Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
mariaj said:
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάποιο ωραίο εστιατόριο στη Ρώμη με θέα το Κολοσσαίο συγκεκριμένα, και αν ναι σε τιμές κυμαίνεται και αν χρειάζεται κράτηση.. Φεύγω την Παρασκευή αν πάνε όλα καλά και δεν έχω βρει ακόμα κάτι στο ιντερνετ, όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
για ρίξε ένα Google για hotel forum και delta.
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Θα συμφωνήσω με τα προαναφερθείσα αξιοθέατα αν και όλη η Ρώμη είναι ένα μουσείο και αυτό την κάνει τόσο γοητευτική όσο για φαγητό εγώ θα πρότεινα να αποφύγεις τα μαγαζιά γύρω από τα αξιοθέατα γιατί και οι τιμές είναι πιο αυξημένες και γίνεται πανικός από κόσμο με αποτέλεσμα το όχι τόσο καλό serviceκατά τη γνώμη μου πάντα. Δυστυχώς δεν μπορώ να προτείνω κάποιο μαγαζί γιατί κάθε φορά τρώγαμε και αλλού αναλόγως την περιοχή που βρισκόμασταν και δεν θυμάμαι κάποιο μαγαζί.
 

ktravel

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ρωμη
Καλημέρα ιταλόφιλοι...
σε 15 μέρες (1/3 εως 5/3) θα είμαι στη ρώμη!!!
θελω να μου δώσετε πλήροφοριες για τον καιρο -απο την εμπειρια σας- για να ετοιμάσω βαλίτσα!!! πόσο κρύο έχει το χειμώνα στο ρώμη?
ευχαριστω!!!!!!!!!!!:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ktravel said:
Καλημέρα ιταλόφιλοι...
σε 15 μέρες (1/3 εως 5/3) θα είμαι στη ρώμη!!!
θελω να μου δώσετε πλήροφοριες για τον καιρο -απο την εμπειρια σας- για να ετοιμάσω βαλίτσα!!! πόσο κρύο έχει το χειμώνα στο ρώμη?
ευχαριστω!!!!!!!!!!!:clap:

Για καιρικές συνθήκες δες εδω :

www.accuweather.com

ΥΓ. Συμβουλη
Προσοχή στις κολωνες που είναι γεμάτη η Πόλη
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
travelmania σε ποιο ξενοδοχείο έκλεισες τελικά?
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
για ρίξε ένα Google για hotel forum και delta.
Σε ευχαριστώ πολύ Clemence! Έριξα μία ματιά και στα δύο,το Hotel Forum μου αρέσει αρκετά αλλά δεν ξέρω τι τιμές παίζουν και αν χρειάζεται κράτηση πολύ νωρίτερα.Θα πάω πάντως μία βόλτα από κει και θα ρωτήσω. Ευχαριστώωωω!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση
μου μενει τωρα μονο οι τρατοριες ή τα εστιατορια
Ξερω ενα καλο για ψαροσουπα... αν το θες ρωτα τον Samion (επειδη δεν θυμομουν ονομα κανει ερευνες να το βρει).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξερω ενα καλο για ψαροσουπα... αν το θες ρωτα τον Samion (επειδη δεν θυμομουν ονομα κανει ερευνες να το βρει).
έλειπες να σε πληροφορήσω για τα δυσάρεστα νέα..
μετά από ενδελεχή έρευνα της sapienza, ανακαλυψαμε ότι το μοναδικό ψαροσουπομάγαζο της Ρώμης δυστυχώς έκλεισε. άγνωστο παραμένει ακόμα αν ο λόγος ήταν η επίσκεψή σου ή όχι. ιδιοκτήτες και λοιπό προσωπικό αρνήθηκαν κάθε σχεση μαζί σου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
έλειπες να σε πληροφορήσω για τα δυσάρεστα νέα..
μετά από ενδελεχή έρευνα της sapienza, ανακαλυψαμε ότι το μοναδικό ψαροσουπομάγαζο της Ρώμης δυστυχώς έκλεισε. άγνωστο παραμένει ακόμα αν ο λόγος ήταν η επίσκεψή σου ή όχι. ιδιοκτήτες και λοιπό προσωπικό αρνήθηκαν κάθε σχεση μαζί σου.
Δεν εψαξε καλα, αποκλειεται να ηταν μονο ενα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έκλεισα ξενοδοχείο στη Ρώμη αλλά σκέφτομαι αν αξίζει λίγες μέρες πριν πάω να χτυπήσω καμιά προσφορά απο booking.Τι λέτε;
Εγω δεν λεω τιποτα γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.539
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom