Ιταλία Πρόγραμμα για βόρεια Ιταλία

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Νοικιάσαμε τελικά από την εταιρία Maggiore η οποία δέχτηκε την χρεωστική μου κάρτα με κάποια δυσκολία, και αφού πήρε προέγκριση 300?. Το αμάξι κόστιζε 85? - πολύ ακριβά σε σχέση με άλλες εταιρίες που δε δεχόταν χρεωστική (Europcar, Avis, Herz και Alamo) και σ'αυτές κόστιζε από 45-60? αρκετά μεγάλη διαφορά.

Κοιτάζοντας στο site της Maggiore, βλέπω ότι οι τιμές ξεκινούν από περίπου 55 ευρώ. Γιατί πληρώσατε 85? Αλλάζει η τιμή αν έχεις χρεωστική αντί για πιστωτική? Και κάτι ακόμα- η χρεωστική είναι το όνομα του αδερφού μου. Αν τελικά δεν έρθει μαζί μας, να βγάλω και μία στο όνομά μου ή η εν λόγω εταιρεία δέχεται και μερητά? :roll:
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Δε ξέρω γιατί πληρώσαμε 85?!! Εντύπωση μου κάνει. Ίσως με πιστωτική να μη σε χρεώνει εξτρά για ασφάλεια - αλλά μας είχε πει ότι έχουμε μόνο βασική ασφάλεια και τίποτα παραπάνω. Είδες μήπως υπάρχουν κρυφές χρεώσεις? Μετρητά δε δέχονται απ'ότι μας είπαν. Καλύτερα να βγάλετε μια κάρτα στο δικό σας όνομα για να μη το ρισκάρετε.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Δε νομίζω να έχει κρυφές χρεώσεις.. Αναφέρει αναλυτικά χρέωση π.χ για δεύτερο οδηγό, για παιδικό καθισματάκι κ.λ.π. Τώρα, γιατί τόση διαφορά, δε ξέρω. Προφανώς όμως 85 θα δώσουμε κι εμείς.
Το κλείσατε μέσα στο αεροδρόμιο ή θα τους ψάχνουμε με το τουφέκι?? Μιλάνε αγγλικά? Γιατί αν δεν έρθει μαζί μία φίλη μου η οποία μιλάει άπταιστα, οι υπόλοιποι δε ξέρουμε γρι. Εκτός αν συνεννοηθώ στα ισπανικά που μοιάζουν κάπως :p
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Το νοικιάσαμε στο σταθμό των τρένων του Como.. και η κοπέλα που μας εξυπηρέτησε εκεί μιλάει πολύ καλά αγγλικά. Στο αεροδρόμιο του Bergamo δε ξέρω ποιά γραφεία έχει, δεν είχα προσέξει. Να περάσετε τέλεια σας εύχομαι. Διάβασε αν θέλεις και την ιστορία μου. Μπορεί να σου δώσει καμμια ιδέα!
 

sofoulic

Member
Μηνύματα
47
Likes
0
Καλησπέρα θα θελαμε μια βοήθεια για ενα ταξίδι που θα κανουμε!

παμε 19 εως 26 Μαρτίου απο κυπρο - μιλάνο (μπεργκαμο)
23 εως 26 θα είμαστε βερόνα για ένα παρτυ

θα εχουμε αυτοκινητο για roadtrip κ θελουμε να γιρίσουμε οσο το δυνατον περισσοτερα μέρη κ να δουμε οτι ενδιαφέρον υπαρχει (δεν μας ενδιαφέρουν μουσεία κλπ)
απλα ωραια γραφικά τοπεια την μέρα και νυχτερινή διασκέδαση την νυχτα (μπαράκια, κλαπς, ταβερνες)

βρήκα μερικα ενδιαφεροντα
μιλάνο για 1 μερα στο κέντρο (Duomo )
ίσος Μονακό για το καζίνο μοντε κάρλο (3-4 ωρες)
Πυργο της πίζας
cinque terre
GARDA -Sirmione

ακούω εισηγήσεις για το τι υπάρχει ενδιαφέρον να δουμε !!

σημ. θα φαμε πολλες ωρες σε διαδρομες κ δεν μας πειραζει κ θα μενουμε σε hostels οτι ωρα και όπου βρουμε

ευχαριστω πολυ
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μπεργκαμο,Μιλάνο,Κομο,Λιμνες,Βερόνα και ολη η γύρω περιοχη θα σε καλύψει...τώρα τα περι Μοντε Κάρλο,Πίζας,Cinque terre δε τα σχολιάζω
 

lila86

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
MADRID
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Monte - carlο θα χρειαστείς αρκετά χρήματα ειδικά καζίνο... ;)

συμφωνώ με τον dimitrak για τις προτάσεις Ιταλίας.
 

sofoulic

Member
Μηνύματα
47
Likes
0
Ετυχαριστω πολυ για τις απαντήσεις !

Τι είναι το alta cita του Μπέργκαμο, ?? αξίζει ?

απ ότι κατέληξα μεχρι τωρα αξίζει
como
Brunate
Bellagio
1 βραδυ μιλάνο


γιατι λετε δεν σχολιαζεται το cinque terre και πιζα ?? δεν αξίζουν ??π είναι καλυτερα για διαμονη πάρμα η φερραρα (εννοω για μπαρακια κ ωραια πλατεια για βραδυ)??

Στην λίμνη GARDA εκτος απο το sirmione συστήνεται κανενα άλλο πολυ ενδιαφέων μέρος ???
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ετυχαριστω πολυ για τις απαντήσεις !

Τι είναι το alta cita του Μπέργκαμο, ?? αξίζει ?

απ ότι κατέληξα μεχρι τωρα αξίζει
como
Brunate
Bellagio
1 βραδυ μιλάνο


γιατι λετε δεν σχολιαζεται το cinque terre και πιζα ?? δεν αξίζουν ??π είναι καλυτερα για διαμονη πάρμα η φερραρα (εννοω για μπαρακια κ ωραια πλατεια για βραδυ)??

Στην λίμνη GARDA εκτος απο το sirmione συστήνεται κανενα άλλο πολυ ενδιαφέων μέρος ???
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και η Peschiera,στο νότιο τμήμα της Garda,κοντά στο Σιρμιόνε.Είχα πάρει λεωφορείο από Βερόνα για Σιρμιόνε και στο γυρισμό κατέβηκα στην Perchiera,πολύ γραφικό!χωριό,έτσι όπως δεσπόζουν αριστερά και δεξιά μεγαλοπρεπείς "βράχοι"μέσα στο νερό,στη λίμνη και ανεβαίνοντας εκεί πάνω απολαμβάνεις τη θέα,αλλά και μέσα στο χωριό γραφικά σοκκάκια,καφέ κλπ.

Οσο για το Κόμο ναι το Bellagio πανέμορφο,σα ζωγραφιά,αλλά προσωπικά μ άρεσε περισσότερο η Βαρένα!!!
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Romantic woman εχεις απολυτο δικιο! Peschiera και σιρμιονε ειναι καταπληκτικα, οπως επισης και η citta alta (παλια πολη) του Μπεργκαμο! Απιστευτη ομορφια! Παρασκευη απογευμα απο Αραξο για Μπεργκαμο και επιστροφη δευτερα πρωι! Το τελειο ΣΚ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom