Ιταλία Προτάσεις για Ιταλία οδικώς!!!!

kosaitis

Member
Μηνύματα
43
Likes
82
Κάνε μια στάση και εδώ Monteriggioni ένα μικρό χωρίο με γύρω ένα καστρο.Στην πλατεία έχει και δύο ταβέρνες.Καλά να περάσεις.
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα! Οι μέρες που έχετε στη διάθεσή σας είναι πολύ λίγες για τόσα πολλά μέρη που έχετε βάλει στο πρόγραμμα και για ταξίδι με πλοίο. Κάντε περικοπές (πχ μην πάτε καθόλου νότο) και αρχίστε να κλείνετε άμεσα διαμονή.
Για πληροφορίες μπορείς να ψάξεις εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=21
και να διαβάσεις μερικές πολύ καλές ιστορίες για οδικά ταξίδια στην Ιταλία από εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=21
πχ
http://www.travelstories.gr/community/threads/un-sogno-italiano.31940/
τελικα αλλάξαμε προορισμό και πάμε 7 μέρες Βαρκελώνη (και πέριξ)! Αφήσαμε την αγαπημένη Ιταλιά για το επόμενο ταξίδι! Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή!!
 
Μηνύματα
4
Likes
1
Γεια σας!Σχεδιαζω ενα ταξιδι 4 ατομων για Τοσκανη!Ξεκιναμε απο Μιλανο,εχουμε νοικιασει αυτοκινητο
και παμε Βερονα,Βενετια,Φλωρεντια,Σιεννα,Σαν Τσιμινιανο και προς τα πανω για να φυγουμε απο Γενοβα 'η Μιλανο.Που μου προτεινετε να κανουμε διανυκτερευσεις περα απο την Φλωρεντια?Απο ποιο αεροδρομιο ειναι καλυτερα να φυγουμε για πισω?Θελουμε low cost εταιρεις.Προς Μιλανο ταξιδευουμε με Ryanair
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πόσες μέρες θα είναι το ταξίδι και ποια εποχή??
 

Viking310

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Σας χαιρετάω όλους.

Απόφαση της τελευταίας στιγμής και οργάνωση για 12 διανυκτερεύσεις στην Ιταλία.
Αεροπορικός στην Ρώμη και τριήμερη διανυκτέρευση για να πάμε παντού . Επισης θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο Τσιαμπινο . Από εκεί θα φύγουμε για Νάπολη οπού και θα διανυκτερεύσουμε. Επομένη μέρα Πομπηία και μετά Αμαλφι και διανυκτέρευση στο Ραβέλο. Από εκεί και πέρα....... δεν ξέρω ακόμα.... Είμαστε εγώ και η σύζυγος μου ανοιχτοί σε προτάσεις.
Είναι η πρώτη μας φόρα στην Ιταλία και θέλουμε να μας μεινει αξέχαστη!!
Θέλουμε να ξέρουμε τι δεν πρέπει να χάσουμε με ΤΙΠΟΤΑ!
Η επιστροφή μας έχει κλείσει και αυτή από την Ρώμη.
Μας μένουν 34 μέρες για το ταξίδι.

Μπατζετ 6000ευρω.
Καλα θα είναι να γυρίσουμε με κάποια χρήματα πίσω...... :)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σου και καλώς ήρθες.Για να δείτε όλη την Ιταλία πηγαίνοντας παντού (όπως λες) μάλλον είναι λίγες οι 12 μέρες.Αν κατάλαβα καλά, μετά τη διαμονή σας στη Ρώμη θα κινηθείτε νότια άρα είναι αδύνατον στη συνέχεια να πάτε και στη β. Ιταλία εντός του χρονικού ορίου που θέτεις, εκτός αν προπονείστε για την Ολυμπιάδα:). Το δίλημμά σας είναι βοράς ή νότος, νομίζω.Τι πρέπει να δείτε, υπάρχουν άφθονοι γνώστες στο Φόρουμ να σε κατατοπίσουν άριστα. Από βόρεια Ιταλία που έχω πάει, Βενετία οπωσδήποτε, προτείνω και Βερόνα, Μιλάνο, Ραβένα και λίμνη Κόμο.Για όλα θα βρεις πολλές ιστορίες και πληροφορίες εντός...:welcome2:

Λεφτά υπάρχουν...:)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Παιδια help!! Σχεδιάζω το καλοκαίρι ταξίδι οδικώς στην Ιταλία αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιες περιοχές να επισκεφτώ. Προτάσεις και ιδέες;;;; Θα έχουμε στη διάθεση μας περίπου 10-12 μέρες.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
25.890
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Παιδια help!! Σχεδιάζω το καλοκαίρι ταξίδι οδικώς στην Ιταλία αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιες περιοχές να επισκεφτώ. Προτάσεις και ιδέες;;;; Θα έχουμε στη διάθεση μας περίπου 10-12 μέρες.
Έχω κάνει ένα οδικό ταξίδι στην Ιταλία καλοκαίρι, για 12 μέρες και έχω γράψει μία ιστορία για αυτό.
Αν θέλεις ρίξε μία ματιά μήπως έτσι αρχίσεις και παίρνεις κάποιες αρχικές ιδέες για το πώς μπορείς να ξεκινήσεις να οργανώνεις και το δικό σου ταξίδι.
Σίγουρα και άλλα μέλη θα έχουν πολλές προτάσεις να σου κάνουν.

https://www.travelstories.gr/commun...pri-amalfitana-alberobello-matera-bari.55645/
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Παιδια help!! Σχεδιάζω το καλοκαίρι ταξίδι οδικώς στην Ιταλία αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιες περιοχές να επισκεφτώ. Προτάσεις και ιδέες;;;; Θα έχουμε στη διάθεση μας περίπου 10-12 μέρες.
θα σου προτεινα να μην αφησεις απεξω το Τορινο, κατι που οι περισσοτεροι το κανουν - κακως κατ εμε-. Καλο ταξιδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom