Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ρε παιδια ειναι να παω στο βατικανω δηλαδη στην εκκλησια και στο μουσειο πιο απο ολα να κλεισω χωρισ γκρουπ φυσικα και ξεναγουσ ! Ticket Office online of the Vatican Museums

και κολοσαιο απο που να κλεισω η να μην κλεισω γιατι δεν εχει την ιδια ουρα?
Μόνο για το μουσείο θα κλείσεις, για την εκκλησία δεν πληρώνεις εισητήριο. Για το Κολοσσαίο μπορείς να βγάλεις εισητήριο στην είσοδο για Παλατίνο Λόφο - Ρωμαϊκό Φόρουμ όπου δεν έχει ουρά.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δε ξέρω αν αναφέρθηκε παραπάνω αλλά αν βγάλεις Roma Ρass από εκει τότε έχεις δωρεάν είσοδο σε δύο αξιοθέατα (εγώ πήγα Colosseum και Palatino) και δε περιμένεις σε ουρά, έχεις απευθείας πρόσβαση. Πήγα τον Απρίλη
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Μόνο για το μουσείο θα κλείσεις, για την εκκλησία δεν πληρώνεις εισητήριο. Για το Κολοσσαίο μπορείς να βγάλεις εισητήριο στην είσοδο για Παλατίνο Λόφο - Ρωμαϊκό Φόρουμ όπου δεν έχει ουρά.
ναι αλλα ο φιλοσ που πηγε πριν ενα μηνα μου ειπε πληρωσα μεσα στο βατικανο στην εκκλησια αγ. πετρου και μουσειο δηλαδη το αξιοθεατο αγ πετρου ειναι μεσα στο βατικανο ? και κολοσαιο μαλλον δεν θα εχει τρελλη σειρα για αθτο να παω απο εκει λεσ !
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ναι αλλα ο φιλοσ που πηγε πριν ενα μηνα μου ειπε πληρωσα μεσα στο βατικανο στην εκκλησια αγ. πετρου και μουσειο δηλαδη το αξιοθεατο αγ πετρου ειναι μεσα στο βατικανο ? και κολοσαιο μαλλον δεν θα εχει τρελλη σειρα για αθτο να παω απο εκει λεσ !
Εγώ έκλεισα ηλεκτρονικό εισητήριο για το Μουσείο του Βατικανού. Για την εκκλησία του Αγίου Πέτρου δεν πλήρωσα εισητήριο. Στο Κολοσσαίο είχε απίστευτη ουρά, γινόταν χαμός, πήγα βέβαια και αργά. Ευτυχώς είχα βγάλει εισητήριο όπως σου είπα από Pallatino (ας είναι καλά οι συμφορουμίτες) και πέρασα αμέσως.
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Εγώ έκλεισα ηλεκτρονικό εισητήριο για το Μουσείο του Βατικανού. Για την εκκλησία του Αγίου Πέτρου δεν πλήρωσα εισητήριο. Στο Κολοσσαίο είχε απίστευτη ουρά, γινόταν χαμός, πήγα βέβαια και αργά. Ευτυχώς είχα βγάλει εισητήριο όπως σου είπα από Pallatino (ας είναι καλά οι συμφορουμίτες) και πέρασα αμέσως.
on line ticket για κολοσαιο εχουμε
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΛΕΟς ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??? ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ>>>>>>
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Καλημέρα,

Πότε θα πας και πόσα άτομα θα είστε? Έψαξες για διαμέρισμα? Γιατί κάποια συμφέρουν περισσότερο από το ξενοδοχείο.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
θα παω στις 7 οκτω,που θα βρω διαμερισμα ψαχνω στο bookin ολα ειναι πανακριβα..
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
θα παω στις 7 οκτω,που θα βρω διαμερισμα ψαχνω στο bookin ολα ειναι πανακριβα..

Δε μου είπες πόσα άτομα θα είστε. Αν είστε 2 ή περισσότεροι, τότε θα βρεις πολλά οικονομικά διαμερίσματα. Π.χ , ρίξε μια ματιά στα εξής :
Rome apartments for rent in the city center of Rome: Trastevere, Campo De Fiori, Piazza Navona…

Apartments in Rome, Flats in Rome - Rome Capital Apartments

Apartments in Rome, Rental In Rome, vacation rentals in Rome


Ψάξε τα καλά και σίγουρα θα βρεις κάτι εκεί :)
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
για να σε βοηθήσουμε δώσε περισσότερες πληροφορίες.
- πόσες διανυκτερεύασεις
- πόσα διαθέτεις.
Γενικά οι πιο ωραίες περιοχές για να μείνεις είναι με φθίσνουσα σειρά (για μένα)

- Piazza Navona
- Campo dei Fiori
-Trastevere
- Spagna
και υπάρχει πάντα η λύση του να μείνει γύρω από τον σταθμό Termini, άσχημη περιοχή αλλά φθηνές λύσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom