Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

johnny7

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Πάντως ένα πλήρως ονλαϊνοποιημένο σύστημα κρατήσεων για τις εντός συμμαχίας εταιρίες θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο.

Οψόμεθα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως ένα πλήρως ονλαϊνοποιημένο σύστημα κρατήσεων για τις εντός συμμαχίας εταιρίες θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο.

Οψόμεθα...
Δεν θα το δεις ποτε. Αλλο το ειδικο βαρος (κ το προγραμμα μιλιων) της Lufthansa, αλλο της Aegean.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για ποια μιλας? Γιατι των γερμανων πχ παιζει τηλ..αν δεν θες αυτους η τους συνεργατες τους. Και το τηλ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τα ον λαιν τους. Της δε Aegean ειναι ευγενικοι και αμεσοι.
Εννοώ ότι στην ίδια συμμαχία είναι η Avianca, από το σάιτ της οποίας μπορώ να κλείνω εισιτήρια με μίλια με οποιαδήποτε εταιρεία της συμμαχίας. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να κάνει το ίδιο η Aegean, στην ίδια συμμαχία είναι. Το ότι είναι ευγενείς στο τηλέφωνο (που είναι, και πολύ μάλιστα) δε μου λέει τίποτε όταν κάθε τηλέφωνο στην Ελλάδα μου κοστίζει 100-200 ευρώ, μου βγαίνει ακριβή η ευγένειά τους.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να κάνει το ίδιο η Aegean, στην ίδια συμμαχία είναι.
Εδω δεν το κανει η Lufthansa, ο στυλοβατης της συμμαχιας, εχεις απαιτηση να το κανει περιφερειακη εταιρεια, η Aegean? Μηπως να μας κλεινει ον λαιν κ first στη Singapore?...για να προσγειωθουμε λιγο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και ξαναρωτώ, πόσο δύσκολο είναι όταν το κάνει η Avianca, που δεν είναι καν ο στυλοβάτης της συμμαχίας;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και ξαναρωτώ, πόσο δύσκολο είναι όταν το κάνει η Avianca, που δεν είναι καν ο στυλοβάτης της συμμαχίας;
Και ξανααπαντω: για να μην το κανει η Lufthansa (ομως και το γκρουπ Air France, η Alitalia πχ) καποιος λογος θα υπαρχει, πιθανώς κοινος και για την Aegean. Θεσε το ερωτημα στο φεις των γερμανων, απαντουν αμεσα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Το εισιτήριο(της Turkish) είναι κλάση V.Τα boarding pass γράφουν κλάση Υ.Χωρίς να έχει γίνει κάποια ενέργεια από μέρους μου.Η πίστωση των μιλίων στην Α3 θα γίνει βάση του εισιτηρίου ή βάση του boarding pass;Η μια κλάση δίνει 100% ή άλλη 50%.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Εντάξει λοιπόν.Δεν είχα προσέξει άλλη φορά ότι αναγράφεται διαφορετική κλάση στο boarding pass.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
στο boarding pass αναγραφονται οι πληροφοριες που ειναι χρησιμες για την επιβιβαση. η class αναφερεται στην περιοχη που ειναι η θεση μας. και ειναι 3 με ελαχιστες παραλλαγες απο καποιες εταιριες: Υ economy, J,C Business, F First
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και ξαναρωτώ, πόσο δύσκολο είναι όταν το κάνει η Avianca, που δεν είναι καν ο στυλοβάτης της συμμαχίας;
Το κάνουν και η ΑΝΑ και η ASIANA επίσης. Και αν θυμάμαι καλά, το κάνει και η United (δεν έχω δυνατότητα τώρα να τρεκάρω).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το κάνουν και η ΑΝΑ και η ASIANA επίσης. Και αν θυμάμαι καλά, το κάνει και η United (δεν έχω δυνατότητα τώρα να τρεκάρω).
κι αλλοι τοσοι δεν το κανουν...εχει καποια σημασια ποιος το κανει στο συγκεκριμενο θέμα? κι επειτα μονο απο την Aegean εξαρταται λες να το κανει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom