Γενικά Προτάσεις για Χριστουγεννα - Πρωτοχρονιά

Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
Σε 2 περίπου μήνες είναι τα Χριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά!
Θα ήθελα ιδέες, γνώμες και εμπειρίες για Ευρώπη από αυτούς που πήγαν σε κάποιες πόλεις την περίοδο αυτή.
Πχ εορταστικό κλίμα, τιμές, καιρό κτλ. Προσωπικά σκέφτομαι για Παρίσι (πρωτοχρονιά) στο οποίο έχω ξανάπαει αλλά όχι στις γιορτές και όχι Δεκέμβριο. Έχω ακούσει ότι είναι πανάκριβο τις μέρες αυτές και έχει απίστευτη κοσμοσυρροή. Προτάσεις………:xmas_rolleyes:??????
(ίσως είναι νωρίς αλλά οι τιμές αργότερα -στην καλύτερη περίπτωση- θα είναι οι διπλάσιες )
 
Μηνύματα
2.494
Likes
3.203
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ρίξε μια ματιά και στο τόπικ ''προσφορές και οργανωμένα ταξίδια''όπου έχει υποβληθεί ερώτηση παρόμοια για Χριστούγεννα από το μέλος dionisis-dennis και έχουν γίνει κάποιες προτάσεις.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα!
πήγα πέρυσι στην βιέννη, 25-29/12.
είναι φανταστικά!!!!έχω περιγράψει πως πέρασα στις ταξιδιωτικές ιστορίες στην ευρώπη με τίτλο "χριστούγεννα στην βιέννη "
ότι θέλεις ρωτησέ με
φέτος έχω κανονίσει να πάω βερολίνο!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Φετος λεω να παω Βερολινο αλλα ακομα παιζουν κι αλλα σεναρια, δεν εχω ξανα βρεθει στο Βερολινο Χριστουγεννα.
Περιμενω ιδεες
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Δεν νομίζω ότι είναι καθόλου αργά..Ίσα ίσα, εάν το κανονίσεις χωρίς πρακτορείο θα δεις οτί μπορεί να άργησες και λίγο. Παρόλα αυτά κανένα πρόβλημα ως προς τον χρόνο.

Βιέννη που έχω βρεθεί πέρασα απίστευτα και την προτείνω. Σίγουρα θα πήξεις στους έλληνες αλλά και πάλι αξίζει για μένα. Πάντως εάν μπορούσες θα ήταν καλά να βρεθείς πρίν τα χριστούγεννα εκεί λόγω ότι δεν θα πέσεις σε μέρες με αργία συν ότι οι περισσότερες και πιο ξακουστές αγορές κλείνουν στις 24/12 (μαζί με την μεγάλη μπροστά από το δημαρχείο).

Άλλωστε γιατί να πας πάλι παρίσι; Χριστούγεννα σε πρωτόγνωρο μέρος σε μαγέυει διαφορετικά.

Πληροφορίες άφθονες εδώ στο φόρουμ.

Για ότι άλλο στην διάθεση σου
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
lyda κι εγ΄ψ χριστούγεννα θα πάω βερολίνο,ελπίζω να είναι ωραία!
πάντως η βιέννη ήταν φανταστικη!!!όντως παντού άκουγες ελληνικά!!!
Θα πάω κορίτσια στο βερολίνο...28/12/09-01/01/010....ετοιμαστειται για πολυ κρύο...αλλά και για πολύ όμορφη γιορτινή ατμοσφαιρα,όπως μου εχουν πεί..
θα το δουμε..να ειμαστε καλά...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και εγω Βερολινο, αλλα 11 με 16 Δεκεμβριου! Θα φθασω πρωτη και θα σας ενημερωσω για το τι θα βρειτε!
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
κι εγώ Νυρεμβέργη για την χριστουγεννιάτικη αγορά την παλαιότερη της Ευρώπης 10/12-14/12
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Και εγω Βερολινο, αλλα 11 με 16 Δεκεμβριου! Θα φθασω πρωτη και θα σας ενημερωσω για το τι θα βρειτε!

ωωω..χαιρομαι ιδιαίτερα.....είμαι σίγουρη οτι από εσένα θα έχουμε την καλύτερη πληροφόρηση για την πόλη.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
καλησπερα και απο μενα. εγω πηγα Βιεννη περυσι 26-30 Δεκεμβριου και δεν μπορω να πω οτι ηταν οπως τα περιμενα. Δεν μου φανηκε τοσο εορταστικη οσο την περιμενα. ουτε ιδιαιτερο στολισμο ειδα ουτε τιποτα. Σαν πολη ειναι ομορφη και αριστοκρατικη αλλα δεν νομιζω να επελεγα να παω παλι για χριστουγεννα. στη θεση σου θα επελεγα Παρισι. Εχω παει καλοκαιρι βεβαια αλλα νομιζω οτι και τα χριστουγεννα θα ειναι υπεροχο.

Υ.Γ ειναι γεγονος οτι Βιεννη τα Χριστουγεννα ακουγες περισσοτερα ελληνικα παρα γερμανικα!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλησπερα και απο μενα. εγω πηγα Βιεννη περυσι 26-30 Δεκεμβριου και δεν μπορω να πω οτι ηταν οπως τα περιμενα. Δεν μου φανηκε τοσο εορταστικη οσο την περιμενα. ουτε ιδιαιτερο στολισμο ειδα ουτε τιποτα. Σαν πολη ειναι ομορφη και αριστοκρατικη αλλα δεν νομιζω να επελεγα να παω παλι για χριστουγεννα. στη θεση σου θα επελεγα Παρισι. Εχω παει καλοκαιρι βεβαια αλλα νομιζω οτι και τα χριστουγεννα θα ειναι υπεροχο.

Υ.Γ ειναι γεγονος οτι Βιεννη τα Χριστουγεννα ακουγες περισσοτερα ελληνικα παρα γερμανικα!

ειμασταν τις ίδιες ημερομηνίες στην βιέννη...και συμφωνω απόλυτα μαζί σου...και το εχω ξαναπει...με χαλασαν πολύ οι ορδες των ελληνων ....νομίζω καποιες αλλες ημερομηνιες εκτός εορτών,θα ειναι ότι καλυτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.968
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom