Σεϋχέλλες Σεϋχέλλες: ταξίδι όνειρο

kostass2001

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σευχέλλες
Γειά σου GTS! Με λένε Κώστα και πρόσφατα ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό site. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι: Παντρεύομαι στις 17 Αυγούστου και λέμε να πάμε μία βδομάδα ταξίδι στις Σευχέλλες. Μήπως έχεις υπόψη σου τι καιρό θα κάνει τότε εκεί; Επίσης ενδιαφερόμαστε να πάμε 3 μέρες στο Cerf κοντά στο Mahe, και 4 στο Pralin. Πως σου φαίνεται;
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Kωστα :welcome2:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617

Κώστα θα σε παρακαλούσα να μας πεις λίγα για σένα εδώ
Μόνο αν θέλει κάποιος να απαντήσει στην ερώτηση του Κώστα σε αυτό το topic
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Γειά σου GTS! Με λένε Κώστα και πρόσφατα ανακάλυψα αυτό το καταπληκτικό site. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι: Παντρεύομαι στις 17 Αυγούστου και λέμε να πάμε μία βδομάδα ταξίδι στις Σευχέλλες. Μήπως έχεις υπόψη σου τι καιρό θα κάνει τότε εκεί; Επίσης ενδιαφερόμαστε να πάμε 3 μέρες στο Cerf κοντά στο Mahe, και 4 στο Pralin. Πως σου φαίνεται;
Αγαπητέ φίλε καλώς ήρθες και καλό κρέμασμα σου εύχομαι :haha:

Εγώ είχα μείνει μόνο στο Praslin οπότε για το Μάχε δεν έχω άποψη, αλλά τι θα είναι, φοβερά θα είναι και εκεί...! Για τον καιρό δε ξέρω τον Αύγουστο, εγώ πήγα Γενάρη που υποτίθεται είναι η περίοδος των βροχών και όσο είμασταν εκεί δεν έριξε σταγόνα. Το οποίο σημαίνει ότι ο καιρός δεν είναι κάτι στάνταρ πουθενά στο κόσμο, αλλά μια γενική εικόνα μπορείς να πάρεις αν ψάξεις στο Ίντερνετ....στο Praslin είχαμε μείνει στο Paradise Sun (http://www.paradisesun.com/) το οποίο είναι απίθανο σε όλα του, το συνιστώ 100%. Όπου μείνεις πάντως, κοίταξε να κλείσετε εκδρομές σε άλλα νησάκια, θα σου μείνουν αξέχαστα....είναι κοντά το ένα στο άλλο και θα πάθεις πλάκα με παραλίες, νερά και φύση...

Κοίταξε μόνο τον καιρό, είναι κρίμα να πας κάπου και να μην το ευχαριστηθείς 100% :cool:
 

athensgenia

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα & Ιαπωνία
Καλώς σας βρήκα. Οι Σευχέλλες τέλειες αλλά θα πρέπει να ξαναπάω γιατί έχω χάσει το 90% των φώτο λόγω προβλήματος στο pc. :)
 

elsaki

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Παιδιά πόσο στοίχισε το ταξίδι για Σευχέλλες; Με ταξιδιωτικό γραφείο το κανονίσατε; αν ναι με ποιο;
 
Μηνύματα
28
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Thailand...
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα μπόρα
Εκπληκτικό ταξίδι και ακόμη καλύτερη περιγραφή...χμμ...δεν προλαβαίνω να αλλάξω τα εισητήρια για τις μαλδίβες...:D
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Σχεδιαζω ταξιδακι το Δεκεμβριο και στα σχεδια ηταν και οι σευχελλες αλλα βλεποντας το παραπανω site για τον καιρο εχει 34mm βροχης τοτε οποτε μαλλον θα αλλαξουμε γραμμη πλευσης.Αν εχει παει κανεις δεκεμβριο ας μας πει τις εμπειριες του για τον καιρο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν ξερω αν εχει παει καποιος το μηνα που ρωτας στις Σευχελλες αλλα αν πηγε θα ηταν αρκετα τολμηρος :lol:.
Τα νησια υπαρχει λογος που ειναι καταπρασινα και αυτος ειναι τα δυνατα ντουζακια που πεφτουν ολο το χρονο. Συνηθως ειναι συντομα και ευχαριστα , εκτος απο την εποχη των μουσωνων Νοεμβριο-Απριλιο , φτανοντας στο ζενιθ τους Δεκεμβριο-Ιανουαριο.

Εχω ταξιδεψει καποιες φορες low season (αρχη ή τελος) αλλα οχι στο peak της εποχης των βροχων. Καλα κανεις και δεν το ρισκαρεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.819
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom