Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Του χρόνου την ίδια εποχή, αν είμαστε καλά, μιας και τα φθηνά είναι αυτή την εποχή.
Τώρα, έχουμε κλείσει για Φεβρουάριο, τριήμερο αποκριάς, στη Μαδρίτη!!!!! Θα δούμε Ατλέτικο-Μπαρτσελόνα. Περιμένουν πως και πως, τα θηρία!
Σε κανένα μήνα, με βλέπω στα θέματα της Ισπανίας να αγχώνομαι πάλι.
Τί τάπας να παραγγείλω, που είναι το καλύτερο φλαμένκο; Και πάλι, με το όνειρο θα μείνω......:)
χαχα έχω πάει Μαδρίτη αλλά από φαγητό ότι έφαγα ήταν από μέτριο ως κακό
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
859
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καμιά φορά σε μία πόλη που δεν γνωρίζεις καλά το φθηνό ξενοδοχείο που βρίσκεται μακρια έναι ποιό ακριβό σε χρήματα και χρόνο.
50 € το δικλινο με ημιδιατροφη και free parking. Η στάση Μ λέει οτι ειναι 10' . 1-6/4 Είναι το πλάνο...τι μου προτείνετε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.102
Likes
41.352
Με ημιδιατροφη σημαινει οτι το βραδυ θα επιστρεφετε εκει να φατε; Και μετα θα ξαναβγαινετε στο κεντρο; και μετα παλι πισω; για μια εβδομαδα; Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

karotaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
Καλησπερα!
Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποια εταιρια κινητης στην Ρωμη να προτιμησουμε για να εχουμε για μερικες μερες (4-5) δεδομενα στο κινητο. Ισχυει πως η Vodafon ειναι η καλυτερη επιλογη?
Ευχαριστω!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα!
Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποια εταιρια κινητης στην Ρωμη να προτιμησουμε για να εχουμε για μερικες μερες (4-5) δεδομενα στο κινητο. Ισχυει πως η Vodafon ειναι η καλυτερη επιλογη?
Ευχαριστω!
Εγώ είχα πάρει μια κάρτα σιμ της εταρείας "3" από τέρμινι με το που φτάσαμε και μια χαρά σήμα είχε
 

agy

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Μία βοήθεια ως νέα εδω πέρα είναι να πάω γεναρη Ιταλια με το σύντροφό μου.προτασεις για hotel...για ένα 3ημερο..200-250 ευρώ κοντά σε μέτρο καθαρό καλό πρωινο! Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Καλησπέρα σας παιδιά εχω σκοπό τελος Ιανουαρίου να παμε Ρώμη εχω διαβάσει πολλα σχόλια σας και ειναι πολυ ενδιαφέρον θα ηθελα να ρωτήσω για τα μέσα μεταφοράς στο μέτρο μου ειπαν καλο ειναι να βγαλεις ημερήσια εισιτηρια ξερεις κανεις τι και πως;;;επίσης θα ηθελα προτάσεις για φαγητό και το πως περάσουμε αλλιώς τις μερες μες πέρα απο τα αξιοθέατα ευχαριστω πολυ
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Ευχαριστω παρα πολυ εννοώ οτι θα ηθελα πέρα απο το Βατικανο που θελει μια μερα οτι αλλο υπάρχει μέσα σε δυο μερες να τα εχω δει ώστε να μου μείνει χρόνος για να ανακαλύψω την πόλη και ψάχνω να δω αν μπορεί κάποιος να μου πει κατι ενδιαφέρον
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.152
Likes
5.414
οτι αλλο υπάρχει μέσα σε δυο μερες να τα εχω δει
.
Σε δύο ημέρες δεν προλαβαίνεις να δεις ότι άλλο υπάρχει στην Ρώμη.
Συνεπώς τσεκάρεις τα αξιοθέατα στο link που παρέθεσε η
Despinadmk και επιλέγεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο.

και ψάχνω να δω αν μπορεί κάποιος να μου πει κατι ενδιαφέρο
Θα χρειαστεί όμως να προσδιορίσεις πρώτα τι είναι ενδιαφέρον για σένα. Γενικές αναφορές του τύπου << με ενδιαφέρουν τα πάντα>>
είναι φυσιολογικό να έχουν και γενικόλογες απαντήσεις του τύπου<<όλη η πόλη έχει μεγάλο ενδιαφέρον>>. Οπότε αν θες γράψε πιο συγκεκριμμένα τι σε ενδιαφέρει προσωπικά, έτσι ώστε να έχεις συγκεκριμμένες απαντήσεις.:)
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Θα εχω αρκετές μερες μπροστά μου οποτε χρόνος υπάρχει θα ηθελα οτι μπορεί να εχει σχέση με άρωμα Ρώμης κάποιο παζάρι ιςως κατι ενδιαφέρον με ίσως κάποια ιστορία για το φαγητό εκτός απο μακαρονάδες και πιτςες
τι κάνουν τελος παντων και που πηγαίνουν οι Ρωμιοί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.288
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom