Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Περιμένουμε να μας πείς νέα απο την Ρώμη, δηλ. οτι σχετικο με μουσεία αρχ. χώρους , αξιοθέατα γιατί πάμε 1 Ιουλίου.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Βρηκες πες μου .γιατι κ εγω θα παω οκτωμβριο
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Εκτυπωνεις το mail voucher το οποιο εχει επανω ενα κωδικο μπαρα (οπως στα σουπερ μαρκετ) το οποιο σκαναρετε στην εισοδο. Μπαινεις χωρις να περιμενεις στην ουρα. Κορυφη!!!! Το ιδιο συστηνω και στα κολοσαιο που δεν το εκανα και τελικα δεν μπηκα αν και εκει πετυχαμε και ελληνες ξεναγους που προσφεραν ξεναγηση και εισητηριο 25 ευρω το ατομο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.314
Likes
1.420
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
γεια σας και παλι, ενδιαφερομαι και εγω για Ρωμη, και συγκεκριμενα για τη ryanair 5 μεχρι 9 Ιουλιου, που βρισκω εισητηρια με 24 ευρω το ατομο απο Θεσσαλονικη. Ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου να υπολογιζω για κεντρικο ξενοδοχειο; Οσο γινεται πιο φτηνο αρκει να ειναι καθαρο και σε καληγ περιοχη. Οι μερες ειναι αρκετες για καποιον που δεν εχει ξαναπαει?
 

snapper

Member
Μηνύματα
29
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
?
Δοκίμασε κ το octopus. Μπορεί να προπληρώνεις το ξενοδοχείο αλλα συχνά βρισκεις καλές προσφορές.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
παιδια ακριβα τα χοτελ ακομα δεν εκλεισα κατι..
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
και ακριβα και τραγικα!!!
80 και 90 ευρουλακια για...(ξενοδοχεια) επιοικως απαραδεκτα!
αποφυγετε το de pietris και το principe amedeo!!!
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Η Αλέκα πού είναι βρε παιδιά; Ακόμη δεν γύρισε από τη Ρώμη να μας ενημερώσει;
Εδώ ειμαι :) Έχει 1 εβδομάδα που γύρισα,αλλά ομολογώ πως ακόμη δεν έχω συνέλθει απ'αυτό το ταξίδι!Η Ρώμη είναι απίστευτη σαν πόλη,περπατάς περπατάς και βλέπεις συνέχεια ωραία κτίρια.Ευτυχώς μας έκανε πολύ καλό καιρό και ήμασταν όλη(μα όλη) την ημέρα στους δρόμους,μιλάμε για πολύυυ περπάτημα όχι χαζά :p Από το ξενοδοχείο(Giotto Flavia) έμεινα πολύ ευχαριστημένη ,το περίμενα πολύ χειρότερο αλλα τελικά όλα καλά.Ένα απλό δωμάτιο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο αλλά με καινούριο μπανιο.Σε σχέση μ'αυτά που έβλεπα και τις περιόχες τους άξιζε.Όσο για τα highlights της Ρώμης:
-Είδα μια απίστευτη θέα από την κορυφή της εκκλησίας του Αγίου Πέτρου(551 σκαλοπάτια)
-Η fontana di trevi σκέτη μαγεία
-Το Vittoriano απλά δεν υπήρχε (το είδα και βράδυ)
-Έφαγα το καλύτερο παγωτό της ζωής μου (δε θυμάμαι ακριβώς το όνομα του μαγαζιού αλλά ήταν στο στενό ακριβώς απεναντι απο το Πάνθεον)
-Επίσης,έφαγα μια απίστευτη μακαρονάδα (Dolce Vita-Piazza Navona)
-Πήρα τις πιο ωραίες γόβες ever!!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.857
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom