Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Η έξτρα επιβάρυνση είναι για τον επιχειρηματία που τη δέχεται,όχι για τον πελάτη. Επίσης δίνει ασφάλεια αγορών, κάτι που δεν δίνουν οι άλλες. Μπορείς να την χρησιμοποιείς τουλάχιστον για πάγιες εντολές, αλλά την δέχονται οι περισσότεροι πλέον. Τι σε φοβίζει με τις διπλάσιες κάρτες αν η κατανάλωσή σου είναι η ίδια;
Προσωπικά θεωρώ ότι αν ο σκοπός σου είναι να μαζέψεις διπλά μίλια ότι πρέπει να χρεώνεις μια American Express όπου μπορείς και κάθε μήνα να χρησιμοποιείς την Aegean Bonus Visa μόνο για να μετατρέπεις τους πόντους σε μίλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
καλά δε νομίζω να μου δώσουν και AMEX... φανταζομαι πρέπει να έχεις ένα άλφα εισόδημα.

αλλά όντως όπως το λες έχει νόημα και συμφέρει
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ όταν έκανα αίτηση για την έκδοση της κάρτας, με ρώτησαν αν θέλω οι πόντοι να μετατρέπονται σε μίλια αυτόματα, οπότε δεν ασχολούμαι με μετατροπές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Κύριε Μάκη, όταν μέχρι πριν 3 μέρες με 11000 πόντους έβγαζα εισιτήριο που "στοίχιζε" 13000 μίλια, προτιμούσα να έχω και πόντους και μίλια και να μετατρέπω κατά βούληση
.Τώρα θα κάνω κι εγώ μια πάγια εντολή για μετατροπή και δεν θα ξαναβγάλω εισιτήριο με πρόγραμμα bonus. Δεν συμφέρει πια.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Τελικά στο πρόβλημα που έχω με τα μίλια που δεν μου πιστώθηκαν ποτέ από κράτηση booking Οκτώβρη, η Aegean μου απάντησε σήμερα ότι δεν δικαιούμαι μίλια γιατί η κράτηση φαίνεται non show ή έχει ακυρωθεί (κάτι που δεν ισχύει βέβαια). Έχω ζητήσει επιβεβαίωση από το ξενοδοχείο και τη booking και περιμένω απάντηση την οποία και θα προωθήσω στην Aegean. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα πλέον, πρώτα είπαν ότι την κράτηση δεν την είχα κάνει μέσω του site τους, κάτι που διέψευσε η booking, τώρα λένε αυτό. Whatever τελείως
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Τελικά στο πρόβλημα που έχω με τα μίλια που δεν μου πιστώθηκαν ποτέ από κράτηση booking Οκτώβρη, η Aegean μου απάντησε σήμερα ότι δεν δικαιούμαι μίλια γιατί η κράτηση φαίνεται non show ή έχει ακυρωθεί (κάτι που δεν ισχύει βέβαια). Έχω ζητήσει επιβεβαίωση από το ξενοδοχείο και τη booking και περιμένω απάντηση την οποία και θα προωθήσω στην Aegean. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα πλέον, πρώτα είπαν ότι την κράτηση δεν την είχα κάνει μέσω του site τους, κάτι που διέψευσε η booking, τώρα λένε αυτό. Whatever τελείως
΄Εχεις ταλαιπωρηθεί αφάνταστα νομίζω με αυτήν την κράτηση.Είναι τόσα πολλά τα μίλια ή το συνεχίζεις από πείσμα(και καλά κάνεις);
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
΄Εχεις ταλαιπωρηθεί αφάνταστα νομίζω με αυτήν την κράτηση.Είναι τόσα πολλά τα μίλια ή το συνεχίζεις από πείσμα(και καλά κάνεις);
Από πείσμα, τα μίλια είναι πολύ λίγα. Απλώς δεν μου αρέσουν οι απαντήσεις της Aegean που πάνε να με βγάλουν τρελή. Κρατάω μια επιφύλαξη μόνο μήπως το ξενοδοχείο δήλωσε non show ((ίσως για να μην πληρώσει την προμήθεια στη booking? δεν ξέρω), γι' αυτό μίλησα με τη Booking. Αλλά μου φαίνεται θα σταματήσω να ασχολούμαι με τα μίλια γενικώς, αν μπουν μπήκαν, αν δεν μπουν, τι να κάνουμε. Όχι και να σπάνε τα νεύρα μου για μια υπηρεσία επιβράβευσης πια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Κι εμένα μετά από 3 μήνες και τηλεφωνικό αίτημα- γιατί με την on line αιτηση με έγραψαν- μου πιστωσαν τα μίλια από πτήση που αναβαθμίστηκε σε business, ναύλος Ι.
Στο site λέει ότι δεν παίρνεις μίλια από ναύλο Ι, αλλά τελικά δίνουν του αρχικού ναύλου που έκλεισα πριν την αναβάθμιση.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Κι εμένα μετά από 3 μήνες και τηλεφωνικό αίτημα- γιατί με την on line αιτηση με έγραψαν- μου πιστωσαν τα μίλια από πτήση που αναβαθμίστηκε σε business, ναύλος Ι.
Στο site λέει ότι δεν παίρνεις μίλια από ναύλο Ι, αλλά τελικά δίνουν του αρχικού ναύλου που έκλεισα πριν την αναβάθμιση.
Θα το έχω υπ'όψιν γιατί κι εγώ θα κάνω αναβάθμιση μάλλον σύντομα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom