Γαλλία Πρώτη φορά στο Παρίσι

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρόλ'αυτά το Σεπτέμβρη δείχνει κανονικά τη διαδρομή με rer c ενω τον νοέμβρη τη δείχνει έτσι:
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_networks_metro.png
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_lines_metro_10.png
-->
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_networks_metro.png
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_lines_metro_9.png
-->
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_networks_busratp.png
awww.ratp.fr_itineraires_themes_ratp_images_lines_busratp_171.png
σύνολο 1 ώρα και 17 λεπτά
.. Μήπως επειδή είναι νωρίς ακόμα;

Δεν ξερω. Ισως σχεδιαζουν τιποτ' αλλο που δεν εχει ανακοινωθει ακομα. Το Σεπτεμβρη λογικο να στο βγαζει αφου ετσι κι αλλιως τα εργα ξεκινουν απο τις 22.40. Φανταζομαι πως κοιτας για πιο νωρις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν ξερω. Ισως σχεδιαζουν τιποτ' αλλο που δεν εχει ανακοινωθει ακομα. Το Σεπτεμβρη λογικο να στο βγαζει αφου ετσι κι αλλιως τα εργα ξεκινουν απο τις 22.40. Φανταζομαι πως κοιτας για πιο νωρις.
Ναι για πρωί κοιτάζω, αλλά το νοεμβρη είναι off όλη μέρα.. Ενώ το σεπτέμβρη και 23.00 που δοκιμάζω μια χαρά το δείχνει.. Ελπίζω να είναι διαθέσιμο στη πορεία γιατί θα είναι ταλαιπωρία έτσι..
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Υπάρχει κάποιο εισιτήριο που ισχύει και για το μετρό και για τα λεωφορεία μεταφοράς μέσα στην πόλη και ισχύει για 7 ημέρες; Όσο για την περιοχή της διαμονής εκεί πια δεν βγάζεις άκρη
Κατά τη γνώμη μου συμφέρει πολύ περισσότερο να πάρουν δεκάδα εισητηρίων, νομίζω πως οικονομικά μία δεκάδα αντιστοιχεί σε δυο ημερήσια κ πολύ δύσκολα θα χρειαστόυν πάνω από 5 μονά η κάθε μια την ημέρα, εμείς πήγαμε δυο μήνες πριν κ νομίζω είχαμε βγάλει τα ημερήσια mobilis (δεν είναι τουριστικά κ δεν τα προωθούν στους ξένους αλλά είναι τα πιο οικονομικά) αλλά το μετανιώσα καθώς δεν έκαναν απόσβεση.
Οσο για διαμονή μέναμε στην Μονμάρτη στο my hotel in France. Πολύ καλή περιοχή κ πολύ οικονομικό για τα δεδομένα της πόλης..
Τέλος για Disneyland εάν τελικά δεν μείνουν εκεί κ δεν πάρουν δωρεάν εισιτήρια εννοείται πως θα κλείσετε από εδώ τα francilien, συμφέρουν πολύ..
Όσο για το τρένο δεν θυμάμαι πόσο κοστίζει αλλά να έχουν υπόψιν πως μία στάση πριν έχει ένα εκπτωτικό χωριό που αξίζει μία επίσκεψη(επώνυμα ρούχα σε πολύ καλές τιμές
Α! Κ την κρουαζιέρα βράδυ να την κάνουν, είναι υπέροχα!!
Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο ευχαρίστως...
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Εννοείται πως συμφέρει πολύ τα εισιτήρια να τα κλείσει μέσω Internet..οι ουρές είναι πολύ μεγάλες...όσο για την πρώτη Κυριακή κάθε μήνα η είσοδος στο Λούβρο είναι δωρεάν αλλά κ πάλι έχει μεγάαααλη ουρά για έλεγχο η οποία ωστόσο κυλάει πολύ γρήγορα..
ναί το φαντάζομαι αλλά για Λούβρο είμαστε προετοιμασμένες ψυχολογικά :p

Να προσπαθείς μέχρι κ παραμονές της αναχώρησης...εγώ ένα μήνα νωρίτερα δεν έβρισκα κ βρήκα παραμονές.
Ακόμα τίποτα πάντως..θα δείξει θα προσπαθήσω και σε κανα δυό μέρες..
 

migeat

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις απο Δευτέρα θα αρχίσω να κάνω το πρόγραμμα του ταξιδιού οπότε θα τις χρειαστώ Να σας πω ότι κατάφερα επιτέλους να κλείσω εισιτήρια και ξενοδοχείο αν θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας με aegean 302,13 το άτομο από Ρόδο - Παρίσι και επιστροφή και ξενοδοχείο έκλεισα για 7 νύχτες το Carlton S στην Μονμάρτη με 346 ευρώ το άτομο με πρωινό μαζί Τι λέτε;
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Αν βρήκες με aegean 302,13 το άτομο πήγαινε έλα είσαι μία χαρα.Εγώ απο Θεσσαλονίκη που έψαχνα απευθείας το καλύτερο που είχα βρεί ήταν 350 με τεράστια αναμονή και έτσι έκανα συνδιασμό ryanair easyjet δύο πτήσεις πήγαινε(μέσω ρώμης) και δύο πτήσεις γύρνα(μέσω μιλάνο).μασ βγήκε 170 το άτομο αλλά τα κλείσαμε έτσι ώστε να έχουμε 3 ώρες στη Ρώμη για να κάνουμε μια βόλτα και το ίδιο στο Μιλάνο.Το ξενοδοχείο που βρήκατε στη Μονμάρτη είναι σε καλή τιμή για την περιοχή.Εμείς βρήκαμε κεντρικά σχετικά 280 το άτομο.οπότε είστε μια χαρα!!!
 

migeat

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Ναι μάλλον είναι καλή η τιμή αλλά ανησυχώ γιατί διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια για την περιοχή της Μονμάρτης στο forum και επειδή θα πάνε μόνες τους 2 2οχρονες θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος που ξέρει την περιοχή του ξενοδοχείου μου έλεγε την γνώμη του ευχαριστώ
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι μάλλον είναι καλή η τιμή αλλά ανησυχώ γιατί διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια για την περιοχή της Μονμάρτης στο forum και επειδή θα πάνε μόνες τους 2 2οχρονες θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος που ξέρει την περιοχή του ξενοδοχείου μου έλεγε την γνώμη του ευχαριστώ
Στην Μονμάρτη μέναμε κι εμείς κ είναι μία χαρά περιοχή, δεν συναντήσαμε κανένα πρόβλημα..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι μάλλον είναι καλή η τιμή αλλά ανησυχώ γιατί διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια για την περιοχή της Μονμάρτης στο forum και επειδή θα πάνε μόνες τους 2 2οχρονες θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος που ξέρει την περιοχή του ξενοδοχείου μου έλεγε την γνώμη του ευχαριστώ
Κανενας λογος ανησυχιας αν εχουν τα ματια τους 14...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ναι μάλλον είναι καλή η τιμή αλλά ανησυχώ γιατί διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια για την περιοχή της Μονμάρτης στο forum και επειδή θα πάνε μόνες τους 2 2οχρονες θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος που ξέρει την περιοχή του ξενοδοχείου μου έλεγε την γνώμη του ευχαριστώ
Τα διαβάζετε. Αναγνωρίζετε οτι τα διαβάσατε. Κατανοείτε αυτό που διαβάσατε.
Και μετά ρωτάτε αν όντως ισχύει. Μπερδεύομαι ώρες ώρες :)

Η περιοχή δεν είναι καλή. Δεν είναι και μπρονξ, αλλά δεν είναι για σουλάτσα στην 01.00
Προσωπικά δεν μου αρέσει και καθόλου για βόλτες, αλλά πες είναι προσωπικό γούστο.
Δεν θυμάμαι να είναι τόσο επικίνδυνα όσο λέει ο tripakias αλλά (σωστα; ) έχει ζήσει Παρίσι οπότε ξέρει παραπάνω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom