Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
1. να διαβάσεις το σαιτ της κάρτας που απαντώνται όλες οι απορίες σου. η κάρτα διατίθεται ον λαιν.
Roma Pass
2. όχι, πάλι από το σαιτ φαίνεται ότι το τικετ ισχύει κ για τα 3 μαζί.
Ευχαριστώ πολύ Samion!Είχα μπεί στο σαιτ αλλά είχα διαβάσει μόνο τί προσφέρει η κάρτα και την διαφορά της απο την Roma and piu Pass..είχα κάνει ελλειπή αναζήτηση,σ'ευχαριστώ που μου το επισήμανες και τώρα το διάβασα πιο λεπτομερώς και βρήκα τις απαντήσεις που έψαχνα αν και μου τις έδωσες κι εσύ βέβαια:)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
A!Moυ προέκυψε άλλη μια ερώτηση, σκέφτομαι να αγοράσω τα εισητήρια για το βατικανό online,έτσι δεν θα χρειαστεί να περιμένω στην ουρά?Τι θα κάνω,θα τους προσπεράσω όλους και θα πάω να μπώ κυρία μέσα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
A!Moυ προέκυψε άλλη μια ερώτηση, σκέφτομαι να αγοράσω τα εισητήρια για το βατικανό online,έτσι δεν θα χρειαστεί να περιμένω στην ουρά?Τι θα κάνω,θα τους προσπεράσω όλους και θα πάω να μπώ κυρία μέσα?
Si si..buon viaggio..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
A!Moυ προέκυψε άλλη μια ερώτηση, σκέφτομαι να αγοράσω τα εισητήρια για το βατικανό online,έτσι δεν θα χρειαστεί να περιμένω στην ουρά?Τι θα κάνω,θα τους προσπεράσω όλους και θα πάω να μπώ κυρία μέσα?
Ειναι αλλη η ουρα για τους ονλαιν κ αλλη η τεραστια αυτων που πανε χυμα...
και παλι λεω στην πρωτη ουρα θα περιμενεις λιγακι..λιγακι ομως.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ειναι αλλη η ουρα για τους ονλαιν κ αλλη η τεραστια αυτων που πανε χυμα...
και παλι λεω στην πρωτη ουρα θα περιμενεις λιγακι..λιγακι ομως.

Σ'ευχαριστώ πολύ ΚLΕΟPATRA για την απάντηση, αρχικά δεν γνώριζα ακριβώς τι γινόταν με τις ουρές αλλά ενημερώθηκα,εντάξει λίγη ουρά ας έχει με ενδιαφέρει να μην χάσω την μισή μου μέρα περιμένοντας γιατι θα μέινω μόνο για 3 μέρες..ευχαριστώ και πάλι.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι μην ανησυχεις ...κανενα 10λεπτο τεταρτο αντε να περιμενεις .
Εγω θυμαμαι οτι η χυμα ουρα ηταν κατι το τρομαχτικο..εφτανε σχεδον μεχρι την πλάτεια του Αγιου Πετρου...αφου οπως εχω γραψει στην ιστορια μου ..μια γιαγια επλεκε ενα κασκωλ περιμενοντας στην ουρα.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ναι μην ανησυχεις ...κανενα 10λεπτο τεταρτο αντε να περιμενεις .
Εγω θυμαμαι οτι η χυμα ουρα ηταν κατι το τρομαχτικο..εφτανε σχεδον μεχρι την πλάτεια του Αγιου Πετρου...αφου οπως εχω γραψει στην ιστορια μου ..μια γιαγια επλεκε ενα κασκωλ περιμενοντας στην ουρα.
χαχαχα!!! καλό!!! :haha::haha:
 

nikos78

Member
Μηνύματα
41
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λυών, Σπλιτ, Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
καλησπερα καταρχην θα περασεις τελεια οποτε μην αγχωνεσε. Για το βατικανο ρωτας για το μουσείο ή για τον Αγιο Πετρο? Για να αποφύγεις τισ ορδες των τουριστων μια καλη επιλογη ειναι να πας την ώρα που οι αλλοι θα πάνε για φαγητό μεσημερη δηλαδη η νωρις το πρωι. Αν και δεν εμεινα στο τερμινι νομιζω οτι το τραινο απο το αεροδρομιο παει κατευθειαν εκει, οσο αφορα το ξενοδοχειο μπεσ στο google maps βαλε την διευθυνση του ξενοδοχειου και τον σταθμό και δεσ την αποσταση αν ειναι κοντα και εχεισ λιγα πραγματα πηγαινε με τα ποδια αλλιωσ επελεξε την λυση του ταξι, παντως η πολη εχει πολυ περπατημα.Φλωρεντια δεν εχω παει αν και θα ηθελα πολυ αλλα νομιζω δεδομενου οτι θα εχει κρυο και ειναι χειμωνας δηλαδη η μερα κραταει λιγοτερο θα σε συμβουλευα να μεινεις Ρώμη αλλοστε τηα ειναι ενασ ακομη λογος να ξαναπας ( μην παει και χαμενο το κερμα στην φοντανα ντι τρεβι) Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο καλα να περασεις.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ναι μην ανησυχεις ...κανενα 10λεπτο τεταρτο αντε να περιμενεις .
Εγω θυμαμαι οτι η χυμα ουρα ηταν κατι το τρομαχτικο..εφτανε σχεδον μεχρι την πλάτεια του Αγιου Πετρου...αφου οπως εχω γραψει στην ιστορια μου ..μια γιαγια επλεκε ενα κασκωλ περιμενοντας στην ουρα.
Aχαχαχα..καλά τρομερό το σκηνικό δεν το συζητώ!Η γιαγιά μάλλον θα το τελείωσε το κασκόλ μέχρι να έρθει η σειρά της:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom