Ηνωμένο Βασίλειο Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο!

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν φίλοι μου σήμερα έκλεισα με γραφείο ένα γεμάτο πενθήμερο (πολύ καλές ώρες πτήσεων) στο Λονδίνο από 30-12 έως 03-01. Ακούγοντας τη συμβουλή του Traveller σε άλλο post ξενοδοχείο έκλεισα το Thistle Marble Arch, ακριβώς δίπλα στην Oxford Street.:D:D:D:D:D
Τώρα θα ήθελα τη βοήθεια σας:
Θέλω οπωσδήποτε να παρακολουθήσω μια θεατρική παράσταση (κατά προτίμηση μιουζικαλ) και υποθέτω ότι πρέπει να κλέισω από εδώ (μέσω internet) λόγω των ημερών. Κανένα καλό site και ασφαλές στις συναλλαγές του; Το lastminute.com είναι καλό; Να χρησιμοποιήσω προπληρωμένη κάρτα ή είναι ασφαλές να χρησιμοποιήσω τη δικιά μου; Τα εισιτήρια πως τα παίρνω στα χέρια μου; Έχετε να μου προτείνετε καμία καλή παράσταση; Κανένα καλό εστιατόριο για την παραμονή της Πρωτοχρονιάς; Πως και που μπορώ να κλέισω από εδώ; Υποθετώ ότι εάν το αφήσω τελευταία στιγμή δε θα βρω τίποτα! Για το εστιατόριο χρεώνεται από εδώ η κάρτα με κάποιο ποσό;
Για μνημεία και αξιοθέατα ήδη έχω διαβάσει (και θα συνεχίσω) στο site, και έχω πάρει δύο οδηγούς. Για καφέ, ποτό και φαι τι να προτιμήσω;
Και κάτι τελευταίο 02 Ιανουαρίου, αν δεν κάνω λάθος ξεκινάνε οι εκπτώσεις. Έχετε να μου προτείνετε μαγαζιά. Και ό, τι άλλο ψαγμένο, που δεν μπορώ να το βρω σε οδηγους κλπ ευπρόσδεκτο. Περιμένω τη βοήθεια σας!!!
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Φιλε dik δεν ξερω την οικονομικη σου κατασταση,αλλα αν τα κανεις ολα αυτα που γραφεις βλεπω τα Bora Bora να απομακρυνονται:lol::lol::lol::lol:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
τελικά ο traveller έχει ρέυμα !!!
με δική του επιρροή και όχι μόνο θα είμαι λονδίνο πρωτοχρονιά και για 6 ημέρες μετα τίς κυρίας μου φυσικά.
dik7 σε ποιό ξενοδοχείο έχεις κλέισει ? κια έγω κάπου εκεί δίπλα θα είμαι !!!!!
οι εκπτώσεις κανονικά αρχίζουν 27/12 αλλά πολλά μαγαζιά έχουν ήδη ξεκινήσει
και προσφέρουν μέχρι και πρωινό καφε-κρουασαν για να δελεάσουν πελάτες.
για τα εισιτήρια δέν γνωρίζω και καλό θα είναι να μάς πουν οι πιο ταξιδεμένοι
πόσο σου στοιχίζει το πακέτο τής εκδρομής γιά δώσε στοιχεία ?
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Christian για τα Bora-Bora εχω καιρό ακόμη. Που θα πάνε, κάποια στιγμή θα τα επισκεφθώ. Άλλωστε η φιλοσοφία μου σε κάθε ταξίδι είναι να κάνω όσα περισσότερα μπορώ και φυσικά να ξεκουραστώ. Αν είναι να πάω ταξίδι και να σκέφτομαι το κάθε Ευρώ που θα ξοδέψω, προτιμώ να κάτσω σπίτι μου και να πάω αργότερα. Το να πάω στο Λονδίνο και να παρακολουθήσω ένα μιουζικαλ το θεωρώ από τα must του ταξιδιού.
XRISTOS71, όπως γράφω θα μείνω στο Thistle Marble Arch και το όλο πακέτο θα κοστίσει 825 Ευρώ το άτομο μαζί με τους φόρους. Φεύγουμε από Αθήνα 07:40 το πρωι στις 30-12-2008 και από το Λονδίνο την 03-01-2008 στις 20:00 με Aegean. Να περάσουμε καλά και περιμένουμε βοήθεια.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Επί τροχάδην...

Για τα μιούζικαλ...

Mama Mia, Billy Elliot, Fandom of the Opera...
Το lastminute είναι ασφαλέστατο, να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου, κανένα πρόβλημα... Άλλη επιλογή σου είναι από τα site των θεάτρων... Και στις 2 περιπτώσεις αγοράζεις το εισιτήριο σου με την πιστωτική και πηγαίνεις 20 λεπτά πριν την παράσταση στο θέατρο και με το Ι.D σου τα παραλαμβάνεις από το ταμείο... Το έχω κάνει πάνω από 5 φορές...

Για τα εστιατόρια ρίξε μια ματιά στην pedia... Μπες στο site των εστιατορίων και κλείσε άμεσα... παραμονή πρωτοχρονιάς θα γίνετε χαμός...

Y.Γ. Τα ξενοδοχεία σας είναι το ένα δίπλα στο άλλο, κανονίστε κοινή έξοδο για κρεατοφαγεία στο GAUCHO...
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Με τι λίρα στα χαμηλότερα της για πάνω από 10 χρόνια, γύρω στο 1,19 ευρώ, έχετε τη δυνατότητα να το ρίξετε έξω..... (και εγώ κάθομαι εδώ.........:( ) Καλά να περασετε όλοι σας.
 

KatieVLS

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχία τα Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
...και αν σας φέρει ο δρόμος από το Greenwich, μην παραλήψετε μια βόλτα στην υπαίθρια αγορά της περιοχής, αλλά και να δοκιμάσετε fish & chips με ξύδι....:D
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Christian για τα Bora-Bora εχω καιρό ακόμη. Που θα πάνε, κάποια στιγμή θα τα επισκεφθώ. Άλλωστε η φιλοσοφία μου σε κάθε ταξίδι είναι να κάνω όσα περισσότερα μπορώ και φυσικά να ξεκουραστώ. Αν είναι να πάω ταξίδι και να σκέφτομαι το κάθε Ευρώ που θα ξοδέψω, προτιμώ να κάτσω σπίτι μου και να πάω αργότερα. Το να πάω στο Λονδίνο και να παρακολουθήσω ένα μιουζικαλ το θεωρώ από τα must του ταξιδιού.
Καλο ταξιδι και καλα να περασεις:):):)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλο ταξιδι και καλα να περασεις:):):)
Ευχαριστώ πολύ.
Έκλεισα ήδη εισιτήρια για θεάτρο. Τελικά θα πάμε στο Phantom of the opera.:D:D:D
Σειρά παίρνει το εστιατόριο για την παραμονή Πρωτοχρονιάς.
Τraveller το GAUCHO φαίνεται πολύ καλή επιλογή και μάλλον θα το τιμήσω!
 

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
ωραιος, το phantom of the opera ειναι κατι που πρεπει να δεις, κυριως για της απιστευτη ατμοσφαιρα που υπαρχει και δευτερον για τα εκπληκτικα κουστουμια και γενικα τα σκηνικα του. Αν θες τη γνωμη μου, αφεσου στη μαγια του, μη προσπαθησεις ντε και καλα να καταλαβεις ΟΤΙ λενε (καποια ειναι αρκετα περιεργα, για τα αγγλικα μου τουλαχιστον) και μετα αν θες να δεις τι ειπαν σε ολα τα σημεια, παρε την ταινια.
Λοιπον επειδη στο προηγουμενο ταξιδι μου εμεινα στο thistle, ενταξει μπορει οι τιμες να ειναι λιγο τσιμπημενες αλλα μιλαμε για πολυ καλο ξενοδοχειο, πολυ καθαρο (ακομα θυμαμαι τη μυρωδια του main hall του) και κυριως σε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ θεση.
Δλδ κατεβενεις και εχεις την oxford μπροστα σου, και απο εκει μπορεις να πας οπου θες.
Το μονο μειον γενικα στο ταξιδι σου ειναι το κρυο, αλλα δε μασας, Λονδινο χωρις κρυο δε γινεται, ειναι και αυτο μερος της μαγιας του :)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ευχαριστώ ishigamy. Καμία βοήθεια για τα θέματα που γράφω παραπάνω και κυρίως για εστιατόρια εκτός από το gaucho που ήδη έκλεισα; Όσο για το Phantom of the opera ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο λέτε όλοι σας!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δοκίμασε αυτά....

Quaglinos

Home

Θα επιμείνω για το Momos... είναι υπερπαραγωγή...

Και τα δύο κοντά στο ξενοδοχείο σου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom