Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mmmm28

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Να ρωτήσω και γω κάτι σχετικά με το γήπεδο.. Από ότι είδα στο χάρτη είναι σχετικά μακρία και δεν έχει κοντά μετρό. Πως μπορούμε να πάμε εκτός από ταξί που φαντάζομαι θα είναι ακριβά. :rolleyes-80:
 

Βάνια

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
δυστυχως η μποργκεσε ειναι κλειστη δευτερα.αυριο ομως θα κάνω κράτηση απο το ξενοδσοχείο μαλλον για την παρασκευή!ελπίζω να μην έχω πρόβλημα...
 

mmmm28

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Παιδιά πάω και γω Ρώμη 1 Μαρτίου αλλά φτάνω στο αεροδρόμιο Ciampino γύρω στις 10 το βράδυ (και φεύγω Τετάρτη μεσημέρι :( ) Θα μπορέσω από εκεί να αγοράσω την Roma Pass ή ticket για ΜΜΜ 3 ημερών?? και είναι ανοιχτά όλα τα αξιοθέατα κυριακή?
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
κανονικά είναι ανοιχτά εγω είχα πάει στο βατικανό Κυριακή... Όμως 2 Μαρτίου είναι καρναβάλια αν δεν κάνω λάθος οπόταν δεν ξέρω τι πέζει εκει ...... οσο για τα ΜΜΜ είναι πολυ εύκολο να τα χρησιμοποιήσης 'δωρεάν' στην Ιταλια αλλά το ρίσκο δικό σου ....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
... και είναι ανοιχτά όλα τα αξιοθέατα κυριακή?
...νομιζω οτι ειναι ανοιχτα,ισως Δευτερα καποια να μην ειναι,αλλα αν κανεις λιγο google θα βρεις τις ωρες και τις μερες για αυτα που σε ενδιαφερουν...
..... οσο για τα ΜΜΜ είναι πολυ εύκολο να τα χρησιμοποιήσης 'δωρεάν' στην Ιταλια αλλά το ρίσκο δικό σου ....
...ε..ειναι προταση αυτο?...τι μας λες?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα μπορέσω από εκεί να αγοράσω την Roma Pass ή ticket για ΜΜΜ 3 ημερών?? και είναι ανοιχτά όλα τα αξιοθέατα κυριακή?
μπορεις να την παρεις on Line. και στο σαιτ της δες όλα τα ωραρια των μουσειων κλπ.
http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2
οσο για τα ΜΜΜ είναι πολυ εύκολο να τα χρησιμοποιήσης 'δωρεάν' στην Ιταλια αλλά το ρίσκο δικό σου ....
θελω να σε δω να πηδας τις μπαρες του μετρό alla New York...και μετά διακοπες στη Rebibbia..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.461
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom