Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για το παρακατω τι γνωμη εχετε? περιοχη, τιμη κλπ?
http://www.booking.com/hotel/it/cas...id=d6ff87bb561d334db5a4179c680deb72cd96dd22X1
Στο λινκ σου δεν εμφανιζεται μονο ενα χοτελ. Δεν είναι κόπος νομιζω να γράφουμε πριν το λινκ το όνομα του χοτελ...ίσως να μη χρειαστεί να το ανοίγουμε καν.
Αν έννοεις το 1ο του λινκ, αστο. Μακρια απο όλα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
ναι το πρωτο εννοω... δεν το σωζει οτι εχει καλες συγκοινωνιες?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.676
Likes
12.540
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όσο καλές και να είναι θα θες 40' για να φτάσεις στο κέντρο (χωρίς να υπολογίσουμε τον χρόνο αναμονής στις στάσεις)
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ναι το πρωτο εννοω... δεν το σωζει οτι εχει καλες συγκοινωνιες?
αν και δεν καταλαβαινω την ερωτηση, ναι το σωζει, αν εννοεις οτι υποχρεωτικα πρεπει να μεινεις εκει. εξαλλου σε ακτινα μιας ωρας με λεωφορειο απο κεντρο θα βρεις εκατονταδες τετοια ξενοδοχεια.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
δεν ειναι οτι ειμαι υποχρεωμενη να μεινω εκει...απλα ειναι πολυ πιο οικονομικο απ οσα εχω βρει...40 ευρω το δικλινο με πρωινο.
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
δεν ειναι οτι ειμαι υποχρεωμενη να μεινω εκει...απλα ειναι πολυ πιο οικονομικο απ οσα εχω βρει...40 ευρω το δικλινο με πρωινο.
40 euros είναι πολή καλή τιμή και το ξενοδοχείο φαίνεται ΟΚ. Απλά είναι μακριά και δεν θα "νοιώθεις Ρώμη" κάθε φορά που βγαίνεις από το ξενοδοχείο και κατευθύνεσαι προς το κέντρο. Αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό και είσαι ΟΚ, τότε go for it.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Συγνώμη αλλά διαβάζεις τι γράφεις? Δηλαδή αν έρχεσαι τουρίστας στην Αθήνα και βρεις ένα φτηνό ξενοδοχείο στην Ελευσίνα θα μείνεις εκεί επειδή είναι φτηνό?
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Συγνώμη αλλά διαβάζεις τι γράφεις? Δηλαδή αν έρχεσαι τουρίστας στην Αθήνα και βρεις ένα φτηνό ξενοδοχείο στην Ελευσίνα θα μείνεις εκεί επειδή είναι φτηνό?
Το ξενοδοχείο είναι 7.5 χιλιόμετρα μακριά από την Piazza Navona π.χ. Δηλαδή 1 ώρα περπάτημα ή 10 λεπτά με μια vespa :)

Η ελευσίνα είναι 20+ χιλιόμετρα μακριά από το σύνταγμα, δεν περπατιέται όσες ώρες κι αν θέλεις να περπατήσεις, και με βέσπα το πιθανότερο είναι ότι θα σκοτωθείς :lol:
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
δηλ. μιλαμε για αποσταση ελευσινα-αθηνα? τοσο χαλια?
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
40 euros είναι πολή καλή τιμή και το ξενοδοχείο φαίνεται ΟΚ. Απλά είναι μακριά και δεν θα "νοιώθεις Ρώμη" κάθε φορά που βγαίνεις από το ξενοδοχείο και κατευθύνεσαι προς το κέντρο. Αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό και είσαι ΟΚ, τότε go for it.
θα ειναι η δευτερη φορα στη Ρωμη.....μια επαναληψη θα κανω οποτε μαλλον θα ειμαι ΟΚ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Το ξενοδοχείο είναι 7.5 χιλιόμετρα μακριά από την Piazza Navona π.χ. Δηλαδή 1 ώρα περπάτημα ή 10 λεπτά με μια vespa :)

Η ελευσίνα είναι 20+ χιλιόμετρα μακριά από το σύνταγμα, δεν περπατιέται όσες ώρες κι αν θέλεις να περπατήσεις, και με βέσπα το πιθανότερο είναι ότι θα σκοτωθείς :lol:
Ε τότε μείνε στον Κορυδαλλό που περπατιέται και πούλα πνεύμα σε κανέναν άλλο που μασάει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.205
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom