Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Καλησπέρα. Ψάχνω εισιτήριο με μίλια μια συγκεκριμένη ημερομηνία για απευθείας ταξιδι. Την συγκεκριμένη ημερομηνία λοιπόν δεν δίνει διαθέσιμα με την απευθείας πτήση, δίνει για δύο μέρες μετά. Αν κλείσω αυτό και μετά πάω να το αλλάξω, θα υπάρχει διαθέσιμο εκείνο το απευθείας των δύο ημερών πριν ή θα φάω άκυρο?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα. Ψάχνω εισιτήριο με μίλια μια συγκεκριμένη ημερομηνία για απευθείας ταξιδι. Την συγκεκριμένη ημερομηνία λοιπόν δεν δίνει διαθέσιμα με την απευθείας πτήση, δίνει για δύο μέρες μετά. Αν κλείσω αυτό και μετά πάω να το αλλάξω, θα υπάρχει διαθέσιμο εκείνο το απευθείας των δύο ημερών πριν ή θα φάω άκυρο?
ναι αν αφορά ίδια εταιρεία μπορείς να κανεις αλλαγή κανονικά
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Καλησπέρα. Ψάχνω εισιτήριο με μίλια μια συγκεκριμένη ημερομηνία για απευθείας ταξιδι. Την συγκεκριμένη ημερομηνία λοιπόν δεν δίνει διαθέσιμα με την απευθείας πτήση, δίνει για δύο μέρες μετά. Αν κλείσω αυτό και μετά πάω να το αλλάξω, θα υπάρχει διαθέσιμο εκείνο το απευθείας των δύο ημερών πριν ή θα φάω άκυρο?
Οχι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Καλησπέρα. Ψάχνω εισιτήριο με μίλια μια συγκεκριμένη ημερομηνία για απευθείας ταξιδι. Την συγκεκριμένη ημερομηνία λοιπόν δεν δίνει διαθέσιμα με την απευθείας πτήση, δίνει για δύο μέρες μετά. Αν κλείσω αυτό και μετά πάω να το αλλάξω, θα υπάρχει διαθέσιμο εκείνο το απευθείας των δύο ημερών πριν ή θα φάω άκυρο?
Ο,τι βλεπεις υπαρχει διαθεσιμο. Μαντης δεν ειναι κανεις να ξερει αν θα δωσει διαθεσιμοτητα μετα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Ο,τι βλεπεις υπαρχει διαθεσιμο. Μαντης δεν ειναι κανεις να ξερει αν θα δωσει διαθεσιμοτητα μετα.
Προφανώς. Ουσιαστικά ρωτάω όμως αν αλλάζει το "καθεστώς" διαθεσιμότητας, αν μπαίνει σε κάποιον άλλο κανόνα, ρε παιδί μου, και εισαι ελεύθερος να κάνεις αλλαγή για όποια μέρα θέλεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προφανώς. Ουσιαστικά ρωτάω όμως αν αλλάζει το "καθεστώς" διαθεσιμότητας, αν μπαίνει σε κάποιον άλλο κανόνα, ρε παιδί μου, και εισαι ελεύθερος να κάνεις αλλαγή για όποια μέρα θέλεις.
Με κίνδυνο να απαντήσω κάτι άσχετο αφού δεν είμαι σίγουρος πως έχω καταλάβει την ερώτηση σου: Αν από το τηλέφωνο σου πουν πως υπάρχει award ticket διαθέσιμο τότε μπορείς να το αλλάξεις (ή να το κλείσεις εξ αρχής). Διαφορετικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Δεν αλλάζει κάτι στη διαθεσιμότητα απ' όσο γνωρίζω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Μιας και το νήμα ήρθε στην επιφάνεια.
Εχει διαθεσιμότητες για παντού σχεδόν οποιαδήποτε στιγμή,
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Προφανώς. Ουσιαστικά ρωτάω όμως αν αλλάζει το "καθεστώς" διαθεσιμότητας, αν μπαίνει σε κάποιον άλλο κανόνα, ρε παιδί μου, και εισαι ελεύθερος να κάνεις αλλαγή για όποια μέρα θέλεις.
Οχι. Ο κανονας ειναι πως αλλαζεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Πιθανον στο τηλ να βρεις εξτρα διαθεσιμοτητα αλλα πληρωνεις 23 ευρω τηλ εξυπηρετηση για να στο δωσουν με αλλαγη.
Αν δεν σε πειραζουν τα 23 ευρω καπελο , τσεκαρεις τι σου δινει δωρεαν η τηλ εξυπηρετηση.
Παντως η ενδιαμεση σταση αν το ποσο που εξοικονομεις ειναι πανω απο 150 ευρω ανα ατομο one way δεν ειναι και τοσο απορριπτεα παντα.
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οχι. Ο κανονας ειναι πως αλλαζεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Πιθανον στο τηλ να βρεις εξτρα διαθεσιμοτητα αλλα πληρωνεις 23 ευρω τηλ εξυπηρετηση για να στο δωσουν με αλλαγη.
Αν δεν σε πειραζουν τα 23 ευρω καπελο , τσεκαρεις τι σου δινει δωρεαν η τηλ εξυπηρετηση.
Παντως η ενδιαμεση σταση αν το ποσο που εξοικονομεις ειναι πανω απο 150 ευρω ανα ατομο one way δεν ειναι και τοσο απορριπτεα παντα.
Αν υπάρχει τηλεφωνικά αλλά όχι διαδικτυακά δεν πληρώνεις τα 23€.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δε νομίζω ότι θα βρεις τηλεφωνικά διαθεσιμότητα εάν δε βλέπεις διαδικτυακά. Προφανώς μιλάω για εταιρείες που εμφανίζονται στο σάιτ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.449
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom