Προτάσεις για βιβλία

Aleja

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Δεν έχω ιδέα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των ΗΠΑ οδικώς
Έχω αγοράσει μερικά. Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να πω εδώ ότι το ReaderSociety.gr έχει κλείσει εδώ και λίγες μέρες, και έχει δημιουργηθεί το www.readersociety.com που φιλοδοξεί να μαζέψει λάτρεις των βιβλίων από όλο τον κόσμο.

Όσοι είχατε γραφτεί στο ελληνικό forum και όσοι φυσικά ενδιαφέρεστε, μπορείτε να έρθετε στο καινούριο forum να τα λέμε και εκεί. Ήδη υπάρχουν μερικά μέλη (από 10 διαφορετικές χώρες ήδη!) που είναι πολύ ενεργά.

www.readersociety.com
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.675
Likes
50.527
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπολύ ιντερνάσιοναλ να' ούμε μάνα'μ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι να κάνω, δυστυχώς δεν έχω ούτε τον άπειρο χρόνο ούτε τα άπειρα λεφτά να ρίχνω σε όλα αυτά τα projects, οπότε πρέπει να τα βολεύω με ότι νομίζω ότι θα έχει ανταπόκριση. Το σάιτ δεν είχε την ανταπόκριση που ήλπιζα, πολύ λίγοι ήμασταν αυτοί που γράφαμε, και έτσι πήρε το δρόμο του.... Για να δούμε το αγγλικό :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα δούμε, είδα ήδη 2 γνωστές φάτσες που γράφτηκαν. :)

Το ελληνικό σάιτ δεν "διαγράφηκε" με την έννοια ότι δε χάθηκαν όσα έχουμε γράψει εκεί, αν στο μέλλον υπάρξουν οι συνθήκες ίσως κάποτε επανέλθει, αλλά τώρα έχω συγκεντρωθεί στο αγγλικό για να δούμε πώς μπορεί να πάει.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Έπεσε προχθες στα χέρια μου ένα-άγνωστο σε μένα- παλιό μυθιστόρημα του Green με τίτλο ''Ο άνθρωπος μας στην Αβάνα', γραφτηκε το '58 - το 1959 μαλιστα μεταφέρθηκε και στον κινηματογράφο ενώ αποτέλεσε και το πρότυπο για τον Ραφτη του Παναμα - το οποίο επανεκδόθηκε πρόσφατα.

Αναφέρετε σ'εναν Βρετανό μικροέμπορο στην Αβάνα που στρατολογείται απο τις Βρετανικες μυστικές υπηρεσίες και στο τελος προκαλει παγκόσμια κρίση λόγω των ψευδών πληροφοριών που διασπείρει! Διαβασα λιγο βιαστικά τις πρωτες σελίδες του και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον,σιγουρα η ανάγνωση του θα πρέπει να συνοδευεται και απο ένα δροσερό (κουβανεζικο) κοκτέιλ.... :cool:

anthropos_mas_stin_avana.jpg
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.314
Ναι έχει πλάκα.Διάβασε το.
Το βιβλίο και η ταινία λέγεται "Ο άνθρωπος μας στην Αβάνα".
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Σωστά! Απο βιασυνη εγραψα Κουβα
;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.675
Likes
50.527
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom