Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Χαλάρωσε παλικάρι. Στο Pompi ένα, ένα γλυκό έπαιρνα. Άντε κ ένα κανόλο μινι. Γύρο στα 7ευρό έκανα κάθε φορά.
(ναι πήγαινα πρωί κ βράδυ)
Μα δεν είπα κάτι. Απλά ανάφερα τι συμβαίνει. Κάτω από 20€ κάρτα δεν δέχονται. Ήταν ξεκάθαρος ο άνθρωπος στο ταμείο. Ίσως έπεσα στην περίπτωση? Μπορεί. Πάντως έχω αναφέρει αρκετά μαγαζιά που δεν δέχονται.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βρε που βρίσκεις στην Ελλάδα την οδοντόκρεμα 2.5€ την λακ 5€ και τα σαμπουάν μαλλιών 5€? Πλέον στην Ελλάδα αυτά τα βρίσκει σε τέτοιες τιμές αλλά χ2. Χωρίς να ξέρω απλά ρωτάω.. Στην Ιταλία έχουν άλλους μισθούς σωστά?
Ναι εχουν αλλους μισθους. Αλλα απλα ασε αυτη τη συζητηση κ τραστ μι. Τα σουπερμαρκετ ειναι πολυ πιο φθηνα απο την Ελλαδα δυστυχως. Μην με κανεις να βαλω λινκ γιατι θα κλαψουμε.
Στη Ρωμη βεβαια κ δη στις τουριστικες περιοχες της ειναι πιο ακριβα, λογικο. Κ στη Μυκονο εχουν αλλες τιμες, η αισχροκερδεια δεν γνωριζει σημαιες.
Τα pos κ η χρηση καρτων ειναι υποχρεωτικη με νομο ανεξαρτητως ποσου κ για απαντες. Απλα εκμεταλλευονται τη χαλαρη (ακομα) εφαρμογη του νομου κ τους τουριστες, οτι δεν θα κανουν καταγγελια στο 117 οικονομικη Αστυνομια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι εχουν αλλους μισθους. Αλλα απλα ασε αυτη τη συζητηση κ τραστ μι. Τα σουπερμαρκετ ειναι πολυ πιο φθηνα απο την Ελλαδα δυστυχως. Μην με κανεις να βαλω λινκ γιατι θα κλαψουμε.
Στη Ρωμη βεβαια κ δη στις τουριστικες περιοχες της ειναι πιο ακριβα, λογικο. Κ στη Μυκονο εχουν αλλες τιμες, η αισχροκερδεια δεν γνωριζει σημαιες.
Τα pos κ η χρηση καρτων ειναι υποχρεωτικη με νομο ανεξαρτητως ποσου κ για απαντες. Απλα εκμεταλλευονται τη χαλαρη (ακομα) εφαρμογη του νομου κ τους τουριστες, οτι δεν θα κανουν καταγγελια στο 117 οικονομικη Αστυνομια.
Εξαιρετικές πληροφορίες ακόμα μια φορά. Μα κάνει μπαμ ότι υπάρχει εκμετάλλευση όπως σε όλα τα τουριστικά μέρη όπως πολύ σωστά είπες. Επίσης κάνει μπαμ ότι λένε όχι στην κάρτα για τους λόγους που είπες. Τα αφήνουμε πίσω αυτά όμως και συνεχίζουμε να περνάμε σούπερ..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μαγαζί με καλή pizza στο χέρι κοντά σε κολοσσαίο και προς την διαδρομή για di Spagna?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σχετική-άσχετη ερώτηση μιας που αναφέρθηκαν τα supers, υπάρχουν τμήματα bakery στα εκεί super όπως έχω δει σε tesco/albert heijn με ποικιλία (παχυντικών και αμφιβόλου ποιότητας) κολατσιών να πάρεις κάτι για πρωινό στο διαμέρισμα πριν αρχίσει η εξόρμηση;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σχετική-άσχετη ερώτηση μιας που αναφέρθηκαν τα supers, υπάρχουν τμήματα bakery στα εκεί super όπως έχω δει σε tesco/albert heijn με ποικιλία (παχυντικών και αμφιβόλου ποιότητας) κολατσιών να πάρεις κάτι για πρωινό στο διαμέρισμα πριν αρχίσει η εξόρμηση;
Καλησπέρα. Εμείς σε αυτά που πήγαμε όχι δεν είχε.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.421
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Χαχα τρελε τελικά εκλεισες βία βενετο δεν άντεξες
Χαχαχαχα ε φίλε κουραστικά να το ψάχνω.. Πάντως καλά είμαστε κ εδώ.. Επίσης πότε δεν ανεβήκαμε τα σκάλα..Ανεβαίνουμε μια μικρή ανηφόρα και φτάσαμε.. :clap:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Σχετική-άσχετη ερώτηση μιας που αναφέρθηκαν τα supers, υπάρχουν τμήματα bakery στα εκεί super όπως έχω δει σε tesco/albert heijn με ποικιλία (παχυντικών και αμφιβόλου ποιότητας) κολατσιών να πάρεις κάτι για πρωινό στο διαμέρισμα πριν αρχίσει η εξόρμηση;

Εχω δει σιγουρα σε Coop κοντά στο Βατικανό, στην Via Alberico II,3.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.281
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom