Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μια μικρή διόρθωση. Αν πατήσεις πάνω στη λέξη Ρώμη, θα εμφανιστούν ορισμένες μόνο από τις ταξιδιωτικές ιστορίες που υπάρχουν στο forum.
Για περισσότερες πληροφορίες και ιστορίες, χρησιμοποιείς την αναζήτηση.
Και η χρησιμότατη travelpedia ;)
 
Μηνύματα
47
Likes
5
ευχαριστω πολυ και λυπαμαι αν η ερωτηση μου ειναι πλεον γραφικη....θα το ψαξω απο τα link που μου δωσατε.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
στο τερμινι ειναι καλα να μεινω θα πω στην ΡΩΜΗ τον οκτωμβριο
 
Μηνύματα
22
Likes
2
Σχεδόν όλα τα ερωτήματα σου απαντώνται με μία αναζήτηση στο φόρουμ, ωστόσο θέλω να τονίσω πως με 6 μέρες στη Ρώμη, και μάλιστα για πρώτη σου φορά εκεί, δεν αξίζει να κάνεις μονοήμερες. Έχει τόσα πολλά να δεις η πόλη που δε θα καταλάβεις πως πέρασαν οι μέρες. Άσε τη Φλωρεντία για ένα επόμενο ταξίδι, καθώς δε θα προλάβεις να δεις και πολλά πράγματα σε 1 μέρα, πόσο μάλλον να πας απο κεί στην Πίζα!
συγνωμη αλλα νομιζω πως αυτο που λες ειναι λαθος και γω τοσες μερες πηγα πηρα και το τραινο και σε δυο ωριτσες περιπου ημουν φλωρεντια καθησα ολη μερα μια χαρα την ειδα και το βραδακι γυρισα τωρα για πιζα δεν ξερω αλλα φλωρεντια ειναι κριμα να τη χαση
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Eγω κανονισα να παω 4 μερες ΡΩΜΗ και αν μου κατσει παω και ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ.ξερετε απο που παιρνω το τρενο για ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ και ποσο κοστιζει ευχαριστω
 
Μηνύματα
22
Likes
2
στο τερμινι ειναι καλα να μεινω θα πω στην ΡΩΜΗ τον οκτωμβριο
και γιατι να μεινης στο τερμινι ειναι λιγο περιεργη περιοχη θα σου προτεινω το ξενοδοχειο που εμεινα εγω 10 λεπτα εξω απο τη ρωμη με ολες τις συκγοινωνιες στα ποδια σου πηγαινε και θα με θυμηθεις στο booking το βρηκα και σε οσους το προτεινα ξετρελαθηκαν ειναι το villa morgagni με κατι πρωινα αχ εκεινη η λεμονοπιτα διπλα ειναι το μετρο το οπιο εγω δε το χρησιμοποιησα ποτε γιατι [ηγαινα με το λεοφωρεριακι κει εβλεπα κι ολας η ρεσεψιον εκει ειναι πολυ εξυπηρετικη για μενα οχι στο τερμινι
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
λίνα βάλε κανένα κόμμα, γιατί δε καταλαβαίνουμε χρίστο

Eγω κανονισα να παω 4 μερες ΡΩΜΗ και αν μου κατσει παω και ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ.ξερετε απο που παιρνω το τρενο για ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ και ποσο κοστιζει ευχαριστω
εκχμ

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...F1%E5%ED%F4%E9%E1-%EC%E5-%F4%F1%E5%ED%EF.htmlhttp://www.travelstories.gr/%E5%F5%...t=%D1%FE%EC%E7+%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%EF
 
Μηνύματα
22
Likes
2
Eγω κανονισα να παω 4 μερες ΡΩΜΗ και αν μου κατσει παω και ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ.ξερετε απο που παιρνω το τρενο για ΦΛΟΡΕΝΤΙΑ και ποσο κοστιζει ευχαριστω
ειναι πολυ μα πολυ ευκολο το παιρνης απο το τερμινι δεν ηταν και τοσο ακριβο απο οσο θυμαμαι φυσικα θα παρης το γρηγορο τραινο σε δυο ωριτσες περιπου φλωρεντια και το βραδακι πισω να πας μη τη χασης για λιγα ευρω παραπανω
 

hatzi1984

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...
ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΡΩΜΗ ΓΙΑ 6 ΜΕΡΕΣ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΣΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΙΚΑ ΧΩΡΙΑ,ΠΟΛΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΔΩ.
ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ...
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Κατ΄αρχάς θα ξέρεις ότι δεν επιτρεπεται να γράφεις με κεφαλαία!
Πας πρωτη φορά Ρώμη?
Γιατι αν πας για πρώτη φορά, 6 ημέρες δεν είναι και πάααρα πολλές ώστε να ψάχνεις και για εκδρομές έξω απο την Πόλη.
 

hatzi1984

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
συγνώμη πάρα πολύ για τα κεφαλαία αλλά δεν το ήξερα είναι η δέυτερη φορά που γράφω
ναι είναι η πρώτη φορά που θα πάω.... και πάλι συγνώμη!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Κοίτα, έχω πάει μόλις μία φορά στην Ρώμη, πρόσφατα μάλιστα, και είμαι έτοιμος και για δεύτερη και γιατί όχι και τρίτη. Την βρήκα πολυ ενδιαφέρουσα πόλη, αν και αυτά ειναι γούστα, αλλά η Ρώμη μπορεί να τα ικανοποίησει ολα!
Πολλοι την λένε <υπαίθριο μουσείο >, και για μένα είναι!
Εμεινα μόνο 4 ημέρες, εκανα πάααρα πολλά, αλλά και πάλι έχω αφήσει περισσότερα....
Στο φόρουμ, υπάρχουν περισσότερο <ειδικοί> από μένα που σίγουρα θα έχουν και να σου πουν περισσότερα και εγκυρότερα!
Από μένα, μια ευχή, να περάσεις τέλεια! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom