Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karxariaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
italitsa γειά σου!!! αν και δεν το έχω πολύ με την συγγραφή θα σας γράψω μια μικρή ιστοριούλα.... επειδή θα πάνε στην Ρώμη κάποιοι φίλοι μας μέσα Μαρτίου και κοίταξα γενικά τιμές είναι αρκετά ανεβασμένες στα ξενοδοχεία μάλλον λόγω Πάπα.
 

Attachments

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Αυτό που αξίζει σε οτι αφορά τα μουσεία είναι οτι αν έχεις κλείσει τα εισιτήρια απο πριν δεν θα χρειαστεί να περιμένεις στην ουρά. Όσο για τον Άγιο Πέτρο εισιτήριο υπάρχει μονο αν θέλεις να ανέβεις στον τρούλο.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
τέλη μαίου θα πάμε..κεντρικό του τύπου απο τέρμινι και κάτω..βρήκα ένα 20 λεπτά απο το κολοσσαίο...αλλά πάλι μακρυά μου φαίνεται απο το κέντρο..απο ό,τι βλέπω όμως η ρώμη γενικά είναι ακριβή σε διαμονή.
Αν βρίσκεις σε περιοχή που σε ενδιαφέρει δωμάτιο με 70-80 κλείσ΄το!!!
Ρώμη είναι αυτή... δεν θα βρεις φτηνότερο στο κέντρο.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
italitsa γειά σου!!! αν και δεν το έχω πολύ με την συγγραφή θα σας γράψω μια μικρή ιστοριούλα.... επειδή θα πάνε στην Ρώμη κάποιοι φίλοι μας μέσα Μαρτίου και κοίταξα γενικά τιμές είναι αρκετά ανεβασμένες στα ξενοδοχεία μάλλον λόγω Πάπα.
Σ'ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τις φώτο...:clap::clap:
Σιγουρα τωρα οι τιμες θα ειναι ανεβασμενες αλλά εγώ ετσι κι αλλιως κοιταζω για Σεπτεμβρη....:( Γι' αυτό γράψε μας την ιστοριουλα σου να εχουμε λιγο φρεσκα νεα απο τη Ρωμη γιατι δε με βλεπω καλάααααα!! :haha::haha:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.116
Likes
24.234
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Αυτό που αξίζει σε οτι αφορά τα μουσεία είναι οτι αν έχεις κλείσει τα εισιτήρια απο πριν δεν θα χρειαστεί να περιμένεις στην ουρά. Όσο για τον Άγιο Πέτρο εισιτήριο υπάρχει μονο αν θέλεις να ανέβεις στον τρούλο.
από όπου έχει υπέροχη θέα.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλησπέρα παιδιά .... Είμαι καινούργιο μέλος στη παρέα σας !
Λοιπόν στ 27/04 πετάω για Ρώμη(4μέρες) χωρίς να έχω κλείσει ακόμη Ηotel είναι όλα πάρα πολύ ακριβά σε σημείο να σκεφτόμουν μήπως ακυρώσω τα tickets .
Τελικά βρήκα ένα και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα με βολέψει , ξέρω είναι λίγο μακριά αλλά στο κέντρο ρε παιδιά είναι τσιμπημένα αρκετά ... ROMA hotel: book your room at the Mercure Roma Corso Trieste hotel (430 για 2 άτομα / 4 μέρες ) Προτάσεις πάνω κάτω στην τιμή αυτή θα με βοηθούσανε αρκετά .
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπέρα παιδιά .... Είμαι καινούργιο μέλος στη παρέα σας !
.
Κατ'αρχην...κοκκινη καρτα....:bleh:δεν γραφτηκες κανονικα στα νεα μελη,για να σε καλωσορισουν ο προεδρος(makisg):haha: και η αντιπροεδρος(αννα-πανος):haha:.
Για τα υπολοιπα,περιμενε,να μαζευτουν οι ιταλοφιλοι....:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλησπέρα παιδιά .... Είμαι καινούργιο μέλος στη παρέα σας !
Λοιπόν στ 27/04 πετάω για Ρώμη(4μέρες) χωρίς να έχω κλείσει ακόμη Ηotel είναι όλα πάρα πολύ ακριβά σε σημείο να σκεφτόμουν μήπως ακυρώσω τα tickets .
Τελικά βρήκα ένα και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα με βολέψει , ξέρω είναι λίγο μακριά αλλά στο κέντρο ρε παιδιά είναι τσιμπημένα αρκετά ... ROMA hotel: book your room at the Mercure Roma Corso Trieste hotel (430 για 2 άτομα / 4 μέρες ) Προτάσεις πάνω κάτω στην τιμή αυτή θα με βοηθούσανε αρκετά .
Εισαι πολυ μακρια απο τα βασικα αξιοθεατα και αν ειναι η πρωτη σου φορα θα φας πολυ χρονο στις μετακινησεις.
Θα σου προτεινα ή να αυξησεις το budget και να κοιταξεις καπου πιο κοντα ή να ριξεις τα standards σου ( να σταματησεις να κοιταζεις σε ξενοδοχεια και να επικεντρωθεις σε B&B τα οποια ειναι σαφως φθηνοτερα )
Μια γρηγορη αναζητηση εκανα και βρηκα το παρακατω
Εγω θα το εκλεινα αμεσως
Booking.com: Hotel Navona - Dimora Storica, Ρώμη, Ιταλία - 390 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εισαι πολυ μακρια απο τα βασικα αξιοθεατα και αν ειναι η πρωτη σου φορα θα φας πολυ χρονο στις μετακινησεις.
Θα σου προτεινα ή να αυξησεις το budget και να κοιταξεις καπου πιο κοντα ή να ριξεις τα standards σου ( να σταματησεις να κοιταζεις σε ξενοδοχεια και να επικεντρωθεις σε B&B τα οποια ειναι σαφως φθηνοτερα )
Μια γρηγορη αναζητηση εκανα και βρηκα το παρακατω
Εγω θα το εκλεινα αμεσως
Booking.com: Hotel Navona - Dimora Storica, Ρώμη, Ιταλία - 390 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

+1 και από εμενα!!

ΥΓ: Ευαγγελία, αυτή η αντίστροφη μέτρησή σου πολύ μου τη δίνει στα νευρα να ξερεις!!:bleh::bleh:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.785
Likes
15.568
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κατ'αρχην...κοκκινη καρτα....:bleh:δεν γραφτηκες κανονικα στα νεα μελη,για να σε καλωσορισουν ο προεδρος(makisg):haha: και η αντιπροεδρος(αννα-πανος):haha:.
Για τα υπολοιπα,περιμενε,να μαζευτουν οι ιταλοφιλοι....:D


πολύ σωστή η παρατήρηση σου φίλη καρφίτσα.να τα βλέπουν αυτά οι mods που μας κόβουν το ψωμί.:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.213
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom