Προτάσεις για βιβλία

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^θεικο βιβλιο!!τρομαχτικα διαχρονικο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μπας και ξέρετε που μπορώ να βρω τον "Μισάνθρωπο" του Ionescu? (όχι, δεν μου κάνει του Μολιέρου!!)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
μπας και ξέρετε που μπορώ να βρω τον "Μισάνθρωπο" του Ionescu? (όχι, δεν μου κάνει του Μολιέρου!!)
Δεν νομιζω ότι υπάρχει τέτοιος τίτλος. Δες μήπως πρόκειται για κάποια αποτυχημένη μετάφραση ή δώσε μου ένα λινκ.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^kai εγω το ιδιο νομιζω...:/
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
τωρα τελευταια εχω διαβασει παρα πολλα βιβλια!ενα που μου αρεσε αρκετα ειναι "Η γυναικα της σοφιτας". Σημερα ξεκιναω "Τα δακρυα του θεου" που μου εχουν πει τα καλυτερα και ελπιζω να μην απογοητευτω....
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
τωρα τελευταια εχω διαβασει παρα πολλα βιβλια!ενα που μου αρεσε αρκετα ειναι "Η γυναικα της σοφιτας". Σημερα ξεκιναω "Τα δακρυα του θεου" που μου εχουν πει τα καλυτερα και ελπιζω να μην απογοητευτω....

Είναι πάρα πολύ ωραίο όπως και η γυναίκα της σοφίτας. Γενικά η Δημουλίδου μου έχει χαρίσει άπειρες ώρες λογοτεχνικής απόλαυσης. Μέχρι που άρχισε τα μεταφυσικά.. Δοκίμασε μετά "το φιλί του δράκου" το ξεχωρίζω πολύ από αυτά που έχει γράψει αν και δεν μοιάζει με κανένα άλλο μυθιστόρημα της. (για τα προ μεταφυσικά λέω)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμένα ρε κορίτσια μου φαίνεται ότι αν διαβάσεις ένα της (Δημουλίδου) βιβλίο είναι σαν να τα έχεις διαβάσει όλα!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εμένα ρε κορίτσια μου φαίνεται ότι αν διαβάσεις ένα της (Δημουλίδου) βιβλίο είναι σαν να τα έχεις διαβάσει όλα!
Αλήθεια λες? Εγώ με το που έβλεπα βιβλίο της τα αγόραζα χωρίς να κοιτάω καν την υπόθεση. Μέχρι και τα μεταφυσικά πήρα, απλά έχουν μείνει αδιάβαστα στην βιβλιοθήκη! Μου κάνει εντύπωση που το λες αυτό! Το φιλί του δράκου το χεις διαβάσει?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι ήταν το πρώτο βιβλίο της που διάβασα, εντάξει για να περάσει η ώρα στο καράβι καλό είναι αλλά μέχρι εκεί! Μετά διάβασα άλλα 2 βιβλία της και κατέληξα ότι είναι αρκετά μιας και το ύφος μου φαίνεται το ίδιο!
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Θα συμφωνήσω με την nenena... Βέβαια τα δάκρυα του θεού είναι πάρα πολύ καλό βιβλίο..!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα συμφωνήσω με την nenena... Βέβαια τα δάκρυα του θεού είναι πάρα πολύ καλό βιβλίο..!
Έχω διαβάσει ότι θεωρείται το καλύτερό της βιβλίο! Δυστυχώς έχοντας διαβάσει ήδη 3 βιβλία της νομίζω δεν έχει παραπάνω να μου πει! Τώρα αν βρεθώ σύντομα σε καράβι βλέπουμε:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.362
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom