Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλημέρα. Έχω κλείσει ξενοδοχείο κοντά στο τέρμινι (Augusta Lucilla Palace) και διαβάζω αρνητικά σχόλια για τη περιοχή, μήπως να το ακύρωνα και να επιλέξω κάπου αλλού; Δε ξέρω αν τα αρνητικά σχόλια αφορούν ολόκληρη τη περιοχή η κάποιο συγκεκριμένο σημείο της. Βράδυ στη περιοχή έχω κινηθεί από Piazza della Repubblica και μέχρι τη μέση της via Nazionale.
Μια χαρά είναι η περιοχή εκεί....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα. Έχω κλείσει ξενοδοχείο κοντά στο τέρμινι (Augusta Lucilla Palace) και διαβάζω αρνητικά σχόλια για τη περιοχή, μήπως να το ακύρωνα και να επιλέξω κάπου αλλού; Δε ξέρω αν τα αρνητικά σχόλια αφορούν ολόκληρη τη περιοχή η κάποιο συγκεκριμένο σημείο της. Βράδυ στη περιοχή έχω κινηθεί από Piazza della Repubblica και μέχρι τη μέση της via Nazionale.
Δεν κουραζομαι να το λεω...
Η περιοχη ειναι μια χαρα. Μενω εκει πανω απο 20 χρονια οποτε παω κ με βολευει. Και ποτε βολευει?(καποιος ρωτησε ρητορικα σε αλλο θεμα..) βολευει οικονομικα και απο συγκοινωνιες οταν πρεπει να κινηθω εκτος κεντρου, να παρω μετρο κλπ. Παιρνω καλυτερο χοτελ με τα μισα χρηματα. Οκ η περιοχη δεν ειναι η ωραιοτερη αλλα ειναι η ασφαλεστερη (βαρια αστυνομευση 24/24) και η βολικοτερη. Αν το οικονομικο δεν είναι θεμα παω piazza di Spagna, via Veneto, Trastevere. Με αυτη τη σειρα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
βολευει οικονομικα και απο συγκοινωνιες οταν πρεπει να κινηθω εκτος κεντρου, να παρω μετρο κλπ. Παιρνω καλυτερο χοτελ με τα μισα χρηματα. Οκ η περιοχη δεν ειναι η ωραιοτερη αλλα ειναι η ασφαλεστερη (βαρια αστυνομευση 24/24) και η βολικοτερη.
Για όλα αυτά επέλεξα για πρώτη φορά ξενοδοχείο στη περιοχή. Θα κινηθώ και εκτός κέντρου και εκτός πόλης οπότε κακώς αγχώθηκα από κάποια σχόλια εδώ
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Να ρωτησω κάτι έκλεισα για βατικανο 18 ευρώ.
Τα άλλα που λέτε νεκρόπολη και κατακόμβες θα τα αγοράσω από εκεί;ή θα πρεπε κο αυτά online?
 

apostolosap

New Member
Μηνύματα
3
Likes
6
Οι πρίζες παιδιά εινΙ σαν τις δικές μας;
στο ξενοδοχείο που ήμουν, περίοπου ίδιες για φορτιστές. Είχε ακόμα ένα σιδεράκι που δεν άφηνε να μπει σουκου. Δεν είχε ελεύθερη πρίζα σούκου για πιστολάκι κλπ. Δεν το λέω σαν κανόνα, λέω τι μου έτυχε.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Καλημέρα .ψάχνω κάπου να αφήσω βαλίτσες για τη νερά που θαβγυρναω επειδή αφήνω το δωμάτιο το πρωικαι πετάω το βράδυ.
Μου είπαν ότι υπάρχει χώρος τέτοιος στο central station.
Ξερει κανείς κάτι περισσότερο;
Τι που ποιος τιμή κτλ
Ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλημέρα .ψάχνω κάπου να αφήσω βαλίτσες για τη νερά που θαβγυρναω επειδή αφήνω το δωμάτιο το πρωικαι πετάω το βράδυ.
Μου είπαν ότι υπάρχει χώρος τέτοιος στο central station.
Ξερει κανείς κάτι περισσότερο;
Τι που ποιος τιμή κτλ
Ευχαριστω

http://www.romatermini.com/en/service/detail/left-luggage
 

tinas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Να ρωτησω κάτι έκλεισα για βατικανο 18 ευρώ.
Τα άλλα που λέτε νεκρόπολη και κατακόμβες θα τα αγοράσω από εκεί;ή θα πρεπε κο αυτά online?
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις το link που έκλεισες για Βατικανό; Προσπαθώ και με πιστωτική και με χρεωστική και δεν τα καταφέρνω... please!

Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για Βατικανό με πιστωτική από το επίσημο site του https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do (που έχει τις πιο οικονομικές τιμές) και είναι αδύνατο. Αν γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό ή κάποια εναλλακτική που θα μπορούσε να βοηθήσει...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom