Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ELENA AVG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σας..
Είμαι η Έλενα και λατρεύω τα ταξίδια..

Σε λίγες μέρες πετάω για Ρώμη και θα ήθελα πληροφορίες για το τι πρέπει να δω και να κάνω !!

Σας παρακαλώ όποιος έχει πάει με βοηθήσει....:p
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γειά σου συνονόματη! Καλά να περάσεις στη Ρώμη! Για πες μας, πόσες μέρες θα μείνεις, φαντάζομαι δεν έχεις ξαναπάει, μόνη σου ή με κάποιο πρακτορείο? ( αν πας με πρακτορείο μην αναφέρεις το όνομά του γιατί απαγορεύεται από τους όρους χρήσης)
 

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
επειδή ο καιρός πλησιαζει και δεν εχω τακτοποιησα το θεμα ξενοδοχειο αγχωθηκα λιγο και θελω την βοηθεια σας. μιλαμε για 4 νυχτες 2-6/12 και για οικονομικά πλαισια για τι δεν βγαίνουμε αλλιώς και κατεληξα στα παρακατω ξενοδοχεια που είναι στις ιδιες τιμες αλλα δεν ξερω πιο είναι πιο βολικό για μετακινήσεις.

Booking.com: hotel Embassy, Rome, Italy - 381 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: Best Western Hotel Mondial, Rome, Italy - 310 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: Hotel Londra & Cargill, Rome, Italy - 680 Guest reviews. Book your hotel now!

εμενα μου κανει πιο πολυ κλικ το Londra & Cargill αλλα αυτό είναι πιο μακρια απο σταση μετρό σε σχεση με τα υπολοιπα
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Εγώ είμαι της άποψης όσο πιο μακριά από το Termini τόσο καλύτερα.
και η Ομόνοια είναι βολική αλλά δεν φαντάζομαι να επέλεγες ποτέ να μείνεις στη γύρω περιοχή....από ότι έχω καταλάβει τέτοιο χάλι είναι και το Termini.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Nikos_top, δεν κοίταξα καθόλου τα ξενοδοχεία αλλά μόνο την τοποθεσία και πιστεύω ότι το δεύτερο θα σας βολέψει καλύτερα. Το Londra & Cargill όπως είπες είναι πιο μακριά. Φυσικά συνδέεται με συγκοινωνία -λεωφορεία, τραμ, μετρό με λίγο περπάτημα- αλλά είναι μακριά από εκεί που θα κυκλοφορείτε γενικά. Το Embassy επίσης είναι λιγο πιο πέρα από τη "δράση". Προτείνω το δεύτερο λοιπόν.

Αν πάλι θέλεις να αποφύγεις την περιοχή Τέρμινι, ίσως με την ίδια τιμή να βρείτε κάποιο διαμέρισμα ή Β&Β σε πιο ωραία περιοχή.
 

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ θα σου πρότεινα αυτό. Στα ίδια χρήματα και πολύ κεντρικά. Μόνο ένα δωμάτιο έχει μείνει...

Booking.com: hotel Residenza Borghese, Rome, Italy - 115 Guest reviews. book your hotel now!
Αφου και αυτο ειναι στη ιδια περιοχη με το Londra που ανεφερα παραπανω και θεωρηθηκε λιγο αβολο για μετακινήσεις....με εχετε μπερδεψει
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Στο Londra έμεινε πριν δυο χρόνια η αδερφή μου. Καλό ξενοδοχείο, καθαρό με πλούσιο πρωινό και απο ότι μου είπε όσες φορές δεν ακολούθησαν το γκρουπ και πήγαν κάπου μόνοι τους το έκαναν με τα πόδια παρόλο που είχαν και τα παιδιά μαζί τους (ήταν όμως καλοκαίρι).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom