Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

annoula

Member
Μηνύματα
264
Likes
540
Διαμονή στη Ρώμη

:pΚάλησπέρα!
Είχα πάει Ρώμη τον Ιούνιο και μόλις είδα ότι ψάχνεις και ξενοδοχείο!
Το είχα ψάξει και εγώ αρκετά και μάλιστα αναζητούσα κάτι καλό και οικονομικό...Σου προτείνω λοιπόν το Everest Inn!!Θα το βρεις εύκολα από το booking και είναι πιθανό να βρεις και κάποια προσφορά! Εγώ είχα δώσει 235 Ε για 3 βράδια με πρωινό! Κατά τ' αλλα θα σου πρότεινα να βγάλεις την roma pass card όχι απαραίτητα γιατί σε συμφέρει - νομίζω είναι μία η άλλη σε σχέση με το να πάρεις εισιτήρια - αλλά κυρίως γιατί δεν είναι πάντα εύκολο να βρεις εισιτήρια! Πάντως μην το διανοηθείς να μπεις σε λεωφορείο χωρίς εισιτήριο!!!Το έκανα εγώ γιατί το έκαναν όλοι με αποτέλεσμα μία στάση πριν το Βατικάνο να πεταχτούν ξαφνικά έξω από το λεωφορείο όλοι οι Κινέζοι και να μείνω εγώ!!!Αναρρωτιέσαι γιατί??Απλά μπήκε μέσα ελεγκτής και δεν το πήρα χαμπάρι οπότε πλήρωσα 50 Ε πρόστιμο!!!χαχαχχαχ! Αυτά προς το παρόν! Ελπίζω να βοήθησα!
Υ.Γ. Η Ρώμη είναι πανέμορφη!!!!:p
 

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα ταξιδιωτες..ειμαι σχετικα καινουργιος στο σαιτ οποτε ζητω καποια επιεικεια σε περιπτωση που εχουν συζητηθει καποια πραγματα..

θα ειμαι στη ρωμη 17-20 απρ

φιλη μου ειπε να μεινω στην περιοχη τραστεβερε γτ εκει συνδυαζει οχι και πολυ ακριβα ξενοδοχεια και αρκετα καλη ζωη για ενα ποτο ή φαγητο το βραδυ

θα ηθελα να μου προτεινεται καποια ξενοδοχεια ή στο τραστεβερε ή στο κέντρο της ρωμης (όχι ομως τερμινι).

μεση τιμη 100-150 ευρω τη βραδια...και λιγο παραπανω δεν ειναι προβλημα...

ευχαριστω εκ των προτερων
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω ξενοδοχεία κι εγώ τώρα ψάχνω για 14-19 απριλίου αλλά εκείνη την περίοδο υπάρχει πολιτιστική εβδομάδα και δημόσια μουσεία και αρχαιολογικοί χώροι θα είναι δωρεάν.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
χαχαχαχαχαχ annoula γέλασα με το εισιτήριο.Σκεφτόμαστε να βγάλουμε εβδομαδιαία κάρτα.το ξενοδοχείο που μου προτείνεις φαίνεται πολύ καλό
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
φαινεται αρκετα καλο αλλα δεν ειναι πολυ κεντρικα..παντως ευχαριστω πολυ..οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
φαινεται αρκετα καλο αλλα δεν ειναι πολυ κεντρικα..παντως ευχαριστω πολυ..οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω..
Στο Τραστεβερε κοιτα μονο Ripa. Για πιο κεντρικα κοιτα via Veneto.και ειδικα σε καλη τιμη για την κλαση του Boscolo Adelph κ μετα Savoy. Βατικανο Starhotel Michelangelo.
 

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
έλειπες να σε πληροφορήσω για τα δυσάρεστα νέα..
μετά από ενδελεχή έρευνα της sapienza, ανακαλυψαμε ότι το μοναδικό ψαροσουπομάγαζο της Ρώμης δυστυχώς έκλεισε. άγνωστο παραμένει ακόμα αν ο λόγος ήταν η επίσκεψή σου ή όχι. ιδιοκτήτες και λοιπό προσωπικό αρνήθηκαν κάθε σχεση μαζί σου.
λετε να εχει κλεισει και αλλα μαγαζια στη Ρωμη ο παραπανω Κύριος ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευχαριστω σαμιον...αλλα σκεφτομαι και το εξης ...υπαρχουν πολυ καλα ξενοδοχεια λιγο πιο εξω απο το κεντρο (3-5 χλμ) και σε πολυ χαμηλες τιμες..τα ταξι ειναι πολυ ακριβα;
εσυ τι προτεινεις;
πχ.. Booking.com: hotel Barcel
http://www.booking.com/hotel/it/pri...ae8253ec59d1c3e495ccc7d594344799X47#topanchor
το 1ο είναι πολύ μακριά. το 2ο δεν ειναι κεντρικότατο αλλά η περιοχή μ' αρέσει πολύ. τα έχει όλα. και καλό σόπινγκ αν ενδιαφέρεσαι, και φαγητό καλό.
αυτά που σου είπα ήταν στο μπάτζετ σου, εκτός λίγο το Boscolo (170) αλλά είναι κορυφαίο χοτέλ. το Ripa στα 140 τα αξίζει, αν και η εποχή είναι high season δυστυχώς.
τα ταξί είναι πολύ ακριβά, χρησιμοποίησέ τα για κοντινές ή μονο για το αεροδρόμιο με φιξ τιμή.
λετε να εχει κλεισει και αλλα μαγαζια στη Ρωμη ο παραπανω Κύριος ?
τον βλέπουν και κατεβάζουν ρολά..μόνο ψαρόσουπες τρωει. και πίτσα με ψαρόσουπα σάλτσα θέλει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.345
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom