Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
χρειαζεται να την εχω και μαζι μου ομως/?? και στο booking αναφερεις οτι ειναι στο ονομα αλλου? γιατι καπου διαβασα οτι πρεπει να γραψεις οτι εχεις την εγκριση του
δε χρειάζεται να την έχεις μαζί σου, από τη στιγμή που όταν κάνεις την κράτηση σου έχει την επιλογή "Πληρώνετε αργότερα". Δεν χρειάζεται να αναφέρεις πουθενά ότι έχεις την έγκρισή του κατόχου της κάρτας.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ πάλι λέω πολύ κουράζεις το μυαλό σου.Κλείσε με τη δικιά σου χρεωστική/προπληρωμένη έχοντας μέσα το αντίστοιχο ποσό και τελειώνεις.Εκεί μπορείς να πληρώσεις είτε με την κάρτα είτε με μετρητά.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
αν κανω κρατηση με prepaid και δεσμευτουν τα χρηματα κατευθειαν πιστευετε θα εχω κανενα προβλημα? δεν νομιζω να μου την ζητησουν αφου θα τα εχουν δεσμευσει εκεινη την ωρα!!
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια να ρωτησω κατι εχω κανει κρατηση μεσω booking κατα την αφιξη στο ξενοδοχειο τι πρεπει να εχω μαζι μου? μονο εκτυπωμενο το μαιλ που μου εστειλαν απο το Booking? η κρατηση εγινε με δεσμευση των χρηματων εκεινη την ωρα..απλα αγχωθηκα γτ τα γραφει ολα στα ελληνικα το μαιλ της κρατησης κ αμφιβαλλω αν θα βγαλει ακρη αυτος στο ξενοδοχειο! τι θα πρεπει να πω τον αριθμο της κρατησης?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
απλα αγχωθηκα γτ τα γραφει ολα στα ελληνικα το μαιλ της κρατησης κ αμφιβαλλω αν θα βγαλει ακρη αυτος στο ξενοδοχειο! τι θα πρεπει να πω τον αριθμο της κρατησης?
Και ελληνικα,να του του το δειξεις,ξερει που να δει τον αριθμο...αλλα αυτο που βλεπουν ειναι και το ονομα.Στη διαχειριση της κρατησης η καπως ετσι σου εχει επιλογη"να το εκτυπωσεις στη γλωσσα του ξενοδοχειου.Για σενα περισσοτερο....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
παιδια να ρωτησω κατι εχω κανει κρατηση μεσω booking κατα την αφιξη στο ξενοδοχειο τι πρεπει να εχω μαζι μου? μονο εκτυπωμενο το μαιλ που μου εστειλαν απο το Booking? η κρατηση εγινε με δεσμευση των χρηματων εκεινη την ωρα..απλα αγχωθηκα γτ τα γραφει ολα στα ελληνικα το μαιλ της κρατησης κ αμφιβαλλω αν θα βγαλει ακρη αυτος στο ξενοδοχειο! τι θα πρεπει να πω τον αριθμο της κρατησης?
Δεν χρειαζεται καν το μαιιλ της μπουκινγκ , το ονομα που εγεινε η κρατηση λες στη ρεσεψιον...ομως αν εσυ θες στη μπουκινγ σου δινει τη επιλογη να εκτυπωσεις την επιβεβαιωση στη γλωσα του ξενοδοχου...για δες...

Και ελληνικα,να του του το δειξεις,ξερει που να δει τον αριθμο...αλλα αυτο που βλεπουν ειναι και το ονομα.Στη διαχειριση της κρατησης η καπως ετσι σου εχει επιλογη"να το εκτυπωσεις στη γλωσσα του ξενοδοχειου.Για σενα περισσοτερο....
Ο παλιος ειναι αλλιώς...γεια σου ρε καρφιτσούλα...:) @karfitsa
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ταυτοτητα ή διαβατηριο και τον αριθμο κρατησης (σε περιπτωση που δεν μπορουν να τη βρουν απο το ονομα). Μην σε πιανει πανικος...
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια επειδη αυριο πεταω για ρωμη μπορει καποιος να μου πει το check in στο ξενοδοχειο γινεται κατα την αφιξη μου εκει χωρις να κανω εγω κατι? γιατι μετα την επιβεβαιωση της κρατησης την οποια εκτυπωσα πιο κατω μου λεει αν θελω να κανω τσεκ ιν απο το κινητο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom