Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Όχι δυστυχώς.
Έτσι την είχα πάθει σε περίοδο προσφοράς με μειωμένα μίλια και, ενώ συνήθως κάνουν την αλλαγή τηλεφωνικά χωρίς χρέωση αν τους πεις ότι κολλάει online, τότε ειδικά δεν το δέχονταν και επέμεναν ότι γίνεται online.
Τους είχα στείλει τρία emails διαμαρτυρίας με print screen ότι δεν με αφήνει online, τις δύο πρώτες επέμεναν ότι το τεχνικό τους τμήμα λέει ότι γίνεται, την τρίτη έκαναν την αλλαγή δωρεάν, "κατ' εξαίρεση" όπως μου είπαν.
Με το που τελείωσε η προσφορά με τα μειωμένα μίλια, ω του θαύματος και αλλαγή γινόταν online και, αν για κάποιο λόγο δεν γινόταν, την έκαναν τηλεφωνικά δωρεάν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν κάνω κράτηση εισιτηρίου με μίλια και το ακυρώσω πληρώνω κάποιο fee επειδή η ακύρωση γίνεται μόνο τηλεφωνικά σωστά; Ποιος θυμάται να μου πει αν αυτό το fee είναι ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Αν κάνω κράτηση εισιτηρίου με μίλια και το ακυρώσω πληρώνω κάποιο fee επειδή η ακύρωση γίνεται μόνο τηλεφωνικά σωστά; Ποιος θυμάται να μου πει αν αυτό το fee είναι ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση;
23 ευρώ ανά εισιτήριο (όχι ανά κράτηση)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Αν κάνω κράτηση εισιτηρίου με μίλια και το ακυρώσω πληρώνω κάποιο fee επειδή η ακύρωση γίνεται μόνο τηλεφωνικά σωστά; Ποιος θυμάται να μου πει αν αυτό το fee είναι ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση;
Ανα κρατηση ανα ατομο. Το εχω κανει πολλες φορες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Ενω μεχρι τωρα για καλοκαιρινα ευρωπαικα εισιτηρια υπολογιζα την αξια των μιλιων κατα τις εξαργυρωσεις στα 10 ευρω/1000 μιλια, με την εκρηξη των τιμων ολα τα εισιτηρια που εκλεισα την εαρινη-θερινη περιοδο του 2024 αντιστοιχουν σε 16 ως 20 ευρω ανα 1000 μιλια.
Επανερχομαι με σχολιο για το Πασχαλινο εισιτηριο, Ευρωπη, 20.000 μιλια με επιστροφη για εξοικονομηση 500 ευρω, δηλαδη 25 ευρω ανα 1000 μιλια.
Ελατε να μου πειτε εσεις που πατε διηπειρωτικα να δω κατι :D.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Έχετε δει κάποιες φορές που κλείνεις το εισιτήριο και μετά βλέπεις ότι μπορείς να το αλλάξεις δωρεάν (0€) για άλλη ώρα ή ημερομηνία, ενώ στην αναζήτηση σου έβγαζε ότι η δεύτερη πτήση είναι αρκετά πιο ακριβή από αυτήν που έκλεισες. Μόνο εγώ σκέφτομαι καμία φορά να κλείσω την φθηνή και μετά να το ρισκάρω να δω αν λόγω Flex/ComfortFlex μπορώ να κάνω αλλαγή δωρεάν σε μια πιο βολική ώρα; 😅
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Επανερχομαι με σχολιο για το Πασχαλινο εισιτηριο, Ευρωπη, 20.000 μιλια με επιστροφη για εξοικονομηση 500 ευρω, δηλαδη 25 ευρω ανα 1000 μιλια.
Ελατε να μου πειτε εσεις που πατε διηπειρωτικα να δω κατι :D.
Γούστα είναι αυτά. Αρκετά παραδείγματα, ενδεικτικά το τελευταίο.

Αθήνα-Νεα Υόρκη 35000 μίλια και 45 ευρώ φόροι, κλεισμένο Τετάρτη για Παρασκευή.

Νέα Υόρκη-Σαν Ντιέγκο 12500 μίλια και 5 ευρώ φόροι, κλεισμένο Δευτέρα για Τρίτη (επόμενη μέρα).

Σαν Ντιέγκο-Αθήνα 35000 μίλια και 5 ευρώ (!) φόροι κλεισμένο προήγουμενη Τετάρτη (μαζι με το Αθήνα-Νέα Υόρκη) για Κυριακή.

IMG_9516.PNG



82500 μίλια και 55 ευρώ φόροι και χωρίς να περιμένεις προσφορές τις Aegean για το πότε θα δώσει εκπτώσεις εξαργύρωσης.

Βρες μου αυτόν τον συνδυασμό σε last minute με κανονικές πτήσεις και την δυνατότητα να αλλάζεις με το ποια πτήση σε βολεύει για ένα διηπειρωτικό ταξίδι vs ένα ταξίδι στην Ευρώπη. Όπως είπα, γούστα είναι αυτά, αλλά επιλογάρες υπάρχουν και για διηπειρωτικά και για Ευρώπη.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Γούστα είναι αυτά. Αρκετά παραδείγματα, ενδεικτικά το τελευταίο.

Αθήνα-Νεα Υόρκη 35000 μίλια και 45 ευρώ φόροι, κλεισμένο Τετάρτη για Παρασκευή.

Νέα Υόρκη-Σαν Ντιέγκο 12500 μίλια και 5 ευρώ φόροι, κλεισμένο Δευτέρα για Τρίτη (επόμενη μέρα).

Σαν Ντιέγκο-Αθήνα 35000 μίλια και 5 ευρώ (!) φόροι κλεισμένο προήγουμενη Τετάρτη (μαζι με το Αθήνα-Νέα Υόρκη) για Κυριακή.

View attachment 452855


82500 μίλια και 55 ευρώ φόροι και χωρίς να περιμένεις προσφορές τις Aegean για το πότε θα δώσει εκπτώσεις εξαργύρωσης.

Βρες μου αυτόν τον συνδυασμό σε last minute με κανονικές πτήσεις και την δυνατότητα να αλλάζεις με το ποια πτήση σε βολεύει για ένα διηπειρωτικό ταξίδι vs ένα ταξίδι στην Ευρώπη. Όπως είπα, γούστα είναι αυτά, αλλά επιλογάρες υπάρχουν και για το διηπειρωτικό και για Ευρώπη.
Δεν ξερω ποσοι εχουν την πολυτελεια να μαθαινουν ποτε εχουν πολυημερη αδεια 2 μερες πριν πεταξουν αρα οκ σημαντικο οτι βρισκεις τελευταια στιγμη.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Για αυτό το 50% bonus αναμένω!!🤤 έχει από τον Οκτώβρη να βγει.
Νέος στο σύστημα με τους πόντους, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πως λειτουργεί γενικά, που να βλέπω προσφορές (link) και ότι άλλο νομίζει ότι θα ήταν χρήσιμο.
Μαζέυω και από πτήσεις και από διάφορες άλλες προωθητικές π.χ. ΔΕΗ.
Μέχρι σήμερα έχω μαζέψει 35000....
Ευχαριστώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Νέος στο σύστημα με τους πόντους, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πως λειτουργεί γενικά, που να βλέπω προσφορές (link) και ότι άλλο νομίζει ότι θα ήταν χρήσιμο.
Μαζέυω και από πτήσεις και από διάφορες άλλες προωθητικές π.χ. ΔΕΗ.
Μέχρι σήμερα έχω μαζέψει 35000....
Ευχαριστώ.
Καλησπέρα! Αναφέρεσαι σε bonus πόντους ή μίλια?
Για το πρώτο εδώ: Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus | ALPHA BANK
Για το δεύτερο στο site της Aegean.
Κι εννοείται travelstories
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom