Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Και μια και επανήλθε το θέμα,η ενοικίαση ποδηλάτων σε ποιά είσοδο του Borghese γίνεται;
Aπο οσο ειδα σε 2 ή 3 σημεια του παρκου ειχε ποδηλατα προς ενοικιαση. Εμεις το βρηκαμε ακολουθωντας τον δρομο που περνουσε μπροστα απο την Galleria Borghese, στο τελος της κατηφορας. Νοικιασαμε ενα διπλο ποδηματο με μπαταρια, 15 ευρω την ωρα, αλλα η μπαταρια μας εγκατελειψε νωριτερα απο οσο περιμεναμε.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επειδή είδα και το προηγούμενό σου post,χωρίς μπαταρία δεν λέει;
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Επειδή είδα και το προηγούμενό σου post,χωρίς μπαταρία δεν λέει;
Δεν παιζει, αν το επαιρνα χωρις μπαταρια (το σκεφτηκα γιατι ηταν πιο φθηνο) δεν θα μπορουσα να ανεβω ουτε την πρωτη ανηφορα για να φτασω στην Galleria. Ειναι βαρυ, δεν ειναι οπως τα γνωστα ποδηλατα, ειναι σαν αμαξιδια που ο ενας κανει ποδηλατο απο την δεξια πλευρα και ο αλλος απο την αριστερη, εχει κανονικο τιμονι και φρενο - μοχλο.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
καλησπέρα σε όλους!!!οργάνωσα ταξίδι στη Ρώμη με τρεις άλλες φίλες..τις περισσότερες πληροφορίες τις πήρα απο σας και σας ευχαριστώ γι αυτό!!με βοηθήσατε πάρα πολύ!σε 5 μέρες ταξιδεύω με aegean και θα μείνουμε μια εβδομάδα..έχω κλείσει και τα εισιτήρια για Βατικανό μέσω internet που προτείνατε καθώς και όλο το πρόγραμμα της εβδομάδος, βασισμένη στις ιστορίες του γκρουπ..θέλω λίγη βοήθεια όμως..θέλουμε να πάρουμε ταξί απο το αεροδρόμιο για το ξενοδοχείο (hotel de petris) και δεν ξέρω σε ποιο site να μπω..έχω διαβάσει ότι κοστίζει γύρω στα 50-55 ευρω για τα 4 άτομα ..αληθεύει?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
βασισμένη στις ιστορίες του γκρουπ..θέλω λίγη βοήθεια όμως..
αν είχες διαβάσει καλά τα θέματα της Ρώμης δεν θα την χρειαζόσουν..την επόμενη φορά καλύτερο διάβασμα..;) το έχουμε πει: 40Ε κοστίζει flat rate, χωρίς ταξίμετρο δηλ δίνετε μόνο τόσα..

The cost of the service is 40 euro, baggage included, for a maximum of four passengers, for all the destinations inside the Mura Aureliane which delimitate the central area of the city
ADR
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αν είχες διαβάσει καλά τα θέματα της Ρώμης δεν θα την χρειαζόσουν..την επόμενη φορά καλύτερο διάβασμα..;) το έχουμε πει: 40Ε κοστίζει flat rate, χωρίς ταξίμετρο δηλ δίνετε μόνο τόσα..

The cost of the service is 40 euro, baggage included, for a maximum of four passengers, for all the destinations inside the Mura Aureliane which delimitate the central area of the city
ADR
Ναι γιαυτο μια ψυχη πριν κανενα μηνα προτιμησε να παρει το λεωφορειο για τα Τερμινι..... Κολλημενοι στην κινηση κοιταζαμε το τρενο να περναει .....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
Ναι γιαυτο μια ψυχη πριν κανενα μηνα προτιμησε να παρει το λεωφορειο για τα Τερμινι..... Κολλημενοι στην κινηση κοιταζαμε το τρενο να περναει .....
Για να ξέρετε πώς είναι και με το λεωφορείο το έκανε και να γράψετε σχετικά στο travelstories....τι σόι αρθρογράφοι χωρίς έρευνα? :haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι γιαυτο μια ψυχη πριν κανενα μηνα προτιμησε να παρει το λεωφορειο για τα Τερμινι..... Κολλημενοι στην κινηση κοιταζαμε το τρενο να περναει .....
ε αλλο 40 αλλο 2.5..ατιμη κριση..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για να ξέρετε πώς είναι και με το λεωφορείο το έκανε και να γράψετε σχετικά στο travelstories....τι σόι αρθρογράφοι χωρίς έρευνα? :haha:
πες τα πες τα! γινόταν να γράφουμε ότι υπάρχει μπάτζετ εκδοχή της μεταφοράς προς κέντρο χωρίς να το χουμε δοκιμάσει ποτέ? αλλά τι να καταλάβουν..ακόμα και τα λεωφορεία στη Ρώμη ωραία είναι..αφού έχεις θέα στη Ρώμη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω οπως εχω ξαναπει πηγα απο το FCO στο Τερμινι με τα λεωφορεια .Τωρα μη με ρωτησετε ποιο ηταν και τι ηταν ..ηταν ενα σημειο με πολλα λεωφορεια ..ρωτησαμε τιμη μας ειπαν 8 ευρω ..μπηκαμε μεσα και μεις.
Στο γυρισμο ομως πηγαμε με το Λεοναρντο Εξπρες-14-15 ευρω (αναλογα απο που θα τα αγορασεις ..εμεις τα κλεισαμε απο την αποβαθρα στα 15 ευρω.)Εσεις ομως εφοσον θα ειστε 4 ατομα ,νομιζω σας συμφερει το ταξι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.587
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom