Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν εχει σελιδα εξαργυρωσης. Κοιτας κανονικα τα ξενοδοχεια στη μηχανη της και αν εχουν κλειδακι σου αφαιρει 40 ευρω τη νυχτα. Πρεπει πρωτα να εξαργυρωσεις μιλια για να ξεκλειδωσουν τα κλειδια.
Αν υπαρχει κανεις πιο εμπειρος σε εξαργυρωσεις ποντων accor μπορει να βοηθησει. Εγω επειδη σπανια μαζευω ποντους accor απο διαμονες αφου πιο συχνα κλεινω ibis budget, ηταν η πρωτη φορα που εξαργυρωσα νυχτα λογω μιλιων.
Δεν είναι κάνα rocket science, δεν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση ή κλιμάκωση στις επιλογές εξαργύρωσης, οπότε κάθε φορά που μαζεύω 2000 πόντους, εξαργυρώνω €40 από την επόμενη κράτηση. Δεν θυμάμαι κάποια φορά να προσπάθησα να εξαργυρώσω και να μη γινόταν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Δεν είναι κάνα rocket science, δεν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση ή κλιμάκωση στις επιλογές εξαργύρωσης, οπότε κάθε φορά που μαζεύω 2000 πόντους, εξαργυρώνω €40 από την επόμενη κράτηση. Δεν θυμάμαι κάποια φορά να προσπάθησα να εξαργυρώσω και να μη γινόταν.
Πρεπει να εισαι απο τους λιγους που μαζευουν τους ποντους κανονικα, ενω εγω μονο μια φορα το εκανα πριν 18 μηνες. Λεω ο,τι εχω συγκρατησει απο τη διαδικασια.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Δεν είναι κάνα rocket science, δεν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση ή κλιμάκωση στις επιλογές εξαργύρωσης, οπότε κάθε φορά που μαζεύω 2000 πόντους, εξαργυρώνω €40 από την επόμενη κράτηση. Δεν θυμάμαι κάποια φορά να προσπάθησα να εξαργυρώσω και να μη γινόταν.
Μπορείς να εξαργυρώσεις στα ibis/ ibis styles?
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Ρε σεις τι γκαντεμιά είναι αυτή? Από 5 διαφορετικούς λογαριασμούς το μεγαλύτερο που έδωσε ήταν 5,000 σε μένα...... αυτά τα 60κ γιατί όχι ρε κούκλα μου?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.724
Likes
50.760
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρε σεις τι γκαντεμιά είναι αυτή? Από 5 διαφορετικούς λογαριασμούς το μεγαλύτερο που έδωσε ήταν 5,000 σε μένα...... αυτά τα 60κ γιατί όχι ρε κούκλα μου?
Από μια έρευνα που εκανα μόνο σε υδροχόους τα δίνουν.
 
D

Delmem38110

Guest
65κ πήραμε εμείς στον τουγκεδερ. ένα μπίζνες δηλαδή σε ασιατικό προορισμό. η σχεδόν ένα πάνε έλα στην απέναντι πλευρά του ατλαντικού στην οικονομική....
τα πολλά μίλια πάνε σε λίγους και τα λίγα μίλια πάνε σε πολλούς.
τίποτε δεν θα αλλάξει γιατί οι περισσότεροι με 5 και 10κ άντε να πάνε μέχρι Κίμωλο. παρά πολλοί δεν θα τα χρησιμοποιήσουν και αρκετοί θα πέσουν στην παγίδα της εξαργύρωσης έναντι μείωσης τιμής.
επίσης οι περισσότεροι έχουν πλήρη άγνοια για το πως θα ψάξουν και τι συνδυασμούς μπορούν να κάνουν. οι ευρωπαϊκοί προορισμοί όταν ξέρεις πότε να αγοράσεις είναι προτιμότερο να πληρώνεις.
οποιαδήποτε άλλη χρήση των μιλίων πλην της αγοράς εισιτηρίου είναι άσκοπη.
και φυσικά τα μίλια είναι πάντα ευπρόσδεκτα.
όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά. δεν λήγουν ποτέ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Θα μαθουν, οπως μαθαμε ολοι:. ρωτωντας.

Ευχομαι στους νεους φιλους του τοπικ που εχουν κερδισει εναν σκασμο μιλια να τα χαρουν οπως γουσταρουν.
Το βαθια σοσιαλιστικο προγραμμα της Αιγαιου φετος δεν απαιτησε ουτε καν αγορα εισιτηριου σε αντιθεση με τη Black Friday περσι.
Γιουργια στα lounges, αυτο το χωμα ειναι δικο τους και δικο μας. Καταλαβατε τη Βαστιλλη με τα δωρεαν σφολιατινια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.706
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom