Πτήσεις με ανταπόκριση

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Το δικαιολογημένο <άγχος> που έχω είναι ότι η Φραγκφούρτη δεν είναι Βουδαπέστη η Βενιζέλος.
Και αν η πτήση φτάσει κανονικά αλλά εγώ λόγω στραβομάρας δεν καταφέρω να βρω τη σωστή πύλη για μετεπιβίβαση, μέσα στον μικρό αυτό χρόνο, τότε η μεν Λουφτχάνσα ευθύνη δεν έχει, και εγώ μένω με τον μουτζούρη! :xmas_lol:
 

Playmaker

New Member
Μηνύματα
1
Likes
5
Ταξιδι με ανταποκριση

Καλησπερα σε ολους! Συγχαρητηρια για το forum. Αλλος ενας νεος στα ταξιδια που εχει να ρωτησει τα εξης: Εκλεισα εισιτηρια με την airtickets. Ταξιδευω για Βαλενθια. Η πτηση αναχωρησης ειναι με την air france και με ανταποκριση στο Παρισι. Απο οσο ξερω κανω τσεκ ιν στην Αθηνα και για τις 2 πτησεις και στο Παρισι απλα επιβιβαζομαι σε αλλο αεροπλανο. Η airtickets μου εστειλε με μαιλ εναν αρ.εισιτηριου που τον αναφερει ως Αρ. Εισιτηριου AirFrance καθως και εναν κωδικο "Web Check in Air France". Μεχρι εδω ολα καλα. Η κρατηση μου εχει και πτηση επιστροφης η οποια ειναι με την Al Italia. Για την πτηση επιστροφης θα κανω τσεκ ιν στην Βαλενθια ετσι; Ποιον κωδικο εισιτηριου ομως θα χρησιμοποιησω; τον ιδιο με αυτον που αναφερει ως αρ. εισιτηριου Airfrance; Γιατι η airtickets δε μου εχει στειλει αλλο κωδικο; Μηπως τον στελνουν ετεροχρωνισμενα τον κωδικο για την πτηση επιστροφης; Ειναι ο ιδιος;
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Θελω να πεταξω με JAT απο Θεσσαλονικη για Στοκχολμη με ενδιαμεσο σταθμο Βελιγραδι δηλ. χωρα εκτος ΕΕ(Σερβια). Θα πρεπει να εχω υποχρεωτικα διαβατηριο η μπορω και με ταυτοτητα?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
έτσι και αλλιώς Σερβία μπορείς να πας με ταυτότητα

και δεύτερον, δε θα περάσεις καν έλεγχο διαβατηρίων στο Βελιγράδι
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Καλησπέρα κι από μένα.Πετάμε με Swiss για Πράγα μέσω Ζυρίχης.Θα ήθελα να κάνω web check in.Θα μου δώσει την δυνατότητα να κάνω check in και για το κομμάτι Ζυρίχη-Πράγα?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα κι από μένα.Πετάμε με Swiss για Πράγα μέσω Ζυρίχης.Θα ήθελα να κάνω web check in.Θα μου δώσει την δυνατότητα να κάνω check in και για το κομμάτι Ζυρίχη-Πράγα?
Ναι, εκτός απρόοπτου, θα σου δοθεί αυτή η δυνατότητα.
 

oneirovaths

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα σε όλους.πρώτο πόστ εδώ.
η ερώτηση μου:
πετάω με lufthansa για Άμστερνταμ με ανταπόκριση στην Φρανκφούρτη και έχω κενό μέχρι την πτήση της ανταπόκρισης 7ώρες!!:shock:

ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βγω απ'το αεροδρόμιο κανονικά ,σαν να κάνω π.χ επίσκεψη στην Φρανκφούρτη,να πάω στο κέντρο κλπ και να γυρίσω όταν είναι η ώρα της πτήσης.

γιατί άκουσα κάτι ότι είσαι λέει σε "transist" και δν μπορείς να βγείς απ'το αεροδρόμιο κλπ.
ευχαριστώ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι μπορείς να βγεις και να πας στη Φρανκφούρτη. Αν βαριέσαι να βγεις στην πόλη, μπορείς να σκοτώσεις χρόνο παίρνοντας το Skytrain ανάμεσα στα τέρμιναλ, όμως για να ξαναμπείς στο δικό σου τέρμιναλ θα περάσεις πάλι από ασφάλεια άρα να έχεις μαζί ταυτότητα/διαβατήριο.
 

renovatio

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΥ
Καλησπέρα!
Έχω μια απορία!
Έχω την πτήση ΑΤΗ-GNV-JFK...στο check-in (το οποίο δεν έχει ανοίξει) μου βγάζει ότι to check-in σας για ΑΤΗ-GNV θα ανοίξει 24 ώρες πριν την πτήση!
Με το GNV-JFK τι γίνεται?
Δεν μπορώ να επιλέξω θέσεις?
Αν κάνω κανονικό check-in θα υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω θέσεις και στην επόμνη πτήση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κάτι γράφεις λάθος... το GNV είναι ένα επαρχιακό αμερικάνικο αεροδρόμιο... δεν υπάρχει περίπτωση να έχει σύνδεση ATH-GNV...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.019
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom