Πόσο κόστισε το κάθε ταξίδι;

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ευχαρίστως,σε pm,επειδή διαφαίνεται πως εδώ μέσα,ενίοτε υπάρχει και τοξικότητα..
Ή να γράψεις κάτι σαν ιστοριουλα για να μάθουμε και εμεις
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.747
Likes
50.898
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ αυτό με τα backpack και τα "5 μπλουζακια" ποτέ δεν το κατάλαβα. Τι backpack είναι αυτό, τσέπης? Στο δικό μου που είναι σε διαστάσεις χειραποσκευης χωράνε 22 μπλουζάκια, 5 παντελόνια, μπόλικα εσωρουχα-καλτσες, ένα μεγαλούτσικο λαπτοπ, 2-3 πουλόβερ, μερικά σορτσάκια, 2-3 βιβλία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε μάσκα με αναπνευστήρα, παντόφλες, παπούτσια θαλάσσης κλπ. Δεν ξέρω πόσα πράγματα παραπάνω θέλει ο καθένας, δεν εω πάντως ανάγκη για 40 μπλουζάκια (δεν έχω και τοσα), 18 παντελόνια και 20 πουλόβερ. Ως απορία το λέω, δεν επικρινω κανέναν.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.563
Likes
8.249
Στο δικό μου που είναι σε διαστάσεις χειραποσκευης χωράνε 22 μπλουζάκια, 5 παντελόνια, μπόλικα εσωρουχα-καλτσες, ένα μεγαλούτσικο λαπτοπ, 2-3 πουλόβερ, μερικά σορτσάκια, 2-3 βιβλία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε μάσκα με αναπνευστήρα, παντόφλες, παπούτσια θαλάσσης κλπ. Δεν ξέρω πόσα πράγματα παραπάνω θέλει ο καθένας, δεν εω πάντως ανάγκη για 40 μπλουζάκια (δεν έχω και τοσα), 18 παντελόνια και 20 πουλόβερ. Ως απορία το λέω, δεν επικρινω κανέναν.
Το backpack του Yorgos (οποιος ειναι +45 καταλαβαινει)
IMG_3511.jpeg
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.537
Likes
5.575
Ο κύριος Γιώργος έχει αλλοιώσει την έννοια του κανονικού μπακπακ που επιτρέπουν οι αεροπορικές εταιρίες.
222.jpg




με την βαλίτσα πλάτης που νομίζει ότι είναι μπακπακ επειδή έχει λουριά.
Και το άλογο έχει λουριά μίστερ τζοτρζ άλλα δεν το κουβαλάμε στα αεροπλάνα.
εσύ ολόκληρο νοικοκυριό παίρνεις μαζί σου. Χωριά τα συμπράγκαλα που κρέμας εξωτερικά....
Άκου 20 μπλουζάκια!!!!!!!
111.jpg
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
213
Likes
1.152
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Μιλάμε για 2 ταξίδια το χρόνο σαν κακή ταξιδιωτική χρονιά όταν κάποιοι δε έχουν βγει ποτέ από την Ελλάδα η το νομό τους. Και δε είναι απαραίτητο ότι δε έχουν τα χρήματα. Απλά δεν τους αρέσει.
Άρα δεν διαβάζουν και αυτό το φόρουμ.
Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που θέλουν αλλά δεν μπορούν για διάφορους λόγους. Αυτοί μάλλον μας διαβάζουν. Και αν με κάποια tips καταφέρουν έστω και ένα ταξίδι αυτό είναι το κέρδος για το σάιτ και το τοπικ.
@ANASTAPAP τι καλύτερο από το να γράψεις μια ιστορία για το ταξίδι στην Αμερική; Και εγώ θα ήθελα πληροφορίες.
P.m

Ή να γράψεις κάτι σαν ιστοριουλα για να μάθουμε και εμεις
P.m.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.563
Likes
8.249

Attachments

tatooine

Member
Μηνύματα
1.537
Likes
5.575
Mηπως φοραει extra small?
Σε ένα τικτοκ που τον έχω δει τυχαία, μάλλον προς XL πάει, άλλα θα πταίει ο φακός γιατί ως γνωστόν η κουζίνα της λατινικής Αμερική δεν παχαίνει, ομορφαίνει. Πάντως μπλουζάκια με ενσωματωμένη μπάκα δεν κυκλοφορούν ακόμη. 🥳🥳🥳
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.156
Likes
41.512
Εν τω μεταξυ ψευδεται οτι δεν εχει δευτερο ζευγαρι παπουτσια. Εχει παπουτσια θαλασσης.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.747
Likes
50.898
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο κύριος Γιώργος έχει αλλοιώσει την έννοια του κανονικού μπακπακ που επιτρέπουν οι αεροπορικές εταιρίες.
View attachment 453782



με την βαλίτσα πλάτης που νομίζει ότι είναι μπακπακ επειδή έχει λουριά.
Και το άλογο έχει λουριά μίστερ τζοτρζ άλλα δεν το κουβαλάμε στα αεροπλάνα.
εσύ ολόκληρο νοικοκυριό παίρνεις μαζί σου. Χωριά τα συμπράγκαλα που κρέμας εξωτερικά....
Άκου 20 μπλουζάκια!!!!!!!
View attachment 453783
Θα σας απογοητεύσω αλλά έχω ένα απλό μπακπακ μικρότερο των συνηθων διαστασεων 55x45x25. Τώρα το έχω ανοιχτό αλλά μεθαύριο που θα το κλείσω πάλι θα σας στείλω φώτο για να μη λέτε.

Παπούτσια θαλάσσης όντως στο νυν ταξίδι (Μαλδιβες) πήρα, αλλά είναι πολύ σπάνιο. Όπως και να έχει, ελαχισττο χώρο καταλαμβανουν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να μη ρωτησω που και πως σιδερωνετε την πλυση γιατι τοτε θα γινει αντιληπτο γιατι δεν παω 20 μερες Ασια :D.
Βρε, σιδερωμενα σου τα δίνουν οι άνθρωποι που στα πλένουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.156
Likes
41.512
Θα σας απογοητεύσω αλλά έχω ένα απλό μπακπακ μικρότερο των συνηθων διαστασεων 55x45x25. Τώρα το έχω ανοιχτό αλλά μεθαύριο που θα το κλείσω πάλι θα σας στείλω φώτο για να μη λέτε.

Παπούτσια θαλάσσης όντως στο νυν ταξίδι (Μαλδιβες) πήρα, αλλά είναι πολύ σπάνιο. Όπως και να έχει, ελαχισττο χώρο καταλαμβανουν.
20 t shirt και 5 παντελονια σ αυτο το μεγεθος?
Ανοιχτο βγαλτο φωτο.
Κλειστο ειναι το σακιδιο του Σρεντιγκερ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.292
Μηνύματα
886.931
Μέλη
38.963
Νεότερο μέλος
panosFO

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom