Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.380
Έχω πάντως την εντύπωση ότι και σε εισιτήριο με μίλια παίρνεις βαλίτσα με κουπόνι, αν η πτήση είναι με Α3 και το κάνεις μετά τη κράτηση.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω πάντως την εντύπωση ότι και σε εισιτήριο με μίλια παίρνεις βαλίτσα με κουπόνι, αν η πτήση είναι με Α3 και το κάνεις μετά τη κράτηση.
Όταν πήγα Γαλλία έκανα μπόλικες αλχημείες για να τα βγάλω πιο οικονομικά τα εισιτήρια. Οπότε το ένα σκέλος των πτήσεων το είχα κλείσει με μίλια. Ανέτρεξα τώρα στα μειλ μου και είδα ότι στο εισιτήριο award αυτό είχε τη δυνατότητα επιλογής θέσης up front και αν θυμάμαι καλά είχα δοκιμάσει να περάσω κουπόνι κάρτας για επιλογή θέσης. Όταν περνάς κουπόνι έρχεται νέο μειλ της κράτησης που σου λέει την αλλαγή που έχει γίνει με το κουπόνι. Τέτοιο μειλ δεν έχω, οπότε δεν μπόρεσα να περάσω κουπόνι. Τα κρατώ τα μειλ αυτά για να θυμάμαι και τι έχω κάνει. Η πτήση ήταν με Aegean.
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Και κάτι άλλο. Ήθελα να κλείσω 3 εισιτήρια award (χωρίς εμένα μέσα) και να βάλω μόνο στο 1 βαλίτσα. Διαθεσιμότητα υπήρχε για 3 φλεξ ή κομφορτ. Δεν μπορούσα σε μια κράτηση. Οπότε έκλεισα τα δύο χωρίς βαλίτσα κι όταν πηγα να κλείσω το τρίτο, δεν υπήρχε διαθεσιμότητα, παρά μόνο για μπίζνες. Έκλεισα λοιπόν μπίζνες το τρίτο και αναρωτιέμαι τώρα αν μπορώ να κάνω upgrade τα άλλα δυο flex πληρώνοντας τα επιπλέον μιλια με κάποιο τρόπο. ώστε να κάτσουν κάπως κοντά οι άνθρωποι και να έχουν τα ίδια προνόμια. Κι αν τελικά έχει μπίζνες μόνο ο ένας, στο lounge μπαίνει μόνος του?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.380
Όχι, δε γίνεται αναβάθμιση. Στο lounge μπορεί να πάρει μόνο άλλον έναν.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ πάντως έχω προσθέσει βαλίτσα σε εισιτήριο με μίλια.
Βάζεις βαλίτσα, δεν υπάρχει αμφιβολία, με κουπόνι μετά τη κράτηση.
Εφόσον είστε σίγουροι καμία αντίρρηση!

Να φανταστώ ότι είχατε ήδη αποσκευή 23 kg για όλα τα εισιτήρια που κλεισατε με την κράτηση award εισιτηρίου και αγοράσατε με το κουπόνι δεύτερη αποσκευή για το ένα εισιτήριο μέσω της διαχείρισης κράτησης, σωστά; Με Α3 πάντα, όπως είπε ο @GTS
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Και κάτι άλλο. Ήθελα να κλείσω 3 εισιτήρια award (χωρίς εμένα μέσα) και να βάλω μόνο στο 1 βαλίτσα. Διαθεσιμότητα υπήρχε για 3 φλεξ ή κομφορτ. Δεν μπορούσα σε μια κράτηση. Οπότε έκλεισα τα δύο χωρίς βαλίτσα κι όταν πηγα να κλείσω το τρίτο, δεν υπήρχε διαθεσιμότητα, παρά μόνο για μπίζνες.
Περίεργο αυτό πάντως αν έκλεισες άμεσα και το τρίτο εισιτήριο γιατί πολλές φορές αναγκαστικά επειδή δε γίνεται στην ίδια κράτηση να βάλεις flex και comfort flex αναγκαστικά κι εγώ τα σπάω. Να έτυχε να κλείσει ταυτόχρονα και κάποιος άλλος γιατί αυτόματα να κατέβηκε το τρίτο εισιτήριο δείχνει απίθανο
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εφόσον είστε σίγουροι καμία αντίρρηση!

Να φανταστώ ότι είχατε ήδη αποσκευή 23 kg για όλα τα εισιτήρια που κλεισατε με την κράτηση award εισιτηρίου και αγοράσατε με το κουπόνι δεύτερη αποσκευή για το ένα εισιτήριο μέσω της διαχείρισης κράτησης, σωστά; Με Α3 πάντα, όπως είπε ο @GTS

Εγώ δεν είχα βαλίτσα, μία πρόσθεσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom