Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο δύσκολο αλλά αν δεν έχεις χρόνο και νοιώθεις ότι δεν μπορείς να το οργανώσεις τότε βουρ σε ένα καλό πρακτορείο...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΡΩΜΗ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ.ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ?
Καλώς ήρθες. :)
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημερα παιδια! θελω βοηθεια αν θελω να επισκεφθω το κολοσσαιο και την αρχαια αγορα καθως και την βιλα μποργκεσε αξιζει να βγαλω roma pass?? θα μενω via veneto οποτε δεν ξερω αν θα μετακινηθω με μετρο. τελος για αεροδρομιο ισχυει η roma pass?? ευχαριστω!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλημερα παιδια! θελω βοηθεια αν θελω να επισκεφθω το κολοσσαιο και την αρχαια αγορα καθως και την βιλα μποργκεσε αξιζει να βγαλω roma pass?? θα μενω via veneto οποτε δεν ξερω αν θα μετακινηθω με μετρο. τελος για αεροδρομιο ισχυει η roma pass?? ευχαριστω!!
Το κολοσσαίο και η αρχαία αγορά έχουν ενιαίο εισιτήριο. Aν μετακινηθείς έστω και λίγο με μετρό αξίζει η roma pass γιατί σου δίνει δωρεάν πρόσβαση σε αυτά τα αξιοθέατα που σε ενδιαφέρουν χωρίς αναμονή σε ουρά (δωρεάν είσοδος στα δύο πρώτα που θα πας και έκπτωση σε πολλά άλλα). Δεν ισχύει όμως για μετακίνηση από/προς το αεροδρόμιο.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
σε ευχαριστώ πολύ! μάλλον θα την πάρω τλκ γιατί θα μείνω 5 μέρες όποτε σίγουρα θα χρησιμοποιησω το μετρό κάποιες. Για βίλα Μποργκέζε κράτηση πως θα κάνω εφόσον θα βγάλω roma pass?
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Πολύ καλή δημοσίευση! Μου έδωσες τρομερό μπούσουλα !:)
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Σε ευχαριστώ Αμάντα!
 

allaround

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπερα, θα ταξιδεψω και εγω στο φετινο καθολικο Πασχα στη Ρωμη (3/4-7/4). Διαβασα ολα τα προηγουμενα σχολια και εχω ετοιμασει ενα προχειρο πλανο. Θα ηθελα ομως να ζητησω απο τα ατομα που την εχουν επισκεφθει εκεινη την περιοδο να μου πουν τι αξιζει να δω απο αποψη διαφορετικοτητας. πχ καποιος ανεφερε την Μ.Παρασκευη το Κολοσαιο. Γιατι τι το ωραιο συμβαινει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom