομηνίες που το σημερινό κόστος κράτησης είναι 90 ευρώ ακριβότερο από αυτό της αρχικής δικής μας κράτησης: 125 - 215 ευρώ). Μήπως να το ξαναβλέπανε αυτοί που βιάστηκαν να ζητήσουν πίσω τα χρήματά τους;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.099
Έτσι ακριβώς.

Update για όσους ενδιαφέρονται: Δεν ξέρω τι απάντησαν (αν απάντησαν) σε όσους υπέβαλαν ερωτήματα/αιτήματα στην εταιρία. Στη δική μας περίπτωση, ωστόσο, η ανταπόκρισή τους ήταν άμεση (απάντηση την επόμενη μέρα στο μέιλ) και η αλλαγή που ζητήσαμε - στις ημερομηνίες που αυτοί είχαν προτείνει - έγινε δεκτή (σε ημερομηνίες που το σημερινό κόστος κράτησης είναι 90 ευρώ ακριβότερο από αυτό της αρχικής δικής μας κράτησης: 125 - 215 ευρώ). Μήπως να το ξαναβλέπανε αυτοί που βιάστηκαν να ζητήσουν πίσω τα χρήματά τους;
Baba, εγώ ζήτησα refund γιατί είχα κλείσει για τριήμερο και μετατρεπόταν σε 1,5 εικοσιτετράωρο. Ούτε για αστείο να δεχτώ την αλλαγή :xmas_lol:. Επίσης επειδή μου ξανάτυχε με τη ryan αλλαγή στην αλλαγή και μου είχε διαλύσει το πρόγραμμα, είπα να μην με φάει η αγωνία.
Σκέφτηκα την περίπτωση να κρατούσα το πάμφθηνο εισιτήριο επιστροφής και να έκανα μετάβαση με συνδυασμό με άλλες low cost αλλά αν δεν έβρισκα καλές τιμές θα έμενα με ένα ξέμπαρκο εισιτήριο Ρίγα- Αθήνα στο χέρι
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Εμένα πάλι δε με εξυπηρέτησαν καθόλου!Δε δεχόντουσαν σε καμία περίπτωση να μου κάνουν αλλαγή πτήσης,από την αρχή επέμεναν σε refund των χρημάτων και τίποτε άλλο.Τους έστειλα ένα σωρό μέιλ για αλλαγή ούτε που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν.Μόλις τους εγραψα κουρασμένη πια να μου στείλουν τα χρήματα μου πίσω αμέσως απάντησαν.Το θέμα είναι ότι εμένα μου χάλασαν την ψυχολογία.Κοιτάζω για άλλες πτήσεις γιατί πραγματικά θέλω να το κάνω αυτό το ταξίδι αλλά η φθηνότερη που βρίσκω με 2 στάσεις είναι στα 220 δηλαδη διπλάσια τιμή από αυτή που είχα κλείσει.Μήπως ξέρετε ποιες αεροπορικές πετάνε για να κοιτάω για προσφορές?Δεν ακύρωσα ακόμη τα ξενοδοχεία.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και εμενα μου αλλαξαν τις ημερομηνιες σε αυτες που ζήτησα με απευθείας πτήσεις...εγω προτεινα την αναχώρηση στις 3/9 απευθείας αντι για 5/9 που ηταν μεσω Κων/πολης και αυτοί ειχαν απο μονοι τους αλλαξει την επιστροφή από 11/9 σε 10΄/9 απευθείας το οποίο και δεχτηκα...καταλαβαίνω χωρις εξτρα χρεωση...αυτά στο πρωτο μαιλ που σταλθηκε στο [email protected]
σε δευτερο μειλ που σταλθηκε μεσω του σαιτ στο contact us μου απάντησαν οτι μπορουν να αλλαξουν τα εισητηρια για μάλτα η κωνσταντινούπολη η full refund..

βγάλτε συμπέρασμα...
εν τω μεταξυ ενω μου εστειλαν επιβεβαίωση για 3-10/9 αν παω στο manage my booking ..εκει να δεις πλάκα....η αναχωρηση ειναι για τις 3/9 και η επιστροφή στις ....11/9....αυτή η πτήση επιστροφής πού ακυρώθηκε εξ αρχής....τι να πώ..
τελος πάντων....με ρίσκο κλειστηκαν αυτα τα εισητηρια ετσι και αλλιώς ..οτι κάτσει!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
τωρα ειδα οτι άλλαξαν και στο manage my booking τις σωστές ημερομηνίες...τους αδίκησα!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τωρα ειδα οτι άλλαξαν και στο manage my booking τις σωστές ημερομηνίες...τους αδίκησα!!
Ε, ναι, και σε μας, για μια μέρα, έδειχνε σε ισχύ και την ημερομηνία που ακυρώθηκε. Τους το επισήμανα (αν και απ' ό,τι είχα αντιληφθεί το είχαν δει κι αυτοί) και το διόρθωσαν και μου επιβεβαίωσαν και τις σωστές - οριστικές - ημερομηνίες.

Πάντως, εμάς καθόλου δεν μας χάλασε η ιστορία. Μια χαρά εισιτήρια, περισσότερες μέρες και με μια γερή έκπτωση 40% στην τιμή του εισιτηρίου που θα πληρώναμε κανονικά. Not bad at all! :xmas_razz:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
πότε εχει προγραμματιστεί το ταξίδι σας Λάζαρε?
και εμενα μου βγηκε μια νυχτα παραπάνω....τελος πάντων, ας βρίσκονται και να δόσει ο θεός να είμαστε καλά μεχρι τον σεπτέμβρη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
πότε εχει προγραμματιστεί το ταξίδι σας Λάζαρε?
και εμενα μου βγηκε μια νυχτα παραπάνω....τελος πάντων, ας βρίσκονται και να δόσει ο θεός να είμαστε καλά μεχρι τον σεπτέμβρη.
Ένα μήνα πριν από σας :xmas_lol:. Εμείς αντί για 12 καθαρές μέρες, θα έχουμε 15. Πάλι υπερπαραγωγή θα γυρίσουμε! :haha:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ωραία... θα έχουμε φρεσκιες πληροφορίες!!!ευχομαι ολα να πάνε κατ ευχήν!!!καλές γιορτές!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom