Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sangouini

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις το link που έκλεισες για Βατικανό; Προσπαθώ και με πιστωτική και με χρεωστική και δεν τα καταφέρνω... please!

Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για Βατικανό με πιστωτική από το επίσημο site του https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do (που έχει τις πιο οικονομικές τιμές) και είναι αδύνατο. Αν γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό ή κάποια εναλλακτική που θα μπορούσε να βοηθήσει...
Καλησπέρα κ εγώ στην ίδια σελίδα έκλεισα α εισιτήρια. Μόλις βαλεις τα στοιχεία, περιμένεις δεν κλείνεις τη σελιδα (στο λέει κιόλας). Έχει δηλαδή γύρω στα 15 δευτέρα αναμονή περίπου.
 

tinas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα κ εγώ στην ίδια σελίδα έκλεισα α εισιτήρια. Μόλις βαλεις τα στοιχεία, περιμένεις δεν κλείνεις τη σελιδα (στο λέει κιόλας). Έχει δηλαδή γύρω στα 15 δευτέρα αναμονή περίπου.
Σ' ευχαριστώ πολύ! Κάποιο πρόβλημα υπήρχε με την τράπεζά μου μάλλον. Δοκίμασα με την χρεωστική ενός φίλου τελικά (Εθνικής) και τα έκλεισα. Thanks anyway! Πότε ταξιδεύεις; Έχεις κλείσει ξεναγό;
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια οι κατακόμβες και η νεκρόπολη που λετε που ειναι?
Και επισης πρεπει να κλείσω online εισιτήρια?

Γενικα εκτος Βατικανού τι αλλο πρεπει να κλείσω online..?
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έχω μπει στο πειρασμό να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για Ρώμη με Ryanair. Αυτό που με απασχολεί είναι η μεταφορά από Ciampino στο Termini. Είναι δεσμευτική η ώρα του εισιτηρίου από terravision; Να βγάλω εισιτήριο από το σάϊτ ή από το αεροδρόμιο; Ή να πάω από την πεπατημένη (fiumicino) και ν'αφήσω τους πειραματισμούς;
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδιά για ρωμη αξίζει να νοικιασω αυτοκίνητο;θα μένω 3χλμ έξω από κέντρο αλλά έχει στάση λεωφορείου απέξω.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Έχω μπει στο πειρασμό να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για Ρώμη με Ryanair. Αυτό που με απασχολεί είναι η μεταφορά από Ciampino στο Termini. Είναι δεσμευτική η ώρα του εισιτηρίου από terravision; Να βγάλω εισιτήριο από το σάϊτ ή από το αεροδρόμιο; Ή να πάω από την πεπατημένη (fiumicino) και ν'αφήσω τους πειραματισμούς;
Δεν νομίζω να είναι δεσμευτική....αλλα καλύτερα βγάλτα απο τον γκισέ που έχουν στο αεροδρόμιο.Βγάλε και την επιστροφή γιατί έχεις κάποια μικρή έκπτωση.
Παιδιά για ρωμη αξίζει να νοικιασω αυτοκίνητο;θα μένω 3χλμ έξω από κέντρο αλλά έχει στάση λεωφορείου απέξω.
Αν θα μείνεις μόνο στην Ρώμη και δεν πας κάποια εκδρομή,δεν αξίζει να νοικιάσεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Είναι δεσμευτική η ώρα του εισιτηρίου από terravision;
2.Να βγάλω εισιτήριο από το σάϊτ ή από το αεροδρόμιο;
3. να πάω από την πεπατημένη (fiumicino) και ν'αφήσω τους πειραματισμούς;
1. Οχι. Διαβασε το σαιτ τους. Πιο αναλυτικο δεν γινεται, πεθαινεις απο ανια.
2. Απο το σαιτ βεβαια, βλεπεις καποιο λογο να υποστεις ουρες?
3. Ετσι μπραβο. Κλεισε Alitalia να πας και σωστα με το Alitalia bus.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ετσι μπραβο. Κλεισε Alitalia να πας και σωστα με το Alitalia bus.
Συνήθως παίρνω το τρένο, αλλά αυτή τη φορά ήμαστε 4 άτομα και νομίζω συμφέρει το ταξί. Απλά σκέφτηκα ένα εμβόλιμο φθηνό 3ήμερο και γιαυτό μπήκα στο κόπο να ρωτήσω.
 

sangouini

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Σ' ευχαριστώ πολύ! Κάποιο πρόβλημα υπήρχε με την τράπεζά μου μάλλον. Δοκίμασα με την χρεωστική ενός φίλου τελικά (Εθνικής) και τα έκλεισα. Thanks anyway! Πότε ταξιδεύεις; Έχεις κλείσει ξεναγό;
Καλημέρα! Ταξιδεύουμε στις 13/6 και θα επισκεφτούμε το Βατικανό στις 17/6. Δεν έχουμε κλείσει ξεναγό, μάθαμε ότι απέξω υπάρχουν διάφοροι φοιτητές που σου κάνουν την ξενάγηση με λιγότερα χρήματα απ όσα ζητάνε οι ξεναγοί...Τωρα τι να σου πω...Ψάχνοντας θα πάμε...:haha: Εσύ πότε πας?
 

eleni16

Member
Μηνύματα
52
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λίμνη Κομο
Καλησπέρα!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά σας διαβάζω αρκετό καιρό!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς φοιτητής τώρα πρόσφατα στο Βατικανό. Θέλω να κλείσω μέσω ίντερνετ μειωμένο εισιτήριο άλλα δεν ξέρω αν ισχύει το πάσο μου, και λέει στο σάιτ ότι εάν δεν ισχύει η έκπτωση θα πρέπει να πληρώσω εκεί όλο το πόσο χωρίς να πάρω πίσω αυτά που θα έχω πληρώσει μέσω ίντερνετ. Έχει ξανά ρωτηθεί αλλά δεν έχει απαντηθεί για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Vee

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη την Ιταλία!
Βρε παιδιά να κάνω μια...αφελή μεν αλλά ελληνικότατη ερώτηση; Το κάθομαι για καφεδάκι/τσιγαράκι που ισχύει στα Ελληνικά καφέ, ισχύει και στα καφέ της Ρώμης; Και εγώ η καημένη που δεν πίνω καφέ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Βρε παιδιά να κάνω μια...αφελή μεν αλλά ελληνικότατη ερώτηση; Το κάθομαι για καφεδάκι/τσιγαράκι που ισχύει στα Ελληνικά καφέ, ισχύει και στα καφέ της Ρώμης; Και εγώ η καημένη που δεν πίνω καφέ;
δεν καταλαβαίνω πως θέτεις την ερώτησή σου, αλλά όπως και στα Ελληνικά καφέ έτσι και στα Ιταλικά μπορείς να πάρεις χυμό, γλυκό, παγωτό, σάντουιτς ,σόδα, μπύρα κλπ.κλπ.κλπ.:):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom