ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
βασικα μπερδευτηκα....
Ενω απο το σιτε δεν μου βγαζει την τιμη 393, εψαξα στο skyscanner και μου βγαζει την τιμη με το pame diakopes....
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
sorry για το πρηξιμο αλλα βρηκα αυτα:

Delta + KLM
11:20 ATH – 15:09 JFK
10h 49
non-stop
18:05 EWR – 16:10 ATH
15h 05 (+1)
1 stop AMS
Flight details
Or book with:youbookit 524 ?|myHellas 526 ?
425 ?
Pamediakopes


ή

Lufthansa
13:10 ATH – 20:15 EWR
14h 05
2 stops MUC,FRA
21:40 JFK – 17:50 ATH
13h 10 (+1)
1 stop FRA
Flight details
Or book with:myHellas 407 ?
405 ?
youbookit

BOOK
live

BOOK

αξιζει ή είναι λιγες οι μερες; Φευγουμε 28 και γυρναμε 3 στις 18:00...
προλαβαινουμε να δουμε ΝΥ; και ειναι και απευθειας το πηγαινε στην πρωτη επιλογη!
Απαντηστε γρηγορα μη τα κλεισουν και αυτα....

Αν τα κλεισω θα βρουμε (μου βρειτε ....) ξενοδοχειο;
Τι να κανω;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γι' αυτό σου είπα να ψάξεις σε άλλες μηχανές αναζήτησης... εγώ ας πούμε βρήκα 386e με LH για πιο πολλά ζευγάρια ημερομηνιών, μιας και το site που επιλέγω δε χρεώνει service fee... σου στέλνω pm με το όνομα του site...

aimg3.imageshack.us_img3_3400_32480748.jpg
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
ευχαριστω πολυ, σε αυτο με χαλαει λιγο το 20ωρες διαρκεια... θα φτασουμε χαλια....
Οποτε σκεφτομαι για τα υπολοιπα...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
1) Μη βιαστείς να κλείσεις για 100 ευρώ ή 150 κέρδος. Ήδη το 11ωρο είναι πολύ για να το αυξησεις και άλλο (στο γυρισμό ειναι πολυ καλύτερα)
2) Αύξησε μερικές μέρες το ταξίδι σου, των οποιων τα εξοδα μπορείς να καλυψεις διαλεγοντας φτηνότερα ξενοδοχεία στο Μανχάτταν ή ακόμη και να μείνεις έξω από αυτό, δεν θα χάσεις τίποτα. Ούτε θα χάσεις τίποτα αν τη βγάλεις μερικες φορές με μπέργκερς.
3) Δεν ξέρω πως εννοουν οι υπόλοιποι το ακριβή, αλλά σίγουρα είναι φτηνότερη από πολλες ευρωπαικές πόλεις.
4) καποια από τα έξοδά σου θα τα βγάλεις από φθηνότερες αγορές.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
μετα απο σκεψη λεμε να κλεισουμε αυτη την επιλογη. Και ειναι και με απευθειας το πηγαινε....
Delta + KLM
11:20 ATH – 15:09 JFK
10h 49
non-stop
18:05 EWR – 16:10 ATH
15h 05 (+1)
1 stop AMS
Flight details
Or book with:youbookit 524 ?|myHellas 526 ?
425 ?
Pamediakopes

Δηλαδη 425ευρω ειναι καλη η τιμη ε; Να κλεισω; Το αεροδρομιο επιστροφης ειναι καλο; Ή ειναι δυσκολη η προσβαση;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμενα μια χαρα μου ακουγεται ..μην το ψειριζεις παλι.
Εγω οταν πηγα ειχαν τα εισητηρια 800!!!!!!!
Οι ωρες πτησης ειναι καλες.
Αυτο το EWR τι ειναι?Δεν πετατε απο JFK?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μερικές παρατηρήσεις...

1) Μη βιαστείς να κλείσεις για 100 ευρώ ή 150 κέρδος. Ήδη το 11ωρο είναι πολύ για να το αυξησεις και άλλο (στο γυρισμό ειναι πολυ καλύτερα)

Δεν είναι 100 με 150 ευρώ το κέρδος... είναι 200 με 250... ε δεν τα λες και λίγα λεφτά και το connection της LH ήταν μια χαρά...

2) Αύξησε μερικές μέρες το ταξίδι σου, των οποιων τα εξοδα μπορείς να καλυψεις διαλεγοντας φτηνότερα ξενοδοχεία στο Μανχάτταν ή ακόμη και να μείνεις έξω από αυτό, δεν θα χάσεις τίποτα. Ούτε θα χάσεις τίποτα αν τη βγάλεις μερικες φορές με μπέργκερς.

Μα ήδη η κοπέλα ψάχνει για την φτηνότερη ξενοδοχειακή επιλογή... το να μείνεις έξω από το Μανχάταν είναι τεράστιο λέθος μην ξαναλέμε τα ίδια... το Μανχάταν είναι η μοναδική επιλογή για κάποιον που πάει για λίγες μέρες στη Ν.Υ... μα είναι δεδομένο πως θα την βγάλεις μερικές φορές με μπέργκερς...

3) Δεν ξέρω πως εννοουν οι υπόλοιποι το ακριβή, αλλά σίγουρα είναι φτηνότερη από πολλες ευρωπαικές πόλεις.

Eγώ προσωπικά εννοώ ότι είναι πανάκριβα τα ξενοδοχεία , τα διάφορα show και το καλό φαγητό... το ότι τα ρούχα είναι πιο φτηνά είναι γεγονός αλλά αυτό δεν με αφορά ιδιαίτερα...

4) καποια από τα έξοδά σου θα τα βγάλεις από φθηνότερες αγορές.

Αν πας στη Ν.Υ μόνο και μόνο για να ψωνίσεις συμφωνώ... αν όχι...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Newark ρε κλεο!! μια χαρα ειναι μην το φοβασαι ! κλειστα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δηλαδη 425ευρω ειναι καλη η τιμη ε; Να κλεισω; Το αεροδρομιο επιστροφης ειναι καλο; Ή ειναι δυσκολη η προσβαση;
Η πρόσβαση στο αεροδρόμιο επιστροφής είναι πολύ καλύτερη από ότι στο JFK... μακάρι να πέταγα πάντα στο EWR...
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
ok, 99% τα κλεινω το βραδυ... Η διαφορα ειναι μεγαλη απο το να παμε Ιούλιο γιατι ειμαστε και 2 ατομα οποτε εχουμε κοινο ταμειο και μας "φαινεται" αλλιως.... Ασε που θα τη βγαλουμε με μπερκγερ ολες τις μερες... Το πολυ να φαμε μπριζολα!!! (Για μπριζολες θα ρωτησω αλλη φορα....)
Οποτε παω να παρω "οδηγο" και συνεχιζω το ψαξιμο στο ιντερνετ για ξενοδοχεια...
Αν και υπαρχει πολυ αγχος γιατι δεν εχουμε ξανακανει κατι τετοιο....
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Και γω στο κίνημα "κλείστα τώρα". Αλλιώς θα σε βλέπω να γράφεις προσεχώς στο topic ταξίδια που δεν κάναμε και μετανιώσαμε. Η Νέα Υόρκη είναι πανέμορφη, αν μπορέσεις παραπάνω μέρες προσπάθησέ το, υπολόγισε σίγουρα ότι θα ξοδέψεις λεφτά και σε ρούχα (γυναίκα ούσα) γιατί είναι αρκετά φθηνότερα και λιμπιστικά :)
Αν κλείσετε Μάιο μήπως προλάβετε να μαζέψετε κι άλλα λεφτά;
Πανάκριβη δε μου φάνηκε, δλδ το Λονδίνο ακριβότερο το θεωρώ. Για θεάματα και καλό φαγητό συμφωνώ με traveller, αλλά ένα broadway (ή/και off broadway) να το πάτε οπωσδήποτε ακόμα και όρθιοι.
Επίσης συμφωνώ για Μανχάταν..βασικά εκτός Μανχάταν είναι Νέα Υόρκη;; :p
Όταν πας εκεί δε θα νιώθεις ότι υπάρχει ζωή έξω από τα τείχη του Μανχάταν..χεχε σαιξπηρική διάθεση.
Καλά να περάσετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.403
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom