Ηνωμένο Βασίλειο Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο!

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ευχαριστώ ishigamy. Καμία βοήθεια για τα θέματα που γράφω παραπάνω και κυρίως για εστιατόρια εκτός από το gaucho που ήδη έκλεισα; Όσο για το Phantom of the opera ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο λέτε όλοι σας!
στο φαντασμα της οπερας πηγα τον σεπτεμβριο τπυ 2004.θα σου αρέσει..
για εστιατόριο δες το rules στο goven garden φημιζεται για το ροσμπιφ.πολυ παλιό εστιατόριο.
καποιο βραδυ μπορείς να πας στην μπρασσερί του oxo tower.φανταστική θέα!
στην regent street υπαρχει το momo..δες τα στο ιντερνετ.
για ψωνια αν θες μπορεις να πας στο www.bicestervillage.com ειναι outlet .
Περιπου 50 λεπτα η και λιγοτερο δεν θυμαμαι με τρενο απο pantiggton.υπολογισε οτι θέλει περιπου 20 λίρες το ατομο" πηγενελα"
αν σε ενδιαφερει το πρατηριο της μπερμπερι με το λεωφορειο 55 απο oxford street πας σε περιπου 1 ώρα.κατεβαινεις στην σταση που ειναι το δημαρχειο του hackney.αν σε ενδιαφερει πες μου να κοιταξω τα χαρτιά μου για λεπτομερειες.
 

morfeas12

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
LONDON
Καλησπέρα και απο εμένα!! Ετοιμάζομαι να παω στο λονδινο 30/12 με 3/01 και θα ηθελα να κλεισω κατι για την μερα της πρωτοχρονιάς. Θα ηθελα να κλείσω κατι για ρεβεγιόν ας πουμε το οποιο να περιεχει και φαγητο και ποτο!! Ένα Bar-Restaurant για παραδειγμα το οποίο να λειτουργει το βραδυ της πρωτοχρονιας. Υπαρχει κανεις που να εχει μια σχετικη εμπειρια με Λονδινο-Πρωτοχρονια-Ρεβεγιόν..!! Για πρωτοχρονια Λονδίνο εχει κανονισει κανεις αλλος απο εδω να παει????
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
io!!τις ιδιες ημερες ακριβως πηγαινοερχομαστε!
οταν λες για την πρωτοχρονια εννοεις το βραδυ 31.12 (γιατι τοτε γινεται το ρεβεγιον)ή 1.1 ?
Αν θελεις παντως να βρεις κατι για το βραδυ της παραμονης, σε συμβουλευω να αρχισεις να το ψαχνεις απο τωρα γιατι τελευταια στιγμη δεν θα βρεις τιποτα
 

morfeas12

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
LONDON
io!!τις ιδιες ημερες ακριβως πηγαινοερχομαστε!
οταν λες για την πρωτοχρονια εννοεις το βραδυ 31.12 (γιατι τοτε γινεται το ρεβεγιον)ή 1.1 ?
Αν θελεις παντως να βρεις κατι για το βραδυ της παραμονης, σε συμβουλευω να αρχισεις να το ψαχνεις απο τωρα γιατι τελευταια στιγμη δεν θα βρεις τιποτα
Μη μου πεις και easyjet!! Ναι εννοώ 31.12!! Ψαχνω κατι για αυτο το βραδυ αλλα θα ηθελα να μου πει και κανεις μηπως εχει καμια εμπειρια!! Εσείς εχετε κανονίσει τιποτα για 31.12 ή δεν σκοπευετε να κάνετε κατι??? Βασικα επειδή εχω ηδη αρχισει να ψάχνω και βλέπω οτι ειναι ακριβά θελω να ξερω οτι αξιζει κιόλας..
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
δες μήπως το ξενοδοχείο που έκλεισες διοργανώνει ρεβεγιόν.Αρκετά ξενοδοχεία 4 αστέρων διοργάνώνουν πάρτυ. εγώ την πρωτοχρονιά του 2008 διέμενα στο City Inn Westminster και είχε πρωτοχρονιάτικη βραδιά στην οποία συμμετείχαν ως επί το πλείστον άγγλοι και όχι τουρίστες. Εάν πάλι θέλεις να επισκεφτείς κάποιο καλό εστιατόριο την μέρα της πρωτοχρονιάς θα πρέπει να κάνεις κράτηση εγκαίρως (εγώ πήγα σε ένα εξαιρετικό ινδικό)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Οχι, με aegean πεταμε! Για την παραμονη ειδικα τα εστιατορια που εχουν θεα στον ταμεση και στα πυροτεχνηματα ειναι παρα πολυ ακριβα! Στο skylon πχ ειναι 250 λιρες το ατομο, παρα πολλα τα βρισκω! Ιδιες τιμες και για τις κρουαζιερες (κ ξενερωτα μου φαινονται, ολο τουριστες θα ειναι) Ομως οπου κ αν κλεισετε, νομιζω αξιζει σαν εμπειρια να πατε να δειτε τα πυροτεχνηματα..
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Τελικα εμεις κλεισαμε στο strada (ιταλικο στο royal festoval hall) 110 λιρες περιπου το ατομο μενου 5 πιατων.
Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο εστιατοριο?

Παντως, αν μη τι αλλο θα ειμαστε στη south bank με θεα τον ταμεση και 200 μετρα απο London Eye οποτε θα μπορεσουμε δουμε το show..
 

Peggy Ts.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
πρωτοχρονια στο Λονδινο

Γεια σας παιδια!!
Εχω κανονισει να παω στο Λονδινο 31/12 με 4/01,εχω βρει ξενοδοχειο στην περιοχη του Earls Court-Kensigton κ θελω να μου προτεινει καποιος,αν ξερει καποιο εστιατοριο που να μπορω να κανω ρεβεγιον.Εχω ψαξει σε διαφορα sites,αλλα οσα εχω βρει το γευμα τελειωνει στις 12 και δεν εχουν κανενα πρωτοχρονιατικο θεαμα.
Ευχαριστω πολυ!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γεια σας παιδια!!
Εχω κανονισει να παω στο Λονδινο 31/12 με 4/01,εχω βρει ξενοδοχειο στην περιοχη του Earls Court-Kensigton κ θελω να μου προτεινει καποιος,αν ξερει καποιο εστιατοριο που να μπορω να κανω ρεβεγιον.Εχω ψαξει σε διαφορα sites,αλλα οσα εχω βρει το γευμα τελειωνει στις 12 και δεν εχουν κανενα πρωτοχρονιατικο θεαμα.
Ευχαριστω πολυ!!
Peggy μη με τρελαινεις αγιονικολιατικα που πας Λονδινο για να κανεις ρεβεγιον Πρωτοχρονιας σε εστιατοριο του Earls Court!
Santa Claus (μεγαλη η χαρη του σημερα) is coming to town να σε συνετισει... :xmas_evil:
 

Peggy Ts.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μα δεν με ενδιαφερει απαραιτητα να ειναι στο Εarls Court...Απλα να ειναι σχετικα κοντα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδη πηγαινεις Λονδινο για να αλλαξεις το χρονο μεσα σε ενα εστιατοριο; Τα μονα που αξιζουν ειναι αυτα που εχουν θεα στο σοου. Αλλα αυτα κοντα με το ξενοδοχειο σου δεν τα λες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom