Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Ε όταν είσαι στη Copacabana και βλέπεις τα +60k, τα πράγματα είναι λιιιιγο καλύτερα από το Αντίριο..

Σίγουρα θα πέσουν οι διαθεσιμότητες στα ταξίδια, δε διαφωνούμε σε αυτό. Αλλά πόσοι από αυτούς που πάτησαν στο κουμπί της κλήρωσης, ξέρουν τι να τα κάνουν τα μίλια;;; Άμα χρησιμοποιηθούν το 20%-25% αυτών των κερδισμένων μιλίων σε ταξίδια είναι το αισιόδοξο σενάριο..
Σε εισιτηρια θα φυγουν, αν δεν μπουν κατω απο το στρωμα για το 2024, αλλα δεν νομιζω οτι θα κατευθυνθουν εκει που πατε εσυ κι ο @taver . Πολλοι θα παραμεινουν Ευρωπη για να βγαλουν διαδρομες για 2-3 ατομα κι οχι ατομικα.
Οι των ευρωπαικων θα πεσουμε σε τοιχο. Εγω εχω κλεισει αλλα θα πεσω σε τοιχο για τις πιθανες αλλαγες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
100.000.000: 10.000 μιλια περιπου για καθε ευρωπαικο εισιτηριο, αρα 10.000 λιγοτερα διαθεσιμα award.
Ετοιμαστειτε να τα φατε στην Accor για ξενοδοχεια :p.
Που στο καλό βλέπω σε πιο ξενοδοχείο μπορώ να τα εξαργυρώσω;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Που στο καλό βλέπω σε πιο ξενοδοχείο μπορώ να τα εξαργυρώσω;
Πρωτα πας στο πεδιο εξαργυρωσης σε Accor, κατω απο τα award εισιτηρια.
Μετατρεπεις 8.000 μιλια σε ποντους Accor Μετα απο 10 μερες περιπου εμφανιζονται 40 ευρω στο πορτοφολι της Accor. Μετα συμπληρωνεις το ποσο για ενα βραδυ σε οποιο θες. πχ στη Βιεννη σε Ibis συμπληρωσα μονο 12 ευρω και ειχαμε σχεδον μια νυχτα δωρο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Πρωτα πας στο πεδιο εξαργυρωσης σε Accor, κατω απο τα award εισιτηρια.
Μετατρεπεις 8.000 μιλια σε ποντους Accor Μετα απο 10 μερες περιπου εμφανιζονται 40 ευρω στο πορτοφολι της Accor. Μετα συμπληρωνεις το ποσο για ενα βραδυ σε οποιο θες. πχ στη Βιεννη σε Ibis συμπληρωσα μονο 12 ευρω και ειχαμε μια νυχτα δωρο.
Δεν μπορώ να βρω που είναι αυτή η σελίδα εξαργύρωσης. Κάπου διάβασα πως τα συνεργαζόμενα ξενοδοχεία έχουν δίπλα ένα σημάδι σαν νόμισμα (αν μπορώ να το πω έτσι)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.912
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σε εισιτηρια θα φυγουν, αν δεν μπουν κατω απο το στρωμα για το 2024, αλλα δεν νομιζω οτι θα κατευθυνθουν εκει που πατε εσυ κι ο @taver . Πολλοι θα παραμεινουν Ευρωπη για να βγαλουν διαδρομες για 2-3 ατομα κι οχι ατομικα.
Οι των ευρωπαικων θα πεσουμε σε τοιχο. Εγω εχω κλεισει αλλα θα πεσω σε τοιχο για τις πιθανες αλλαγες.
Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι, ο χρόνος θα δείξει.. Ξέρεις πόσους ξέρω και έχουν αγοράσει 10k εισιτήριο Αθήνα-Ηράκλειο business?

Άμα σκεφτούμε αθροιστικά πόσα free μίλια έδωσαν πέρυσι στο X6 της black friday και τα QR codes που είχε στα Attica επί σχεδόν 1 μήνα, μπορεί τα νούμερα να βγαίνουν ίδια με φέτος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Δεν μπορώ να βρω που είναι αυτή η σελίδα εξαργύρωσης. Κάπου διάβασα πως τα συνεργαζόμενα ξενοδοχεία έχουν δίπλα ένα σημάδι σαν νόμισμα (αν μπορώ να το πω έτσι)
Οντως. Θυμαμαι οτι βγηκε οταν εκανα log in στην Accor και εφοσον ειχα ηδη στο πορτοφολι τα 40 ευρω. Πιο πριν δεν θυμαμαι να τα εβλεπα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Οντως. Θυμαμαι οτι βγηκε οταν εκανα log in στην Accor και εφοσον ειχα ηδη στο πορτοφολι τα 40 ευρω. Πιο πριν δεν θυμαμαι να τα εβλεπα.
Μπορείς να βάλεις μια τη σελίδα εξαργύρωσης; Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να τη βρω. Και είμαι και συνδεδεμένος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Όχι αυτό, εννοώ στη σελίδα της accor.
Δεν εχει σελιδα εξαργυρωσης. Κοιτας κανονικα τα ξενοδοχεια στη μηχανη της και αν εχουν κλειδακι σου αφαιρει 40 ευρω τη νυχτα. Πρεπει πρωτα να εξαργυρωσεις μιλια για να ξεκλειδωσουν τα κλειδια.
Αν υπαρχει κανεις πιο εμπειρος σε εξαργυρωσεις ποντων accor μπορει να βοηθησει. Εγω επειδη σπανια μαζευω ποντους accor απο διαμονες αφου πιο συχνα κλεινω ibis budget, ηταν η πρωτη φορα που εξαργυρωσα νυχτα λογω μιλιων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.706
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom