Προσφορά Air Baltic 100.000 θέσεις!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.447
Ναι, και έκανα αίτηση για refund,αλλά σκέφτομαι να κάνω τελικά αμφισβήτηση της συναλλαγής στην κάρτα για να πάρω το ποσό πιο γρήγορα.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Περίμενε γιατί φρίκαρα τώρα!Και με τη δική μου πτήση τα ίδια,μόλις το τσέκαρα!!!!!!!!Τι σου απαντήσανε?Αλλάξανα τα δρομολόγια???Ακυρώθηκαν???Τι έγινε???
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.447
Μπες Manage my booking και σου δίνουν δυνατότητα για αλλαγή ημερομηνίας ή επιστροφή χρημάτων
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Συγνώμη αλλά εγώ δεν έχω ειδοποιηθεί για τις αλλαγές στα δρομολόγια.Και πως είναι δυνατόν προχθές να τελείωσε η προσφορά τους και σήμερα να αλλάζουν τα δρομολόγια χωρίς καμία ειδοποίηση???Σου έδωσαν κάποια εξήγηση?Γιατί κι εσύ από ότι κατάλαβα τυχαία το ανακάλυψες!Η αλλαγή ημερομηνίας γίνεται χωρίς έξτρα χρέωση?Και τι γίνεται με την κράτηση ξενοδοχείων που έχω κάνει?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.447
Μου απάντησαν άμεσα στο mail που έστειλα. Μετά ακύρωσα τα πάντα. Τυχαία το ανακάλυψε φιλικό μου άτομο που έψαχνε για προσφορά επίσης. Για τα ξενοδοχεία, πιστεύω να έκλεισες με δυνατότητα ακύρωσης, σωστά;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αχ πάνω που ειπα θα την κάνω την κουτουράδα με αφήνουν στα κρύα του λουτρού!
Εγώ αδυνατω ακόμη να καταλάβω πως ακυρώθηκαν όλα τα δρομολόγια που μέχρι προχθές υπήρχαν και έδιναν και προσφορές!Λέω να πάω αυριο στα γραφεία τους,θα με εξυπηρετήσουν ή υπάρχει πρόβλημα που το έκλεισα από το ίντερνετ?Όσο για τα ξενοδοχεία το ένα από τα τρία μου έχει ήδη κρατήσει την πρώτη νύχτα,αυτή ήταν η πολιτική τους οπότε πρέπει να δω τι γίνεται και με αυτό.Επίσης έκανα την έξυπνάδα κι έκλεισα εισητήρια με λεωφορεία,μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι γίνεται με αυτά?Τα έχω ψιλοχαμένα!Βρε τι έπαθα ξημερώματα!!!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Αχ πάνω που ειπα θα την κάνω την κουτουράδα με αφήνουν στα κρύα του λουτρού!
Εγώ αδυνατω ακόμη να καταλάβω πως ακυρώθηκαν όλα τα δρομολόγια που μέχρι προχθές υπήρχαν και έδιναν και προσφορές!Λέω να πάω αυριο στα γραφεία τους,θα με εξυπηρετήσουν ή υπάρχει πρόβλημα που το έκλεισα από το ίντερνετ?Όσο για τα ξενοδοχεία το ένα από τα τρία μου έχει ήδη κρατήσει την πρώτη νύχτα,αυτή ήταν η πολιτική τους οπότε πρέπει να δω τι γίνεται και με αυτό.Επίσης έκανα την έξυπνάδα κι έκλεισα εισητήρια με λεωφορεία,μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι γίνεται με αυτά?Τα έχω ψιλοχαμένα!Βρε τι έπαθα ξημερώματα!!!
Ότι είναι να γίνει θα γίνει από αύριο οπότε τώρα ότι και να πούμε δεν έχει και μεγάλη σημασία ε;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Nαι μωρέ σίγουρα απλά μου'ρθε ντουβρουτζάς βραδιάτικα εκεί που ονειρευόμουν...
Απλά για όποιον ενδιαφέρεται γιατι κι άλλοι έχουν κλείσει από το φόρουμ είδα στο σάιτ τους ότι δεν υπάρχουν πια απευθείας πτήσεις,γίνονται σε συνεργασία με την Αιγαίου μέσω Ρώμης ή Κωνσταντινούπολης.Δε με πειράζει να μου το αλλάξουν απλά ελπίζω να γίνεται χωρίς χρέωση απο τη στιγμή που δεν ευθύνομαι για την αλλαγή!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Nαι μωρέ σίγουρα απλά μου'ρθε ντουβρουτζάς βραδιάτικα εκεί που ονειρευόμουν...
Απλά για όποιον ενδιαφέρεται γιατι κι άλλοι έχουν κλείσει από το φόρουμ είδα στο σάιτ τους ότι δεν υπάρχουν πια απευθείας πτήσεις,γίνονται σε συνεργασία με την Αιγαίου μέσω Ρώμης ή Κωνσταντινούπολης.Δε με πειράζει να μου το αλλάξουν απλά ελπίζω να γίνεται χωρίς χρέωση απο τη στιγμή που δεν ευθύνομαι για την αλλαγή!
Μέσα στη νύχτα και μέσα στον πανικό σου γράφεις ανακρίβειες:

1) Οι απ' ευθείας πτήσεις δεν ακυρώθηκαν. Υπάρχουν αλλά σε άλλες μέρες: Τρίτη, Σάββατο στις 18:35 και Πέμπτη στις 13:35. Η επιστροφή τις ίδιες μέρες, στις 14:35 και 09:35 αντίστοιχα.
2) Η εταιρία δεν "πουλάει" πτήσεις μέσω Κων/πολης. Μόνο απ' ευθείας ή μέσω Ρώμης, σε συνεργασία με την Αιγαίου.

Όσο για τις αλλαγές: Όσοι έχουν κλείσει εισιτήρια κι έχουν κωδικό κράτησης, μπαίνοντας στο σάιτ ελέγχουν τις αλλαγές που έχουν γίνει από την ίδια την εταιρία (την εναλλακτική πτήση που τους έχει δώσει, δηλαδή). Αν τους βολεύει, αποδέχονται την αλλαγή. Αν όχι, τους δίνεται η δυνατότητα να επιλέξουν άλλη πτήση.

Και, φυσικά, μπορούν να ζητήσουν την επιστροφή των χρημάτων τους για οποιοδήποτε τμήμα της πτήσης θέλουν.

Μια γενική παρατήρηση: Όταν κάποιος κάνει κράτηση για πτήση που θα πραγματοποιηθεί μετά από 8 μήνες, ε, πρέπει να είναι λίγο υποψιασμένος και να μην το ξαφνιάζουν τέτοιες αλλαγές που είναι και αναμενόμενες (ειδικά την εποχή που ζούμε). Και, εννοείται ότι η κράτηση ξενοδοχείου τόσους μήνες πριν είναι μάλλον ... αφελής κίνηση (για να το πω κομψά).

Καλή τύχη με τις κρατήσεις σας.

ΥΓ. Με τόσους που έχουν κλείσει από το φόρουμ, ακόμη κι αν ακυρώσουν τελείως την πτήση, μπορεί να βάλουν κανένα τσάρτερ για τραβελστορίτικη συνάντηση στη Ρίγα τον Αύγουστο! :haha:

edit: Η παράθεση είναι τυχαία. Τα σχόλια αφορούν όλα τα σχετικά προηγούμενα ποστ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.772
Likes
15.432
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ΥΓ. Με τόσους που έχουν κλείσει από το φόρουμ, ακόμη κι αν ακυρώσουν τελείως την πτήση, μπορεί να βάλουν κανένα τσάρτερ για τραβελστορίτικη συνάντηση στη Ρίγα τον Αύγουστο! :haha:
εγώ δεν έκλεισα,αλλά αν μπει τσάρτερ είμαι μέσα.:xmas_lol::xmas_lol:
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Σίγουρα η αντίληψη 2μιση τα ξημερώματα είναι μειωμένη αλλά ευτυχώς όχι και η όραση!Η πτήση που δίνει στο σάιτ για την ημερομηνία που έκλεισα εγώ είναι μέσω Κωνσταντινούπολης!!!Τέλοςπάντων εμένα δε με απασχολεί πως θα γίνει η πτήση αλλά να γίνει.Μέχρι τον Απρίλη είναι 4 μήνες κι όχι 8 και προσωπικά δε το θεωρώ τόσο νωρίς για κλείσει κανείς πτήση.Έχω στείλει μέιλ και περιμένω απάντηση μιας και ο εκπροσωπος εδω δεν μπορεί να με βοηθήσει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η πτήση που δίνει στο σάιτ για την ημερομηνία που έκλεισα εγώ είναι μέσω Κωνσταντινούπολης!!!
Επαναλαμβάνω: Η εταιρία δεν πουλάει την Αθήνα μέσω Κων/πολης. Μόνο απ' ευθείας ή μέσω Ρώμης (δες το route map της). Το ότι σου έδωσε εναλλακτική (δεν ξέρω με ποιά εταιρία) την ίδια μέρα είναι στα υπέρ της - κατά τη γνώμη μου.

Για τα υπόλοιπα σχόλια, δες το edit στο προηγούμενο μήνυμά μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.369
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom