Τσεχική Δημοκρατία Πρώτη φορά εξωτερικό- Βοήθεια!

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δες τι καιρό έχει στην Πράγα αυτή την εποχή. Εγώ είχα πάει Ιανουάριο και τα ισοθερμικα ήταν το πιό χρήσιμο πράγμα που πηρα μαζί μου (μετά τη φωτογραφική μου μηχανή) καθώς το βράδυ το θερμόμετρο έπεφτε κάτω απο το -10 και ήταν λίγο δύσκολο να κυκλοφορήσεις με απλά ρούχα. Αυτή την εποχή πάντως δε νομίζω να τα χρειαστείς αλλά καλού κακού δες τον καιρό.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Χθες γύρισα από Πράγα,οι θερμοκρασίες ήταν 4 έως 10,ούτε κρύο αισθάνθηκα,το feel like ήταν αυτές ακριβώς οι θερμοκρασίες,ούτε ισοθερμικά χρειάστηκα.Το είχα και γω άγχος,αν κρυώνεις τόσο πολύ παίρνεις από εκεί κάτι.Οι νοτιευρωπαίοι ειμασταν πιο καλά ντυμένοι από τους υπόλοιπους βέβαια.Παρακολούθησε τον καιρό από τα διάφορα site και μην αγχώνεσαι καθόλου.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Παρε και μποτες UGG, μιας και ειδα οτι εγιναν μοδα και στην Αθηνα, θα σου ζεστανουν τα ποδαρακια!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
τα ισοθερμικά φυσικά και ΔΕΝ χρειάζονται με θερμοκρασίες 4-10 βαθμούς
αυτά βοηθανε στο πολυ κρύο


Με τον traveller έκανα πλάκα πραγματικά γιατί έχω διαβάσει σχεδόν όλα του τα άρθρα και τον θαυμάζω απεριόριστα !!!
αν τον διαβασεις σωστα θα διαπιστωσεις οτι προκειται για μεγάλο νούμερο !!!!!

προς marydim :
Το πολύ πολύ αν δεις ότι δεν αντέχεις πιες και κανά ποτάκι!
το αλκοόλ εχω την εντύπωση οτι φερνει ακριβως τα αντίθετα αποτελέσματα για το κρύο απο αυτο που λες !!!

Αν δεν τα χρειαστείς πουθενά αλλού τα ρούχα δεν υπάρχει λόγος να τα αγοράσεις.
μην βλέπεις την αγορα ισοθερμικών σας κατι περιστασιακό ... δεν θα του χρειαστουν μόνο μια φορα και τερμα ..δεςτο σαν επενδυση για το μελλον
ο χειμώνας στον Βορρα είναι ζόρικος :D:D
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
εγώ που είχα πάει πέρυσι αρχές δεκέμβρη στην πράγα
με το παλτό μου και τα γάντια ήμουν μια χαρά!
νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικό να πάρεις ισοθερμικά
για την περίοδο που θα πας
μπορεί να ακούς 5 και 10 βαθμούς αλλα αντέχεται μια χαρά
δεν είναι σαν το δικό μας κρύο
που σε περονιάζει (λόγω και υγρασίας φαντάζομαι)
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χθες γύρισα από Πράγα,οι θερμοκρασίες ήταν 4 έως 10,ούτε κρύο αισθάνθηκα,το feel like ήταν αυτές ακριβώς οι θερμοκρασίες,ούτε ισοθερμικά χρειάστηκα.Το είχα και γω άγχος,αν κρυώνεις τόσο πολύ παίρνεις από εκεί κάτι.Οι νοτιευρωπαίοι ειμασταν πιο καλά ντυμένοι από τους υπόλοιπους βέβαια.Παρακολούθησε τον καιρό από τα διάφορα site και μην αγχώνεσαι καθόλου.
Σας ευχαριστώ όλους πολύ παιδιά!!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ξεκινήσω τις διαδρομές μου στο εξωτερικό!!;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
δεν μας ειπες με γραφειο πας ?? μόνος ?? κόστος που θα μείνεις ??? αν εχεις βγαλει πρόγραμμα ???
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δεν μας ειπες με γραφειο πας ?? μόνος ?? κόστος που θα μείνεις ??? αν εχεις βγαλει πρόγραμμα ???
Λοιπόν.....
Θα πάω με γραφείο της Πάτρας αλλά αρκετά οργανωμένο. Αμφιταλαντεύτηκα λίγο για το αν θα πάω μόνος ή με γραφείο και κατέληξα οργανωμένο απλά και μόνο επειδή είναι το πρώτο μου ταξίδι. Αν και νομίζω ότι τελευταία φορά πάω με γραφείο Ευρώπη!!! Σκέφτομαι να πάω οπωσδήποτε μαύρο θέατρο και απο εκεί και πέρα είναι μια κλασ΄σική εκδρομή που κάνουν τα γραφεία με ξενάγηση κλπ κλπ. Αααα και σίγουρα θα πάω πρωί πρωί στο μέρος που λένε όλοι!
Αυτά.....(Κόστος Αεροπορικά Τσέχικες-Ξενοδοχείο-Πρωινό-Ημιδιατροφή σε εστιατόρια-Ξεναγός-Εκδρομή Καρλόβα Βάρυ τσιμπημένη αρκετά....599E/άτομο)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Λοιπόν.....
Θα πάω με γραφείο της Πάτρας αλλά αρκετά οργανωμένο. Αμφιταλαντεύτηκα λίγο για το αν θα πάω μόνος ή με γραφείο και κατέληξα οργανωμένο απλά και μόνο επειδή είναι το πρώτο μου ταξίδι. Αν και νομίζω ότι τελευταία φορά πάω με γραφείο Ευρώπη!!! Σκέφτομαι να πάω οπωσδήποτε μαύρο θέατρο και απο εκεί και πέρα είναι μια κλασ΄σική εκδρομή που κάνουν τα γραφεία με ξενάγηση κλπ κλπ. Αααα και σίγουρα θα πάω πρωί πρωί στο μέρος που λένε όλοι!
Αυτά.....(Κόστος Αεροπορικά Τσέχικες-Ξενοδοχείο-Πρωινό-Ημιδιατροφή σε εστιατόρια-Ξεναγός-Εκδρομή Καρλόβα Βάρυ τσιμπημένη αρκετά....599E/άτομο)

καλα κανεις και πας πρωτη φορα μόνος ....και το ομαδικό είναι εμπειρία
καλό θα ηταν να δεις τα βασικα με τον ξεναγό και μετα μόνος σου
εξάλου η πράγα ειναι τόσο μικρη που οι ξεναγήσεις τελειώνους γρηγορα και εχεις αρκετο χρόνο διαθεσιμο μετα να κανεις και δικό σου πρόγραμμα .
διαβασε τις πολλες και καλές ταξιδιωτικές ιστορίες και βγαλε και ενα δικό σου πρόγραμμα
παραλληλο.
θα περάσεις καλά ...και θα ερθεις να μας τα διηγηθείς :D:D:D
τα 600 ευρω για πόσες μερες είναι ???
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλα κανεις και πας πρωτη φορα μόνος ....και το ομαδικό είναι εμπειρία
καλό θα ηταν να δεις τα βασικα με τον ξεναγό και μετα μόνος σου
εξάλου η πράγα ειναι τόσο μικρη που οι ξεναγήσεις τελειώνους γρηγορα και εχεις αρκετο χρόνο διαθεσιμο μετα να κανεις και δικό σου πρόγραμμα .
διαβασε τις πολλες και καλές ταξιδιωτικές ιστορίες και βγαλε και ενα δικό σου πρόγραμμα
παραλληλο.
θα περάσεις καλά ...και θα ερθεις να μας τα διηγηθείς :D:D:D
τα 600 ευρω για πόσες μερες είναι ???
Για 4 ημέρες είναι Χρήστο......
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Συμφωνώ απολύτως με την προλαλήσασα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom