Ιταλία Πρόγραμμα για βόρεια Ιταλία

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.676
Likes
12.540
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Νομίζω ότι χρειάζεσαι πιστωτική οπωσδήποτε. Βγάλε μια.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Νομίζω ότι χρειάζεσαι πιστωτική οπωσδήποτε. Βγάλε μια.

Το να βγάλει κάρτα μια κουβέντα είναι τετοιες εποχές
Αν δηλώνει ατομικό εισόδημα ανω των 10000 ισως !!

Ελλαδα πάντως αμάξι χωρίς πιστωτική 'εχω νοικιάσει και μαλιστα απο μεγάλη εταιρεία .
Εδωσα εγγύηση σε μετρητά και μου επεστράφησαν με την παράδοση του ιχ.


Γιατί δεν στελνετε ενα email στην εταιρεία που νοικιάσατε το ιχ ????
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.676
Likes
12.540
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Υπάρχει και η λύση της προπληρωμένης. Λογικά θα την δεχτούν αρκεί να έχει μέσα το σωστό ποσό (?)
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Υπάρχει και η λύση της προπληρωμένης. Λογικά θα την δεχτούν αρκεί να έχει μέσα το σωστό ποσό (?)
Δεσμευουν ενα ποσον αναλογα με το αυτοκινητο το οποιο επιστρεφουν. Στην τελευταια ενοικιαση που εκανα πριν 20 μερες, δεσμευσαν 200 ευρω τα οποια ομως εμειναν 15 μερες δεσμευμενα. Budget η εταιρεια. Αρα ισως και να κανει η προπληρωμενη αν εχει το ποσον που θελουν για δεσμευση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεσμευουν ενα ποσον αναλογα με το αυτοκινητο το οποιο επιστρεφουν. Στην τελευταια ενοικιαση που εκανα πριν 20 μερες, δεσμευσαν 200 ευρω τα οποια ομως εμειναν 15 μερες δεσμευμενα. Budget η εταιρεια. Αρα ισως και να κανει η προπληρωμενη αν εχει το ποσον που θελουν για δεσμευση.
μικρό ποσό σου δέσμευσαν. δεν θυμάμαι να μου έχουν δεσμεύσει λιγότερα από 800-900Ε, που ακούγεται λογικό. πάντως το ποσό έχει να κάνει και με την ασφαλεια εκτός από την εταιρεία. όλα είναι γραμμένα στα μικρά γράμματα του συμβολαίου. και πριν την ενοικίαση ακόμα, στο σαιτ, για κάθε ενοικίαση γράφει ποιο ποσό θα δεσμευτει, θα είναι απαραίτητο να έχεις στην πιστωτική διαθέσιμο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
μικρό ποσό σου δέσμευσαν. δεν θυμάμαι να μου έχουν δεσμεύσει λιγότερα από 800-900Ε, που ακούγεται λογικό. πάντως το ποσό έχει να κάνει και με την ασφαλεια εκτός από την εταιρεία. όλα είναι γραμμένα στα μικρά γράμματα του συμβολαίου. και πριν την ενοικίαση ακόμα, στο σαιτ, για κάθε ενοικίαση γράφει ποιο ποσό θα δεσμευτει, θα είναι απαραίτητο να έχεις στην πιστωτική διαθέσιμο.
700 ειχα δώσει για 3ημερη ενοικίαση απο sixt
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
700 ειχα δώσει για 3ημερη ενοικίαση απο sixt
200 ειχαν δεσμευσει για εγγυηση και βεβαια ειχαν εισπραξει το αντιτιμο της ενοικιασης συν οτι ειχε πληρη ασφαλεια, για 4 μερες ενοικιαση. Στην Βαρκελωνη απο εκει γραφειο, ειχαν δεσμευσει 200 ευρω για μια μερα ενοικιασης με πληρη ασφαλεια, οταν επεστρεψα το αυτοκινητο κρατησαν το αντιτιμο ενοικιασης και επεστρεψαν την διαφορα στην καρτα.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
200 ειχαν δεσμευσει για εγγυηση και βεβαια ειχαν εισπραξει το αντιτιμο της ενοικιασης συν οτι ειχε πληρη ασφαλεια, για 4 μερες ενοικιαση. Στην Βαρκελωνη απο εκει γραφειο, ειχαν δεσμευσει 200 ευρω για μια μερα ενοικιασης με πληρη ασφαλεια, οταν επεστρεψα το αυτοκινητο κρατησαν το αντιτιμο ενοικιασης και επεστρεψαν την διαφορα στην καρτα.
Βρε παιδιά για καθίστε να καταλάβω γιατί ούτε πιστωτική είχα ποτέ ούτε νοίκιασα αυτοκίνητο -μόνο με το δικό μου έχω ταξιδέψει στην Ιταλία-αλλά είμαι σε σκέψη να το κάνω με τόσο οικονομικά αεροπορικά πλέον ..δηλαδή εκτός απο τα λεφτά για ενοικίαση που τα προπληρώνεις σου δεσμεύουν και ποσό στην πιστωτική !και πρέπει εσύ να το χεις μέσα στη πιστωτική ;;;στριμωχτό το βλέπω το πράγμα αυτές τις εποχές που με τοζόρι βγάζεις τα απαραίτητα για το ταξίδι ...και τα χιλιομετράς κιόλας ...
:(
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.772
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αν εχεις πιστωτικη το ποσο της εγγυησης δεσμευεται και κατοπιν απελευθερωνεται σε λιγες ημερες (αν φυσικα δεν υπαρξει ζημια). Την κινηση δεν την βλεπεις καν στο λογαριασμο της καρτας. Αρα δεν χρειαζεται να εχεις χρηματα στην καρτα. Αυτο χρειαζεται μονο στην περιπτωση της προπληρωμενης.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Αν εχεις πιστωτικη το ποσο της εγγυησης δεσμευεται και κατοπιν απελευθερωνεται σε λιγες ημερες (αν φυσικα δεν υπαρξει ζημια). Την κινηση δεν την βλεπεις καν στο λογαριασμο της καρτας. Αρα δεν χρειαζεται να εχεις χρηματα στην καρτα. Αυτο χρειαζεται μονο στην περιπτωση της προπληρωμενης.
Αρκει να μην εισαι κοντα στο πιστωτικο οριο, γιατι αν σου δεσμευσουν ενα ποσον και μετα πας να πληρωσεις κατι αλλο, οπως ξενοδοχειο, εχασες .:mad:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση ...και μιας και το θέμα είναι βόρεια Ιταλία και φαίνεται να το γνωρίζεται το τοπίο να κάνω μια ερώτηση μιας και με ενδιαφέρει πολύ αυτό το ταξίδι ...και διατηρώ ένα φόβο στο να νοικιάσω αμάξι σε ξένη χώρα ...Γίνεται κανείς απο το Μπέργκαμο να επισκεφτεί κανεις με τα μέσα μαζικής μεταφοράς τραίνα και λεωφορεία τη Βερόνα , την λίμη como και την GARDALAND ;;Εννοείται θα υπάρχουν διανυκτερεύσεις σε κάποια απο αυτά τα μέρη.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μη φοβάσαι βρε Μιράντα. Πιό εύκολα οδηγείς στην Ιταλία παρά εδώ. Για να γυρίσεις αυτά τα μέρη καλύτερα να νοικιάσεις αυτοκίνητο, θα έχεις μεγαλύτερη ευελιξία κινήσεων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom