Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Αν παρω το blue star που φευγει απογευμα και φτανει 12:30 νυχτα τι κανω με το ξενοδοχειο; Περιμενω μεχρι να ξημερωσει για να κανω check in; Και σε αυτη την περιπτωση ειναι καλυτερα να φτασω μια μερα πιο νωρις στο νησι;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.470
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν παρω το blue star που φευγει απογευμα και φτανει 12:30 νυχτα τι κανω με το ξενοδοχειο; Περιμενω μεχρι να ξημερωσει για να κανω check in; Και σε αυτη την περιπτωση ειναι καλυτερα να φτασω μια μερα πιο νωρις στο νησι;
Κατ' αρχάς ρώτησε στο ξενοδοχείο. Μπορεί να έχουν ήδη κάποια πολιτική για την δικιά σου περίπτωση. Πάντα είναι καλύτερα να φτάσεις μια μέρα πιο νωρίς στο νησί :)
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Αν δεν βρεις να κάνεις κάτι το βράδυ στην Ίο, το πρωί φύγε με το πρώτο καράβι.
Φιλε μου νομιζω οτι γραφω ελληνικα και δε χρειαζονται εξυπναδες. Θα εχω μαζι μου βαλιτσες. Υπαρχει σημειο φυλαξης στο λιμανι που διανυκτερευει; Αν δεν υπαρχει, δε μπορω να σουλατσαρω 12 ωρες φορτωμενος.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Φιλε μου νομιζω οτι γραφω ελληνικα και δε χρειαζονται εξυπναδες. Θα εχω μαζι μου βαλιτσες. Υπαρχει σημειο φυλαξης στο λιμανι που διανυκτερευει; Αν δεν υπαρχει, δε μπορω να σουλατσαρω 12 ωρες φορτωμενος.
Μα δεν είναι εξυπνάδες. Είναι η πραγματικότητα

Αν θες λοιπόν να αφήσεις τις βαλίτσες κλείνεις για εκείνη την ημέρα ξενοδοχείο και τους λες πως θα φτάσεις το βράδυ.

Αν δεν θες να φτάσεις βράδυ κλείνεις το πρωινό το καράβι.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
883
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αν παρω το blue star που φευγει απογευμα και φτανει 12:30 νυχτα τι κανω με το ξενοδοχειο; Περιμενω μεχρι να ξημερωσει για να κανω check in; Και σε αυτη την περιπτωση ειναι καλυτερα να φτασω μια μερα πιο νωρις στο νησι;
Ρωτάς εμάς να σου βρούμε λύση ενώ δεν έχεις κάνει τη δική σου έρευνα. Μίλησες με το ξενοδοχείο; Υπάρχει άλλο δρομολόγιο;
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Ρωτάς εμάς να σου βρούμε λύση ενώ δεν έχεις κάνει τη δική σου έρευνα. Μίλησες με το ξενοδοχείο; Υπάρχει άλλο δρομολόγιο;
Τα αλλα δρομολογια ειναι το Ανεμος που φευγει στις 7 το πρωι και κανει 7 ωρες αλλα ειναι πιο φτηνο και τα ταχυπλοα που φευγουν στις 9 το πρωι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Τα αλλα δρομολογια ειναι το Ανεμος που φευγει στις 7 το πρωι και κανει 7 ωρες αλλα ειναι πιο φτηνο και τα ταχυπλοα που φευγουν στις 9 το πρωι.
Άνεμος για την εμπειρία. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από πολύωρο ταξίδι στη θάλασσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.346
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom