Προτάσεις για βιβλία

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.434
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και εγώ το Αμερικανικό ειδύλλιο έχω διαβάσει και μου άρεσε αρκετά.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
μόνο τώρα τελευταία τον γνώρισα....πράγματι πολλές λεπτομέρειες. τώρα διαβάζω το Ανθρώπινο στίγμα, πριν απ αυτό το Αμερικανικό ειδύλλιο (πιο ευχάριστο μου φάνηκε).
το Παντρεύτηκα ένα κομμουνιστή αξίζει;
Αν σου άρεσαν τα δυο προηγούμενα, τότε ναι, κινείται στο ίδιο ύφος.
Από τα πιο καινούρια του, μου άρεσε η Αντιζωή, αρκετά διαφορετικό από τα άλλα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
μόνο τώρα τελευταία τον γνώρισα....πράγματι πολλές λεπτομέρειες. τώρα διαβάζω το Ανθρώπινο στίγμα, πριν απ αυτό το Αμερικανικό ειδύλλιο (πιο ευχάριστο μου φάνηκε).
το Παντρεύτηκα ένα κομμουνιστή αξίζει;
Το τρίτο που κατάφερα και τέλειωσα...το Σύνδρομο Πορτνόϊ.
Πάντως τα προτιμώ από κάποια άλλα με ατέλειωτες συζητήσεις των ηρώων και άκρη δε βρίσκεις....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αυστραλος συγγραφεας..Peter Yeldham....
Διαβασα και τα 2 βιβλια του...την μακρυνη ακτη και το γραμμα απο το Τοκυο.Διηγηματα με ωραια πλοκη,καλογραμμενα.Το πρωτο ειναι ιστορια μεταναστευσης και το δευτερο,με την αφηγηση του να σε μεταφερει στην Ιαπωνια του Β' παγκ.πολεμου.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
To Middlesex του Τζέφρυ Ευγενίδη το 'χει διαβάσει κανείς; Διάβασα πέρσι το Αυτόχειρες Παρθένοι του ιδίου αλλά δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε. Κι έτσι έχω το Middlesex στο ράφι της βιβλιοθήκης και σκονίζεται αλλά δεν μου κάνει κέφι να το αρχίσω...
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
To Middlesex του Τζέφρυ Ευγενίδη το 'χει διαβάσει κανείς; Διάβασα πέρσι το Αυτόχειρες Παρθένοι του ιδίου αλλά δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε. Κι έτσι έχω το Middlesex στο ράφι της βιβλιοθήκης και σκονίζεται αλλά δεν μου κάνει κέφι να το αρχίσω...
Το Αυτοχειρες Παρθενοι ουτε εμενα με ενθουσιασε. Γενικά δεν μου κάθεται καλά ο συγκεκριμένος, αλλά νομίζω ότι το Middlesex είναι καλύτερο και αν αξίζει να διαβάσεις κάποιο, είναι αυτό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αμα σας πω οτι διαβασα ενα βιβλιο που μου χαν δανεισεια αλλα το τελειωσα το επεστρεψα και ποτε δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω τον τιτλο. Απλα ηθελα να το πω γιατι τωρα μ' εχει φαει η αγωνια ποιος να 'ναι ο τιτλος...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ρε μπας και ήταν Λούκι Λουκ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.434
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αμα σας πω οτι διαβασα ενα βιβλιο που μου χαν δανεισεια αλλα το τελειωσα το επεστρεψα και ποτε δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω τον τιτλο. Απλα ηθελα να το πω γιατι τωρα μ' εχει φαει η αγωνια ποιος να 'ναι ο τιτλος...
Κάνε μια περίληψη του τι διάβασες, μήπως βρούμε τον τίτλο. Ή μήπως σου διαφεύγει και το περιεχόμενο του βιβλίου. :p
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Κάνε μια περίληψη του τι διάβασες, μήπως βρούμε τον τίτλο. Ή μήπως σου διαφεύγει και το περιεχόμενο του βιβλίου. :p
αυτό μπορεί να γίνει παιχνίδι εδώ στο φόρουμ , είσαστε;;;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.681
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom